Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 40PFH5500 - test telewizora z nowym Androidem 5,1. To już nie tylko tele

LOCOLOCO 18 Lip 2015 02:37 4707 18
  • Philips 40PFH5500 - test telewizora z nowym Androidem 5,1.
    To już nie tylko telewizor, to prawdziwe centrum rozrywki wspierające flasha.

Philips 40PFH5500 - test telewizora z nowym Androidem 5,1. To już nie tylko tele
    Philips kontynuuje rozpoczętą pracę z systemem Androida. W nowym telewizorze jest jednak nowy system operacyjny - Android™ 5.1 (Lollipop w najnowszej wersji).

W ubiegłym roku firma Philips jako jedyna na świecie wytyczyła nowy kierunek w wykorzystaniu dostępu do ogromnej liczby aplikacji.

Dzięki systemowi Android w telewizorze można nawigować, włączać aplikacje i odtwarzać filmy w bardzo szybki, niezwykle intuicyjny i niesamowicie atrakcyjny sposób. Silnik Android uwalnia moc dwurdzeniowego procesora w celu szybkiego i łatwego przetwarzania obrazu.

To firma Philips jako pierwsza na świecie wprowadziła do swoich telewizorów system Android.
    W tym roku inne firmy widząc w tym duży potencjał również dołączyły do tej technologii. Widać wizja wytyczona przez Philipsa znalazła najwyższe uznanie.
    Teraz na rynku podążając za liderem tej technologii są już uznane firmy Sony, Grundig, Haier, Vizio, Sharp. Myśli też Toshiba i inni.
    Dlatego w takim szacownym konsorcjum, będzie w szybkim tempie przybywało aplikacji i będą one z poziomu Google Play szybko przesuwane na poziom jakości matryc telewizyjnych.

Gry

W tym roku Philips chce się wyróżnić oprócz jakości obrazu, dostępem do najbardziej poszukiwanych aplikacji do których do tej pory nikt nie dokładał wielkiego znaczenia.

Philips po raz kolejnym chce być prekursorem i zamierza wyznaczać nowe trendy.

Nie ma walki z opóźnieniem.

Philips wprowadzając nowe serie zadbał aby w klasie podstawowej, nie zawieźć oczekiwań użytkowników. Bardzo ważne że nie ma bandingu a clouding prawie nie istnieje. Przydałoby się całkowite wygaszanie pikseli , ale to chyba jeszcze nie w tej klasie.

Całość TU:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/119929-p...-rozrywki-wspierajace-flasha.html#post1175533

• Pomocny post
    #2 18 Lip 2015 12:27
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

LOCOLOCO napisał:
    Prośba o odblokowanie tematu: "Służy do szerszej akceptacji.

• #3 18 Lip 2015 13:07
    James596
    Poziom 20  

Już widzę sytuację, gdy zechcesz zmienić kanał, a telewizor uprzejmie się zawiesi i zmieni dopiero po 15 sekundach.

• #4 18 Lip 2015 13:12
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie musisz się martwić modele z nowej serii ZERO !!! opóźnień i zero zawieszania.
    Testowałem go przez tydzień.
    Nowy SOny w809 mi się zawiesił kilka razy - ale Philips drugiej generacji - wcale.

• #5 18 Lip 2015 19:55
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Słabizna, bardzo podstawowy model z matrycą 50 HZ, jest dodatek w postaci Androida. Brak upłynniacza, Pixel plus w podstawowej wersji. Brak Ambilight nawet dwustronnego, pilot bez pełnej klawiatury do sterowania Androidem, niby można sterować smarfonem. W EuroAgd cenią go na 2300. Pamiętam mojego pierwszego Philipsa z 2007 roku też miał Pixel Plus HD (na wiasem mówiąc jeszcze ,,na chodzie'') ... . Do gier może być,opóźnienie wejścia, tak zwany input lag niby niski, ale przeważnie matryce z 50 Hz mają niski lag. To moje przemyślenia po przeczytaniu pełnego opisu na stronie hdtv i specyfikacji na stronie Philipsa. Czemu nie pokazałeś go od środka, tak jak Panasonica :) Jaka matryca VA czy IPS, stawiam na IPS :D

Ciekawie się zapowiada seria 6550, matryca 100 Hz, Perfect Pixel HD, Ambilight 3, pilot z pełną klawiaturą, upłynniacz Perfect Natural Motion. Ale cena w EuroAgd wyjściowa za 50 cali to 3899

• #6 18 Lip 2015 23:07
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Rozumiem że widziałeś skoro oceniasz, tylko pytanie gdzie?
    Staram się nie zabierać głosu jak czegoś nie sprawdzałem że błysnąć wiedzą.

Będzie pokazany od środka - ale to nie wpływa na jakość odbioru obrazu.
    Oczywiście że 6500 jest na matrycy 100Hz.
    Ale nie widziałem więc nie wiem jak gra.
    Odpowiem za tydzień , bo przyjadą na testy.

• #7 18 Lip 2015 23:26
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Przecież napisałem, cytuję : ,,To moje przemyślenia po przeczytaniu pełnego opisu na stronie hdtv i specyfikacji na stronie Philipsa'' tyle i tylko tyle nic poza tym. Nie mogłem widzieć, bo nie ma ich jeszcze w sklepie. Proszę nie reaguj agresją jak coś ci się nie podoba w treści postów, bo każdy może zabierać glos w kiedy chce i gdzie chce.

• #8 19 Lip 2015 09:13
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Określenie słabina bez znajomości osobistej nie przystoi Tobie jako znawcy tematu , stąd moja odpowiedź. Oczywiście przepraszam.

• #9 19 Lip 2015 09:19
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Dość, proszę dalej wyłącznie na temat!

• #10 21 Lip 2015 13:08
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Pojawił się test tego telewizora na portalu hdtvpolska.com http://hdtvpolska.com/topic/35380-test-philips-pfh-5500-40-android-tv/
    Muszę przyznać że został wykonany bardzo profesjonalnie. Bez porównania, tak się powinno wykonywać testy. Ale niestety jest to telewizor podstawowy, bez upłynniacza, choć na matrycy VA, plus dla PHILIPSA. Dlatego tak wysoki kontrast udało się uzyskać producentowi. Cieszy że jest w nim Android, w tak podstawowej klasie telewizora, plus dla Philipsa. Dla graczy w sam raz. Ja czekam na test 6550 może się w końcu doczekam :)

• #12 27 Lip 2015 17:46
    Mariano11
    Poziom 28  

Dla mnie to idealny telewizor, dla osób, które szukają nowinek technicznych, a nie dysponują dużą kasą - taki złoty środek :).

• #13 28 Lip 2015 00:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Kika osób już kupiło i są zadowoleni z obrazu, czerni, głębi no i Androida.
    W tej klasie to dobry wybór.

• #14 28 Lip 2015 21:04
    Mariano11
    Poziom 28  

I myślę, że póki co lepszego wyboru nie znajdą.

• #15 15 Sie 2015 11:20
    internick
    Poziom 33  

A odświeżanie matrycy na jakim jest poziomie? Coś mi się obiło o uszy, że 60 Hz.

• #16 15 Sie 2015 11:39
    vigo
    Poziom 20  

Według tej tabeli, to tylko 50/60Hz

Tak umieszczamy załączniki na forum!
    Proszę o tym pamiętać!
    _P_

• #17 15 Sie 2015 13:39
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tak, to model z matrycą 50 Hz, zresztą podobnie jak wszystkie inne nowe modele wszystkich firm w tej klasie cenowej.

• #18 27 Sie 2015 19:19
    Mariano11
    Poziom 28  

Na przełomie 2015/16 Android 6.0 - prawda to :)?

• #19 28 Sie 2015 14:35
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tego nie wiem, ale zapytam jak będziemy na IFA na targach w Berlinie.

Szukaj w 5mln produktów