Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciągła naprawa systemu podczas uruchamiania.

18 Lip 2015 03:09 3465 6
  • Poziom 8  
    Witam. Z góry przepraszam, jeśli umieściłem post w złym dziale. Mój problem polega na tym, że w systemie windows 7 po każdym uruchomieniu komputera jestem zmuszony do przejścia przez automatyczną naprawę systemu. Problem pojawił się wczoraj i oprócz krótkiej przerwy w dostawie internetu nie miałem ze swoim komputerem żadnych problemów. Przeczytałem raport, który dostałem od narzędzia naprawy i nie wykazywał on żadnego błędu, niczego na czym mógłbym się oprzeć, aczkolwiek nie jestem doświadczony, więc mogę się mylić. Utknąłem w martwym punkcie, ponieważ narzędzie daje mi dwie opcje, jedną z nich jest reset komputera po którym naprawa znów się zaczyna i raport jest identyczny, albo wyłączenie komputera.
    Nie mam dostępu do zbyt dużej ilości informacji nt. komputera, podaję te które mam.
    Typ procesora: Intel(R) Pentium (R)
    Prędkość procesora: 2894.68MHz (wyczytane z BIOSa)
    Pamięć ram: 4096MB
    Karta graficzna: GeForce GT 610
    System: Windows 7 64bit SP1
    Dziękuję za wszelką pomoc, bez znaczenia czy skuteczną, czy też nie.
  • Poziom 17  
    Są dwie możliwości system albo dysk najpierw sprawdź dysk bo nie ingeruje w reinstalację więc ściągnij darmowy program crystal disk I sprawdź stan dysku jak kolor żółty bedzie albo czerwony kwadracika z napisem uwaga lub bad to dysk uszkodzony ,jak będzie inny kolor niebieski to dobry więc wtedy system od nowa,wgranie a zwłaszcza sterownik płyty oryginał starszy lepiej , I chipsetu także I grafiki I będzie dobrze
  • Poziom 8  
    Dziękuję za odpowiedź Adinio. Czekając na informacje próbowałem zrobić format, zważywszy na to, że i tak miałem się do niego dzisiaj zabierać i zaraz po ustawieniu bootowania na płytę i włożeniu jej do napędu wyrzuciło mi niebieski ekran śmierci, 2 razy z rzędu. Z tego powodu myślę, że to wina dysku, ale sprawdzę jeszcze crystal diskiem. Mogę się trochę wydurnić, ale tutaj pytanie: W jaki sposób mam zainstalować/uruchomić ten program, jeśli nie mam dostępu do pulpitu?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Tak napewno dysk dlatego zawsze kiedy zaczynają się objawy by nie myśleć trzeba odrazu sprawdzic dysk wtedy najważniejszy element masz sprawdzony I podejmujesz decyzje,crystal dysk darmowy więc teraz już nie wiem czy wejdziesz wogóle nawet w trybie awaryjnym do systemu jak już botowałeś czyli próbowałeś ,nie wiem na jakim etapie byłeś czy już partycja systemowa została formatowana I nadpisana czy nie.Ale jeżeli w tym trybie nadal pokazuje się idąc na ekranie masz naprawa systemu, zależy jaki masz laptop czy stacjonarny trzeba iśc w trybie awaryjnym. Z innego komputera zgrać na pendrive program crystal disk I kiedy w trybie awaryjnym będzie pulpit przejśc do Komputer I odszukać dysk przenośny I zgrać na pulipit program I odpalić ,jeżeli już nie jesteś w stanie a dysk jest 3.5 cala I jest to stacjonarny to wyjać go pojśc do kolegi wlożyc do slotu w puszcze kompa I kolega niech zgra crystal disk I sprawdzić go więc to są wszystkie opcje

Dodano po 9 [minuty]:

To w czasie naprawy zrób jak pokazuje się ta funkcja
    Gdy odtworzysz funkcję napraw i wejdziesz w wiersz poleceń wpisz komendy i powinno naprawić rozruch:
    bootrec /fixmbr
    bootrec /fixboot
    bootrec /rebuildbcd
    bootrec /scano

Moderowany przez Mirek Z.:

Post rażąco naruszający zasady pisowni, wręcz niezrozumiały. Nie po raz pierwszy, udzielam więc ostrzeżenia. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.13.

• Poziom 8  
    Komputer stacjonarny, NTT. Wpisałem polecenia, które mi podałeś i nie było efektu. Po załadowaniu płyty setup zaczął proces, coś się ładowało, a powtarzały się słowa driver/controller i adapter, następnie komunikat "Setup is starting windows" i blue screen. Nadal mam dostęp do zaawansowanej naprawy i dzięki temu do cmd. Postaram się dzisiaj sprawdzić dysk programem, który mi podałeś. Ale rozumiem, że mam się przygotować do wydania złotówek na dysk twardy? Bardzo dziekuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Tak dysk jest problemem nie system miałem tak z dyskiem co kupiłem miał 7tys godzin wypracowanych, i pokazywał błąd i naprawę ale już system nie można było wgrać wogóle,ale potwierdzenie da tylko włożenie do innego kompa I crystal disk u mnie była czerwona ikonka kwadratu stan zły ,te komendy to ostatnia droga ratunku jak nie pomogły to niestety I prosze bardzo
  • Poziom 8  
    "Bad" w dwóch podpunktach, także dysk jest do wymiany, eh. Kieszeń zaboli. Dziękuję bardzo za pomoc w diagnozie i zainteresowanie.