Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor Iskra Polkolor 8556 bezpiecznik przepala się

Unitra fan 18 Jul 2015 09:33 561 2
Relpol
    Unitra fan
    Level 11  
    Witam.
    Od niedawna posiadam telewizor Iskra Polkolor 8556.
    Po pierwszym uruchomieniu na podłączonym DVD dźwięk działał normalnie a obraz brak tylko biel.
    Sprawdziłem poodciskałem w środku taśmy od euro i kilka innych, i po następnej próbie zadziałał.
    Tydzień później chciałem go włączyć w momencie gdy chciałem uruchomić pilotem to toś trzasło i spalił się główny bezpiecznik.
    Wymieniłem go i telewizor działał.
    2 tygodnie później chciałem go uruchomić i znowu spali się, wymiana nic nie pomaga 3 razy próbowałem i nić.
    W momencie załączania pilotem pali się główny bezpiecznik.
  • Relpol
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    Rozkręcić, pobrać schemat, zapoznać się z nim, szczególnie obwody zasilania, miernik do ręki, sprawdzać elementy odnośnie zwarcia, póżniej dopiero pytać!
  • Helpful post
    bogdan4747
    Level 15  
    Prawdopodobnie uszkodzona główna przetwornica. W stanie czuwania pracuje zasilacz pomocniczy tr 601, prostownik U 601 i stabilizator V 601 podający 5V. Po włączeniu pilotem przekaźnik podaje 230 V do zasilania przetwornicy. Sprawdź tranzystor T 10 /BU 208/. W przypadku jego uszkodzenia wymienić ponadto: układ scalony V10 tda 4601, kondensatory C 12, C14, C15, C17, sprawdzić prostownik U 10, R17,R21, R13,D 12. Powodzenia.