Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera MD80 nie działa jako kamerka internetowa

kapi0908 18 Jul 2015 11:31 2157 9
    kapi0908
    Level 8  
    Witam, mam problem z podłączeniem tej kamerki jako internetowej. Próbowałem robić wszystko o czym pisano na tym forum w związku z powyższym, ale to na nic bo nie wiem czy tak powinno być ale od razu po podłączeniu na kamerce zapalają się obie diody (czerwona świeci ciągle a niebieska miga) i nie reaguje na POWER ani na MODE. W komplecie nie dostałem żadnej płytki ale zainstalowałem sterownik WK_DVOO8_DR_V004_20101124.exe i nic nie pomaga.Napiszcie, może zapomniałem jeszcze o jakimś sterowniku albo po prostu moja kamerka jest popsuta.
  • Helpful post
    master-007
    Moderator on vacation ...
    Odinstaluj obecnie zainstalowany sterownik, zrestartuj komputer.
    Następnie:
    1. Podaj pełną nazwę systemu operacyjnego wraz z architekturą (32 czy 64 Bit) i wersją Service Pack.
    2. Wrzuć screen z Menedżera Urządzeń z rozwiniętymi gałęziami:
    Instrukcja zamieszczania grafiki na forum.
    3. Podaj identyfikatory sprzętu dla wszystkich urządzeń, które w Menedżerze Urządzeń mają ostrzeżenie o braku lub konflikcie sterownika:
    Instrukcja wyszukiwania sterowników po identyfikatorze sprzętu.
    kapi0908
    Level 8  
    System to Windows 7 Home Premium serwis pack 1 w wersji 32bit. Serowniki zostały wywalone tylko proszę napisać jakie gałęzie mam rozwijać w menadżerze urządzeń bo jest tego sporo a chyba nie ma sensu wszystkich.
    master-007
    Te, w których widać ostrzeżenia oraz gałąź urządzeń do obrazowania. Nie zapomnij o pkt. 3.
    kapi0908
    Level 8  
    Tu jest srceen menadżera urządzeń
    a tutaj identyfikator tego urządzenia z błędem.
    Sprawdzałem czy ta kamerka wykrywana jak pendriwe ma jakiś identyfikator ale nie ma nic,a i nie mam gałęzi z urządzeniami do obrazowania,chyba dlatego że pousuwałem wszystkie sterowniki do kamery internetowej.

Dodano po 5 [godziny] 31 [minuty]:

Może mi ktoś podesłać link do sterowników które na pewno działają. I ogólnie sytuacja jaka mnie spotkała wydaje mi się dziwna, ponieważ normalnie po podłączeniu do komputera nie powinno nic się na kamerce zapalać (z tego co wyczytałem), a u mnie włącza się jak do ładowania i wykrywana jest jako dysk, a komputer nie chce powiązać jej z właściwymi sterownikami, i nie działa ani przycisk Power ani Mode ani play/stop
    master-007
    Nieznane urządzenie odinstaluj - prawdopodobnie jest to pozostałość po jakimś programie do emulacji wirtualnych napędów, a konkretniej - dtlitescsibus czyli Daemon Tools Lite Virtual SCSI Bus.
    MD80 odinstaluj, zrestartuj komputer i podaj identyfikator, jeśli mimo to pojawi się w urządzeniach przenośnych, również podaj identyfikator.

Co masz w urządzeniach interfejsu HID?

Spróbuj zainstalować sterownik Sunplus SPCA1528 (SPCA1528 Still Camera Device) zgodnie z instrukcją: http://www.instrukcja-md80.dl.pl/ (pkt 6).
    kapi0908
    Level 8  
    zainstalowałem sterowniki lecz urządzenie nadal było urządzeniach przenośnych i nie miało identyfikatora sprzętu. Wcisnąłem więc bezpieczne usuwanie sprzętu lecz nie odłączałem kamery i wtedy pojawiło się w Kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej (z błędem).
    tutaj screen jak widać widnieje tam z wykrzyknikiem.
    został też przypisany identyfikator, oto on:
    USB\VID_1908&PID_3231&REV_0100
    USB\VID_1908&PID_3231
    kapi0908
    Level 8  
    Dzięki za link jutro będę testował, a film oglądałem chyba z 10 razy i robię wszystko jak on, a i tak nie działa.
    Dodano:
    Co to za sterowniki do których podałeś mi link w ostatnim poście?
    Posty scaliłem. Proszę, byś w przypadku aktualizacji informacji używał opcji "Zmień". swiercm
    master-007
    kapi0908 wrote:
    Co to za sterowniki do których podałeś mi link w ostatnim poście?
    Teoretycznie te same co wcześniej w załaczniku - tzn. sterowniki do obsługi SPCA1528.