Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE46ES8000 - Restarty w trybie Cyfra+

18 Lip 2015 13:32 1353 6
  • Poziom 31  
    W trybie naziemnym wszystko O.K. Przy pracy z sygnałem sat restarty . Sam sygnał zmierzony i O.K.. Po wykręceniu anteny sat komunikat brak sygnału ale nie restartuje. Tv na gwarancji ale problem z odszukaniem paragonu. Czy ktoś spotkał się z taką usterką.
  • Poziom 43  
    A co jaki czas? Jak mu się chce?
    A może zasymulować obciążenie, z przerostem nawet?
  • Poziom 20  
    Witam.
    Jak on jest jeszcze na gwarancji to ja jestem święty !!!!
    Otwórz tylną klapę i sprawdź czy przewód od zasilacza do płyty Main od strony zasilacza nie jest przypalony. Musisz wyjąć wtyk aby to sprawdzić!

Pozdr.
  • Poziom 31  
    baki napisał:

Jak on jest jeszcze na gwarancji to ja jestem święty !!!!
    Pozdr.

Chyba, że wykupili sobie 5-cio letnia gwarancję a tak twierdzi właściciel. Pobór prądu z gniazda antenowego zaledwie 70mA ( Neon akurat mierzy takie rzeczy :D ). Więc to obciążenie można by w zasadzie pominąć. Instalacja multiswitchowa. Starszy Samsung ( w innym pomieszczeniu ) zapyla na Astonie bez problemu. Restarty miały miejsce głównie na kanałach kodowanych (moduł Aston) i odnoszę wrażenie, że dopiero po jakimś czasie. Jak się zaczynają trzeba naprawdę szybko przełączyć na naziemne bo potem jest już to niemożliwe. Trzeba wyłączyć z sieci i zaczekać lub wyłączyć antenę. Niestety nie zdążyłem sprawdzić jak się sprawy mają na niekodowanych ale mam tam jeszcze być. Jak nie znajdą paragonu to go zabieram do siebie i wtedy dopiero będę mógł coś pomierzyć/posprawdzać. Chyba, że załatwia sobie kopię paragonu ( może sklepy trzymają dłużej takie dane) lub dogadają się z Samsungiem.
  • Poziom 31  
    Dodam jeszcze, że zanim pojawią się restarty obraz zamraża, potem pojawiają się prostokątne pola bez obrazu poprzedzielane liniami. Po wyjaśnieniu kwestii gwarancji ( mają dzwonić do Samsunga) ewentualnie zabiorę TV do siebie.
  • Poziom 14  
    Panowie w TYM TV są tylko 2 usterki i nigdy więcej żadnych nie spotkałem
    ( Najlepszy produkt firmy samsung - )
    A wiec jeśli każdy z panów na dobry wzrok 1 rozpozna sam :
    Złączka zasilania i kabel prowadzący do płyty głównej jest na 2 pinach upalony
    ( objawy restart tv, dziwne artefakty linie na obrazie , itp)
    2 Tv restartuje się sam od czasu do czasu ( odpalamy tryb połączenia internetu przez wi-fi - jeśli zamiast listy sieci wi-fi przeskoczy na kolejna pozycje lub nie wyświetli listy uszkodzony moduł wi-fi ( wtd20) po wymianie modułu tv wymaga restartu z SM.
    więcej usterek w tym tv nie ma ( oczywiście po za przepięciami )
  • Poziom 31  
    Nie informowałem ale znajomy zdecydował się oddać TV do APS, więc nawet nie miałem okazji przyjrzeć mu się z bliska. Miałem być u niego jeszcze zrobić mu porządek w szafie z multiswitchem ale ciśnienia nie było i tak zeszło. Postaram się z nim umówić celem zrobienia tego porządku, to wtedy przy okazji opiszę co wpisali w zleceniu i ile to kosztowało