Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat - znikające kanały

18 Lip 2015 15:26 3402 9
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich użytkowników forum.
    Na początek chciałbym napisać,że mało co znam się na tv(bardziej komputery) więc proszę w miarę możliwości mi wytłumaczyć co i jak.Przechodząc do sedna korzystam spory czas z Cyfrowego Polsatu około 5-6 lat.Po 2 latach zmieniłem telewizor,żeby móc oglądać kanały hd.Przez długi czas nie było problemów,ale ostatnio patrząc na kanały,które są w abonamencie ubywają i wyświetla się komunikat,że słaby sygnał.Najpierw znikały takie mniej znane np. Polsat romans, Eurosport.Ale przedwczoraj znikło TVP 2 oraz TV4.Zaniosłem dekoder do miejscowego punktu,żeby sprawdzić czy jest w porządku(dekoder hd 5000) okazało się,że po podłączeniu do ich tv wszystko śmiga.Zapomniałem napisać,że dekoder się nie mógł zaktualizować.Przyszli fachowcy,którzy próbowali ustawić antenę co i tak skończyło się porażką.Co mam w tej sytuacji zrobić zamocować ją gdzieś wysoko i wymienić na co najmniej 80cm?
  • flexghzflexghz
  • Moderator na urlopie...
    Zion79 napisał:
    Przyszli fachowcy,którzy próbowali ustawić antenę

Zlecić poważnej firmie.
  • flexghzflexghz
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Dobra panowie przyjechał znajomy mojego kolegi,który się tym zajmuje ustawił antenę jest więcej kanałów ale uwaga co go zdziwiło jak i mnie.Jest Polsat HD Tvn HD ale TVP2 HD nie ma o.O.Niektórych kanałów których nie było dalej nie ma więc wydaje się,że trzeba będzie zmienić antenę.Nie mam pojęcia co z tym TVP2 HD
  • Poziom 36  
    TVP2HD idzie z tej samej częstotliwości co Polsat HD, więc musi działać. W ostatnich dniach Polsat zaczął "mieszać" kanałami na liście. Poszukaj na pozycji 4.
    Nie piszesz jak małą masz czaszę, ale na dobrze ustawionej 60-ce można złapać praktycznie wszystko, więc przyczyn braku kanałów może być kilka : wysoka przeszkoda przed talerzem (np. drzewo), niedokładnie ustawiony talerz/konwerter, krzywy talerz, uszkodzony konwerter, uszkodzony dekoder, itd, itp ...
  • Poziom 2  
    _kli_ napisał:
    TVP2HD idzie z tej samej częstotliwości co Polsat HD, więc musi działać. W ostatnich dniach Polsat zaczął "mieszać" kanałami na liście. Poszukaj na pozycji 4.
    Nie piszesz jak małą masz czaszę, ale na dobrze ustawionej 60-ce można złapać praktycznie wszystko, więc przyczyn braku kanałów może być kilka : wysoka przeszkoda przed talerzem (np. drzewo), niedokładnie ustawiony talerz/konwerter, krzywy talerz, uszkodzony konwerter, uszkodzony dekoder, itd, itp ...

Mam 60 cm tak jak napisałeś.Właśnie szukałem odkąd tvp2 przeszło na hd tego kanału nie mam.Co do przeszkód nie ma z tym problemów.Właśnie może spróbuje na innym kablu.
  • Poziom 2  
    Sprawdziłem na innym konwerterze i wszystko działa o.O. Nie powinno być tak, że po uszkodzeniu konwertera nic by nie działało?
  • Poziom 43  
    Zion79 napisał:
    Sprawdziłem na innym konwerterze i wszystko działa o.O. Nie powinno być tak, że po uszkodzeniu konwertera nic by nie działało?

Sam widzisz, że nie.