Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Znaps - magnetyczne złącze ładowania do każdego telefonu (Kickstarter)

pseven 18 Lip 2015 15:46 2301 6
 • Znaps - magnetyczne złącze ładowania do każdego telefonu (Kickstarter)Zespół inżynierów z Kanady rozpoczął, za pośrednictwem serwisu Kickstarter, gromadzenie funduszy na realizację projektu o nazwie Znaps.

  Znaps to rozwiązanie połączenia kabla do ładowania telefonu komórkowego z użyciem magnetycznego złącza. Znaps wymaga dwóch elementów: złącza mocowanego w gnieździe ładowania telefonu oraz adaptera na kabel do ładowania. Rozwiązanie jest dwustronne, bezpieczne i zapobiega mechanicznemu zużyciu gniazda ładowania.

  Znaps występować będzie w dwóch wariantach: microUSB i Lightning.

  Wysokość złącza mocowanego w gnieździe ładowania wynosi zaledwie 1,5 mm. Wymiary adaptera wynoszą: 12 x 9,25 lub 13,5 x 7,7 odpowiednio w przypadku wariantu: microUSB lub Lightning.

  Sugerowana cena detaliczna adaptera Znaps wynosić ma 9 dolarów amerykańskich (ok. 33 zł). Planowana data wprowadzenia do sprzedaży w chwili pisania artykułu nie była znana.

  Adapter jako pierwsze otrzymają osoby, które przed 14 sierpnia 2015 roku lub do wyczerpania zapasów wesprą projekt kwotą w wysokości 11 dolarów amerykańskich (ok. 40 zł) lub większą. By otrzymać zestaw składający się z: pojedynczego złącza (microUSB lub Lightning), dwóch adapterów oraz, mieszczącym dwa adaptery, brelokiem do przenoszenia należy uiścić opłatę w wysokości 27 dolarów (ok. 100 zł) lub większą. Wysyłka rozpocząć ma się w listopadzie 2015 roku.

  Źródło:
  http://liliputing.com/2015/07/znaps-is-a-magn...for-ios-and-android-devices-crowdfunding.html
  http://www.znaps.net

 • #2 19 Lip 2015 00:34
  george2002

  Poziom 19  

  Bardzo fajna sprawa, jedyne co to cena bo wg Mnie wyssana z palca, ale może po pół roku spadnie o co najmniej połowę to bardzo chętnie zakupię takie cosik bo już miałem kiedyś do czynienia z takim "magnetycznym" kabekiem ładowania i jest to bardzo wygodne i rzeczywiście przy użytkowaniu co najmniej raz dziennie po roku nie widziałem żadnego zużycia owego kabelka oraz złącza urządzenia :)

  Pozdrawiam
  George2002

 • #3 20 Lip 2015 00:28
  Bleta
  Poziom 6  

  Witam użytkowników Elektroda.pl.

  Projekt na prawdę fajny, gadget bardzo pozytywnie wpływający na żywotność gniazd w urządzeniach przenośnych, niewątpliwym plusem jest także uszczelnienie gniazda.
  Poważnym minusem jest brak uniwersalnego konektora, niestety są różne dla typu Lightning i typu Micro-USB.
  Część, którą instaluje się w urządzeniu mobilnym od strony tego urządzenia ze wzgl na różnice budowy gniazda będą inne ale po stronie zasilania już tego być nie powinno.
  Uniwersalność jako kolejny plus sprzedawanego gadgetu vs. chęć sprzedaży większej ilości produktu czy całkowicie inne napięcia ładowania sprzętu z jabłkiem?

  Pozdrawiam
  Bleta

 • #4 21 Lip 2015 06:41
  japko1024
  Poziom 17  

  Korzystanie z komórki z podłączonym cały czas kabelkiem może być niewygodne, zwłaszcza jak się ją obraca do poziomu. Poza tym cena o wiele za wysoka. Nie wiem, czy się nie okaże, że Apple ma na to patent :D

 • #5 21 Lip 2015 07:25
  marek216

  Poziom 43  

  japko1024 napisał:
  Poza tym cena o wiele za wysoka.
  george2002 napisał:
  jedyne co to cena bo wg Mnie wyssana z palca


  Proponuję samemu coś zaprojektować - cena urządzenia to nie tylko materiał, ale również czas na stworzenie, czas na testy, urządzenia wywalone w kosz po nie spełniały oczekiwań, itd. Kolejna sprawa to pomysł - za to się płaci. Wdrożenie produkcji, matryce, szablony - to też koszty podzielone na każdą sprzedaną sztukę.
  Żeby koszt materiału był niski trzeba produkować w setkach tysięcy lub w milionach - na to się często bierze kredyt i ktoś musi pokryć odsetki.

 • #6 25 Lip 2015 00:58
  george2002

  Poziom 19  

  marek216 napisał:
  japko1024 napisał:
  Poza tym cena o wiele za wysoka.
  george2002 napisał:
  jedyne co to cena bo wg Mnie wyssana z palca


  Proponuję samemu coś zaprojektować - cena urządzenia to nie tylko materiał, ale również czas na stworzenie, czas na testy, urządzenia wywalone w kosz po nie spełniały oczekiwań, itd. Kolejna sprawa to pomysł - za to się płaci. Wdrożenie produkcji, matryce, szablony - to też koszty podzielone na każdą sprzedaną sztukę.
  Żeby koszt materiału był niski trzeba produkować w setkach tysięcy lub w milionach - na to się często bierze kredyt i ktoś musi pokryć odsetki.  Te te nie ucz dzieci robić bo to nawet dziecko takie sprawy wie, czyli sam nie uważasz że cena jest "przesadzona" ? teraz płaci się za wszystko i za nic ...

 • #7 25 Lip 2015 04:35
  marek216

  Poziom 43  

  Kwota 100 zł za ładowarkę bezprzewodową ( opcja full ) nie jest przesadzona.
  Kwota 40 zł za wersję podstawową jest nawet niska - tyle kosztuje markowa ładowarka na kablu.
  Przyzwyczajeni do cen chińszczyzny psującej się po kwartale ludzie zaczynają oczekiwać że wszystko da się kupić za dolara może dwa.
  Jeśli ktoś uważa, że płacenie za pomysł, czas, prototypy, testy to płacenie za nic to gratulacje - czekam aż taki mądry sam coś zrobi.

  Szukaj w 5mln produktów