Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SELCO Genesis 1700TLH - świeci czerwona kontrolka

18 Lip 2015 18:06 1068 6
  • Poziom 12  
    Witam. Nie wiem czy temat w dobrym dziale ale jak coś to proszę o przeniesienie.
    Zepsuła się spawarka, jak w temacie. Na co dzień zajmuję się naprawą komputerów i laptopów. Jednak myślę że z małą pomocą jestem w stanie naprawić spawarkę. Co oznacza zapalona czerwona dioda?

Sprawdzałem instrukcję obsługi, jednak zbyt wiele ona o tym nie mówi, osobiście nie zajmuje się spawaniem, tym bardziej TIG.

Dodaję zdjęcie.
    SELCO Genesis 1700TLH - świeci czerwona kontrolka
  • Pomocny post

VIP Zasłużony dla elektroda
    To powinno pomóc:
  • Poziom 12  
    A dziękuję, ale nic z tego wyczytać nie mogę:)

"Indicates the presence of voltage on the equipment outlet connections".. tyle jest.

Wiem tyle że problem pojawiał się i znikał, dioda nie świeciła - spawarka spawała.
    Dioda świeci - spawarka nie spawa.

Dodano po 47 [minuty]:

....może inaczej. Co może być że spawarka myśli ze przycisk w rączce jest wciśnięty kiedy faktycznie tak nie jest?
  • Pomocny post

VIP Zasłużony dla elektroda
    Kontrolka ta sygnalizuje obecność napięcia na przewodach spawalniczych, którego nie powinno być w momencie kiedy nie przebiega spawanie, sądzę, że jest uszkodzona elektronika spawarki, a konkretnie co, to nie sposób określić bez odpowiednich pomiarów i schematu!
    Co do tej pory sprawdziłeś?
  • Poziom 12  
    No właśnie problem jest taki ze nie znam zasady działania tej elektroniki wewnątrz. Prześledze dzisiaj przebieg ścieżek na płytkach. Jak ogólnie wygląda sprawa zasilania wyjść spawalniczych w tym modelu. W której części płytki szukać przyczyny?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Naprawiałem podobne uszkodzenie, wtedy uszkodzony był panel przedni fp127 a konkretnie procesor.
    Tutaj należy sprawdzić sterowanie z gniazda sterowania TIG - płytka filtru wyjściowego - płyta główna- płyta przedniego panelu.
    Szkoda że Selco tego już nie regeneruje, pozostaje wymiana a to koszt ok 300€.
    Andy
  • Poziom 12  
    Tak też się zrobiło. Pojechała na wymianę całej płytki. Uszkodzony faktycznie procesor. Dziękuję za odpowiedź :)