Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus F3SG - klawiatura - nie działają niektóre klawisze.

18 Lip 2015 19:08 2841 18
  • Poziom 14  
    Witam, posiadam Asusa F3SG - został on wysłany do serwisu w celu wymiany uszkodzonego BGA. Laptop wrócił wymieniony w nim został BGA na nowy po 2010 roku bez wady fabrycznej - obraz działa. Za to przestały działać co niektóre klawisze klawiatury np.:(strzałki góra dół,5,E,R,D,F), przed serwisem działały wszystkie. Przełożyłem moją klawiaturę do innego modelu Asus F3S i klawiatura działa.
    Sprawdziłem również gniazdo klawiatury - nie jest uszkodzone, piny są w porządku, jest przejście między pinami a wyjściem na ścieżki z gniazda. Dalej ścieżki od gniazda prowadzą do układu scalonego - tam już sygnał z pinów klawiatury nie dochodzi do każdej nóżki układu scalonego.
    Czy każdy pin powinien dochodzić do przyporządkowanej nóżki tego scalaka? Jaka może być przyczyna niedziałania części klawiszy?
  • Spec od komputerów
    turek_turek napisał:
    Czy każdy pin powinien dochodzić do przyporządkowanej nóżki tego scalaka?

Tak.
  • Poziom 14  
    Ok, w takim razie może wiesz która nóżka scalaka odpowiada za jaki pin w gnieździe klawiatury.
  • Spec od komputerów
    Oznaczenie kodowe płyty?
  • Poziom 14  
    Znajdę je tylko na płycie głównej czy jest podane na opisach pod laptopem?
    Dodano:
    Na płycie głównej mam naklejkę z kodem kreskowym 001E8C0000054E9A.
  • Spec od komputerów
    Na laminacie.
  • Spec od komputerów
    Na laminacie jest oznaczenie płyty głównej w formacie.
    F....
    Rev...
    .......
    Rozumiem że wiesz co to laminat?
  • Pomocny post

Spec od komputerów
    Proszę bardzo.
    Złącze klawiatury

KBC
  • Poziom 14  
    Sprawdziłem piny nie łączy parę, w sekcji między nóżkami 55-60 scalaka. Nóżki w tamtym miejscu wyglądają jak zardzewiałe. Da się to jakoś naprawić?

• Spec od komputerów
    Nie tylko te od klawiatury wyglądają na skorodowane...
    Jeśli pady nie są uszkodzone - można wylutować KBC, poprawić pady i wlutować ponownie.

Skoro nie było takiego efektu przed wymiana układu - reklamuj.
  • Poziom 14  
    Niestety serwis nie poczuwa się do odpowiedzialności. Chcą żebym sam pokrył koszta wysyłki a oni zdiagnozują co jest popsute i ja pokryje koszty ewentualnej naprawy. Tłumaczą to tym że niewiadomo czy im nie wysłałem już z popsutą klawiaturą a ich serwisant jest nadczłowiekiem i nie mógł popełnić błędu podczas wymiany bga.

• Spec od komputerów
    To nie jest efekt uboczny wymiany BGA - taka korozja potrzebuje czasu.
  • Poziom 14  
    Witam, ponownie po długim okresie nieaktywności w tym temacie. Dorobiłem się stacji lutowniczej z hotair-em i wy lutowałem KBC. Pady są nieuszkodzone ale nie ma połączenia padów 58,60,64 z odpowiadającymi im ścieżkami. Macie jakiś pomysł na naprawę połączenia?
  • Spec od komputerów
    Wyczyść, wlutuj ponownie układ.
  • Poziom 14  
    Ale na granicy padu z łączeniem ścieżki, przez korozje jest przerwa.
  • Spec od komputerów
    To trzeba naprawić połączenia.
    Wrzuć fotkę makro.
  • Spec od komputerów
    Niedaleko układu masz przelotki. Cienki drucik i lecisz z koksem. Żmudna robota, ale innego, prostszego wyjścia nie widzę.