Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa kolumny z wbudowanym wzmacniaczem

18 Lip 2015 20:03 981 4
  • Poziom 2  
    Witam. Chciałbym zbudować sobie kolumnę z wbudowanym wzmacniaczem według przedstawionego schematu. Jestem w tych sprawach zielony, więc proszę o pomoc.

1. Jak dobrać rozmiar obudowy. Wymiary X,Y,Z czy jest na nie jakiś wzór zależnie od mocy głośników
    2. Jakie dobrać głośniki? Chciałbym żeby jakość dźwięku była w miarę dobra. Nie muszą grać bardzo głośno, ale czysto. Kolumna będzie wykorzystywana do posiedzeń przy grillu itp
    3. Od czego zacząć? Chcę jechać na giełdę elektroniczną, ale nie wiem od czego zacząć. Czy najpierw zrobić obudowę i do niej dobrać głośniki, czy kupić głośniki i do nich zrobić obudowę
    4. Jak to wszystko później połączyć? Potrzebuje jakieś przetwornice itp?
    5. Chciałbym, żeby do kolumny można było podpiąć odtwarzacz kablem AUX. Tak jak w tych głośnikach na zdjęciu. Jak to zrobić?
    6. Chciałbym się wyrobić w 300 zł
    7. Mogę wytłumić kolumnę wewnątrz pianką z materaca? Da to pożądany efekt?

Traktuje to raczej jako zabawę i możliwość nauczenia się czegoś. Jeśli to zły dział proszę o przeniesienie. Nie usuwanie tematu
  • Poziom 38  
    Jakie zasilanie ?
  • Poziom 2  
    Chcę mieć tylko jeden kabel zasilający pod 230V
  • Poziom 2  
    Chce zbudować przenośną kolumnę ze wbudowanym wzmacniaczem. Założyłem poprzedni temat, ale nikt nie chce pomóc więc zbieram części i będę robił metodą prób i błędów. Udało mi się znaleźć takie głośniki:
    -PIEONEAR UTP-3260
    -TONSIL GDS 30/30

Czy taki wzmacniacz wystarczy https://sklep.avt.pl/avt2995.html?
    Jeśli nie to jaki będzie odpowiedni z możliwością zabudowania wewnątrz kolumny?