Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat seicento 1.1 światła

16082956 19 Lip 2015 10:32 1089 7
  • #1 19 Lip 2015 10:32
    16082956
    Poziom 11  

Witam,
    Mam problem ze swoim seicento ponieważ zauważyłem od niedawna ze w nocy jak jade świecą sie beznadziejnie światła mijania i drogowe. Nie wiem co się dzieje . Żarówki wymienić czy moze klosze są juz na nic. Prosze o jakąś podpowiedz.

0 7
  • #2 19 Lip 2015 10:37
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź napięcie na żarówkach w czasie pracy świateł. Sprawdź spadki napięcia i stan połączenia masowego. Zrób mały eksperyment - na WŁĄCZONYCH światłach połącz zasilanie żarówki przewodem bezpośrednio z akumulatorem. Zrób obejście całej elektryki auta. Nie bój się, nic nie uszkodzisz. Jak żarówka zapali się wyraźnie jaśniej, to masz odpowiedź - spadki napięcia na elementach instalacji samochodu (kostki, wyłącznik, przełącznik świateł). Wyjścia masz dwa, albo wymienić te elementy na nowe, szczególnie przełącznik zespolony. Albo zamontować przekaźniki, co osobiście bym polecał.

0
  • #3 19 Lip 2015 11:27
    web69
    Poziom 27  

Często matowe odbłyśniki (plastikowe g...)

-1
  • #4 19 Lip 2015 15:19
    16082956
    Poziom 11  

Błażej napisał:
    Sprawdź napięcie na żarówkach w czasie pracy świateł. Sprawdź spadki napięcia i stan połączenia masowego. Zrób mały eksperyment - na WŁĄCZONYCH światłach połącz zasilanie żarówki przewodem bezpośrednio z akumulatorem. Zrób obejście całej elektryki auta. Nie bój się, nic nie uszkodzisz. Jak żarówka zapali się wyraźnie jaśniej, to masz odpowiedź - spadki napięcia na elementach instalacji samochodu (kostki, wyłącznik, przełącznik świateł). Wyjścia masz dwa, albo wymienić te elementy na nowe, szczególnie przełącznik zespolony. Albo zamontować przekaźniki, co osobiście bym polecał.

A gdzie jest ten przekaźnik?

0
  • #5 19 Lip 2015 15:45
    zibi581
    Poziom 21  

Przekażniki to musisz sobie założyć.A jeszcze jedno, sprawdz kostki przy żarówkach często wytopiona masa-czarny przewód-.

1
  • #6 19 Lip 2015 16:22
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przecież napisałem

Cytat:
    Albo zamontować przekaźniki, co osobiście bym polecał.

Czyli go tam NIE MA. A właściwie ich, bo wypadałoby dać dwa.

0
  • #7 20 Lip 2015 11:49
    16082956
    Poziom 11  

zibi581 napisał:
    Przekażniki to musisz sobie założyć.A jeszcze jedno, sprawdz kostki przy żarówkach często wytopiona masa-czarny przewód-.

Ale założyć w skrzynkę bezpieczników? Bo nie wiem

0
  • #8 20 Lip 2015 11:57
    rafal_rx
    Poziom 25  

Kupujesz dwa przekaźniki z uchwytami, mocujesz, gdzie Ci wygodnie i robisz instalację. Możesz kupić również przekaźniki bez uchwytów (miniaturowe dla Fiat) i na znanym polskim portalu aukcyjnym podstawki z uchem do mocowania śrubą. Dalej nie pomogę, bo w tym aucie nie przerabiałem i nie mam schematu.

0