Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BROTHER TD -4000 - Czujnik obecności papieru

19 Jul 2015 10:34 831 5
  • Level 2  
    Witam,

czy można usunąć wadliwy czujnik papieru z drukarki Brother TD - 4000 i zmodyfikować ją tak by cały czas dostawała informację, że papier jest obecny?

Jeżeli tak, to jeżeli ktoś potrafi to zrobić lub zna kogoś z Warszawy kto potrafi to zrobić ?
  • Level 17  
    A nie lepiej go wymienić ? Po operacji zblokowania styków czujnika najczęściej jest komunikat że jest uszkodzony i blokada drukarki. Więc " jak byś się nie odwrócił zawsze d..pa z tyłu ". Możesz wyeliminować jego działanie przez ustawienie ciągłego zasilania papierem, np składanką, ale to Cię ogranicza do jednego formatu drukowania lub ciągłego grzebania w ustawieniach.

• Level 36  
    Jaki tam jest czujnik optyczny czy stykowy?
    Zawsze można zablokować w pozycji pokazującej obecność papieru.
    Jedyna wada gdy braknie papieru wyświetli zacięcie bo maszyna pobierze papier którego nie ma.
    Pozdrawiam.
  • Level 17  
    Problem pojawia się w momencie kiedy na podstawie impulsów z czujnika maszyna zlicza ilość wydrukowanych stron. Nie wiem jak jest w tym konkretnym modelu, lecz pamietam Lexmarka którego można było " utopić " w atramencie a on i tak sygnalizował jego brak.Dopiero zastosowanie prostego triku powoduje że widzi każdy pasujący pojemnik i można drukować w innym kolorze przy pustym pojemniku z jednym kolorem a nawet przy 2 pustych.

• Level 36  
    Powiem tak serwisuję kopiarki i drukarki Ricoh już 14 lat i tam swobodnie można to robić.
    Impuls sterowania licznika idzie z czujnika rejestracji .A to zupełnie co innego.
    Czujnik obecności papieru to inny czujnik.
  • Level 2  
    BROTHER TD -4000 - Czujnik obecności papieru

Tak to wygląda.
    Drukarka ma służyć do drukowania na foli do elektrotrawienia tabliczek znamionowych która jest zbyt przezroczysta dla czujnika. Przy próbie zaklejenia go izolacją prawdopodobnie go naderwałem i teraz raz działa raz nie działa.

Myślałem oddać ją do serwisu ale wątpię by chcieli tam wymontować całkiem ten czujnik.

Może ktoś z warszawy się podejmie ? Jeśli wie jak to zrobić ?
    Jeśli ktoś ma taki czujnik i potrafi go wymienić to też mogę podjechać (Warszawa) :) bo pewnie będzie szybciej i taniej niż serwis :).