Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stalowe linki zaprasowanie końcówek

Werewolf 19 Jul 2015 12:42 16080 7
    Werewolf
    Level 25  
    Potrzebuję skrócić parę metalowych linek, oraz zaprasować na nich końcówki w kształcie walca. Tylko kompletnie nie mam pomysłu jak się do tego zabrać.
    Werewolf
    Level 25  
    Sama prasa do zaciskania to nie problem. Ale potrzebuje końcówki w kształcie walca.
    101pawel
    Level 28  
    jasioplo wrote:
    http://www.e-metalzbyt.pl/Zlaczka-alum-wg-pn-en-13411-3-12
    http://www.interrope.com/zawiesia-zaciskane,d37.html
    Przecież nie napisał, że chce zaprasować podwójną średnicę linki, bo robi na lince oczko. Chce po prostu zaprasować koniec obciętej linki. Po co? Tego nie pisze, ale chyba jedynie w celu zabezpieczenia jej po obcięciu przed rozpleceniem. Czy tak, kol. Werewolf?.
    Nie chce mi się pisać kolejnego posta, gdyby to jednak nie musiała być typowa zaprasowana tulejka, a chodziło o zabezpieczenie jak napisałem wyżej, to można to zrobić fachowo i skutecznie:
    linkę w miejscu przecięcia - przed przecięciem, owijamy miękkim drutem, najlepiej miedzianym o średnicy ca 1 do 2mm (np z przewodu elektycznego 1,5mmkw). Ściśle zwój obok zwoju, na odcinku ok 20 - 30mm, tak, by połowa tego owinięcia była przed miejscem cięcia, a druga po. Potem owinięcie porządnie lutujemy zwykłym stopem lutowniczym , tak, by nastąpił przetop przez linkę. Po wychłodzeniu przecinamy oplot w połowie, - kątówką lub z odrobiną wprawy - brzeszczotem do metalu.
    jasioplo
    Level 17  
    W takim razie do takiego "czegoś" (zarobienie końcówek) według mnie wystarczy zastosować tulejki aluminiowe cięte z metra.
    A jaka średnica linki ?
    Werewolf
    Level 25  
    Dokładnie tak, chciałem zabezpieczyć żeby się nie rozwijały. Sprawa okazała się mega prosta, wystarczyło pójść do rowerowego i kupić kapturki na linki 50 groszy sztuka i zacisnąć zwykłymi obcążkami. Dzięki za pomoc.