Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skantic A3210HD - Kompletny brak reakcji na podłaczenie do prądu

19 Lip 2015 12:52 1752 5
  • Poziom 21  
    Witam serdecznie.

Płyta główna: 17MB95S-1
    Zasilacz: 17IPS19-5
    Matryca: ves315wnvs-01-b

Mam taki TV w którym usterka nastąpiła z dnia na dzień - po wyłączeniu TV z gniazdka i włączeniu kolejnego dnia - nie wstał.
    Telewizor kompletnie nie reaguje na podłączenie do prądu. Nie miga żadna dioda.
    Odbiornik rozkręciłem. Modele płyt wypisałem powyżej. Znalazłem schemat zasilacza i płyty głównej. Napięcia na wyjściu zasilacza pomierzyłem miernikiem - są zgodne ze schematem.

Czytałem wiele o ulatniającej się pamięci - jednak tam migała dioda - były jakiekolwiek oznaki "życia".
    Proszę o podpowiedzi co może być uszkodzone? Co dalej sprawdzić?

Pozdrawiam.
    Skantic A3210HD - Kompletny brak reakcji na podłaczenie do prądu Skantic A3210HD - Kompletny brak reakcji na podłaczenie do prądu Skantic A3210HD - Kompletny brak reakcji na podłaczenie do prądu Skantic A3210HD - Kompletny brak reakcji na podłaczenie do prądu Skantic A3210HD - Kompletny brak reakcji na podłaczenie do prądu Skantic A3210HD - Kompletny brak reakcji na podłaczenie do prądu Skantic A3210HD - Kompletny brak reakcji na podłaczenie do prądu
  • Moderator TV
    tygrysss napisał:

Telewizor kompletnie nie reaguje na podłączenie do prądu. Nie miga żadna dioda.

Jak nie reaguje, przecież:
    tygrysss napisał:
    Napięcia na wyjściu zasilacza pomierzyłem miernikiem - są zgodne ze schematem.

A że nie miga...

tygrysss napisał:
    Czytałem wiele o ulatniającej się pamięci - jednak tam migała dioda - były jakiekolwiek oznaki "życia".
    Proszę o podpowiedzi co może być uszkodzone? Co dalej sprawdzić?

Możesz jeszcze posprawdzać napięcia na płycie głównej. Masz nawet to w serwisówce. A uszkodzony wsad w pamięci nie musi zawsze dawać takich samych efektów w postaci migania diody :wink:
  • Poziom 24  
    Tam padaly zasilacze, brakuje zazwyczaj jednego napiecia a pozostale sa, takie zasilacze sa bezproblemowo do kupienia w internetowych sklepach UK jako refurbished, szukaj po numerze na zasilaczu. Po wymianie TV wstaje bezproblemowo.
  • Poziom 21  
    Witam serdecznie - nie nie to nie odkop - info dla moderatorów.

Dziękuje za odpowiedź. Jako, że temat naprawy tego TV poszedł lekko na bok, mam zamiar wrócić do tego w święta.

remzibi - sprawdzałem zasilacz, pomierzyłem napięcia - wszystkie są zgodne z notą katalogową którą udało mi się znaleźć. Dla pewności 101% przemierzę jeszcze raz w przyszłym tygodniu kiedy będę miał urlop.
    Często padały również wsady, wtedy zazwyczaj migała dioda - tutaj głucho, ale jak mówi bogred być może u mnie wysypał się właśnie w taki sposób, że nie miga. Z jednej strony dobrze by tak było, z drugiej - ciężko o wsad.

bogred - tak właśnie myślałem, żeby pomierzyć napięcia na płycie głównej, niestety w moim PDF nie ma podanych napięć na MB. Udało mi się teraz znaleźć dwa SM jeden czyste od MB, a drugi od TV Sharpa na MB jak u mnie.
    Pierwszy: http://documents.mx/documents/17mb95s-service-manual.html
    Drugi: http://www.electronica-pt.com/esquema/tv/shar...harp-lc-22le250e-v-chassis-17mb95s-lcd-26705/

Zaraz przestudiuje i w przyszłym tygodniu postaram się wykonać pomiary na płycie głównej.

Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Jako ciekawostke dodam, ze mialem osobiscie do czynienia z takim(lub prawie identycznym) typem TV , migala dioda, padniety byl zasilacz i jego wymiana postawila TV na nogi.

Popraw pisownię, brak znaków diakrytycznych. [bogred]

Nie mam w swoim PC cie polskich znakow i nie poprawie postu.
  • Moderator TV
    remzibi napisał:
    Jako ciekawostke dodam, ze mialem osobiscie do czynienia z takim(lub prawie identycznym) typem TV , migala dioda, padniety byl zasilacz i jego wymiana postawila TV na nogi.

Informacja bezużyteczna. Może gdybyś naprawił ten zasilacz, byłoby o czym pisać, ale to w dziale diagnoza z podaniem wszystkich istotnych informacji.
    A tak- być może inny TV, inne objawy, ale wymiana zasilacza pomogła. I co z tego wynika? Zachęcasz kolegę, żeby jednak kupił i wymienił ten zasilacz, choć jak pisze już w pierwszym poście, napięcia ma prawidłowe?