Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator dużej pojemności - kwasowy - ładowanie w buforze

rapper3d 19 Lip 2015 14:40 705 1
 • #1 19 Lip 2015 14:40
  rapper3d
  Poziom 16  

  Witam, mam niedużą sieć komputerową. Do awaryjnego podtrzymywania węzłów w razie zaniku napięcia używam zasilaczy buforowych gdyż są wydajniejsze niż UPS (brak dwukrotnej konwersji napięć) urządzenia na węźle najczęściej zasilane są napięciem 12 lub 24V. W związku z sezonem burzowym i częstymi i długimi zanikami napięcia zastanawiam się nad wykorzystaniem akumulatorów dużej pojemności. Mógłbym użyć używanych ale sprawnych akumulatorów kwasowych samochodowych (nie potrzebuje dużych prądów chwilowych). Zapewne lepiej sprawdziłyby się akumulatory żelowe/AGM ale tego typu akumulatory o dużej (rzędu 45Ah i więcej) pojemności są znacznie droższe od akumulatorów samochodowych o tej samej pojemności.
  Przechodząc jednak do sedna sprawy. Akumulator dużej pojemności czy to tradycyjny czy żelowy/AGM, podłączony do takiego zasilacza będzie ładowany bardzo małym prądem (0,5A). Czy istnieją ładowarki zewnętrzne które mogłby doładowywać taki akumulator w czasie gdy jest zasilanie sieciowe a przy zaniku zasilania bufor podtrzymałby urządzenia z tak naładowanego akumulatora?

  0 1
 • #2 19 Lip 2015 15:35
  elvis13
  Poziom 18  

  Jeżeli dobrze zrozumiałem to potrzebujesz ładowarki z ladowaniem prądem "konserwującym". Polecam sprawdzić ładowarki z oferty CTEK.

  0