Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne przegrzewanie procesora.

donio3d 19 Lip 2015 17:24 432 3
  • #1 19 Lip 2015 17:24
    donio3d
    Poziom 4  

Witam serdecznie. Mam bardzo dziwny problem.

Nałożyłem nową pastę termo-przewodzącą (tej samej używam od dawna, jest to Pactum PT-1, sprawuje się bardzo dobrze.) i grałem sobie pod noc, po czym wyłączyłem komputer. W południe uruchamiam go a następnie grę - co się okazuje procesor po prostu wariuje.. Po dosłownie pięciu minutach z jakąkolwiek grą. Według programu HWMonitor jest to ponad 100 stopni! Głośnik systemowy alarmuje i bziuczy, dopóki nie wyłączę gry - wtedy w ciągu 3 sekund spada do 40-50.

Specyfikacje niżej - skan programem Everest Ultimate Edition.
    Zasilacz: Modecom fell III-400ATX

Próbowałem smarować pastę jeszcze raz, odłączać procesor i podłączać, czyścić radiator, wentylatorek (ogólnie cały komputer) i nic. Tak nagle po prostu zaczął wariować. Nie mam zielonego pojęcia co się mogło stać.

Próbowałem także uruchomić grę, gdy ten wykrywał 100 stopni - wtedy dotykać radiatora jak najniżej. Jak dla mnie na pewno nie jest to 100 stopni, gdyż nawet nie parzył. Trzymałem tak dłużej aż komputer się wyłączył z powodów bezpieczeństwa.

Dodam także iż przegrzewa się tylko drugi rdzeń.

Myślę nad formatem. Mawiają że format dobry na wszystko.. Tylko że strasznie chciałbym się obejść bez niego.

Jeśli nie podałem wszystkiego, proszę mnie upominać.

Dziwne przegrzewanie procesora.

0 3
  • Pomocny post
    #2 19 Lip 2015 17:45
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

Format dysku nie rozwiąże problemu z temperaturami.

Ogólnie rzecz biorąc jak słusznie zwrócił mi uwagę pewien "Mod" jest to Brisbane. A więc problem od dawna znany, mianowicie dotyczy czujnika temperatur oraz dramatycznego przegrzewania się procesora. Może doprowadzić to do uszkodzenia procesora. Jedynym znanym mi rozwiązaniem jest wymiana CPU na inny model, np. na AMD Phenom.

https://goo.gl/SQ6qhe
    https://goo.gl/l62PWr

1
  • #3 19 Lip 2015 18:50
    donio3d
    Poziom 4  

Rozumiem.

W takim razie nie ma szansy na obejście tego problemu bez wymiany sprzętu?

Kombinowałem przez cały dzień i stawałem na głowie żeby to naprawić - ale na nic. Póki co mogę przeglądać internet i ew. uruchomić mniej wymagający program, lecz przy mocniejszych grach komputer pada.

// Do uszkodzenia procesora.. Tak więc w sumie to na jedno wyjdzie czy się uszkodzi, czy też nie - i tak do wymiany. Dobrze kombinuję?

0
  • #4 19 Lip 2015 19:08
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

donio3d napisał:
    takim razie nie ma szansy na obejście tego problemu bez wymiany sprzętu?

Zgadza się.

donio3d napisał:
    Tak więc w sumie to na jedno wyjdzie czy się uszkodzi, czy też nie - i tak do wymiany. Dobrze kombinuję?

Pal licho jak "padnie" sam procesor, gorzej jak pociągnie za sobą płytę główną.

0