Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio samochodowe w wolnej zabudowie

supermarcinmh 19 Jul 2015 17:35 1791 12
Bosch
    supermarcinmh
    Level 9  
    Witam,
    chciałbym zrobić coś w stylu radio budowlane tylko nieco mocniejsze niż oferuje makita za prawie 500zł(2x5w). Myślałem o takim zestawie zamkniętym w wykonanej z mdf 6mm obudowie:

radio BLAUPUNKT TOKYO 110 USB MP3 SD
    głośniki BLAUPUNKT BGx 663

Moje pytanie czy to dobry (tzn dopasowany) zestaw i jaki zasilacz (jak najtańszy i w miarę dobry musiałbym do tego kupić. Myślałem też o wstawieniu małej baterii tak do 5ah (żeby grało w razie zaniku prądu kilka lub kilkadziesiąt minut ). Jeżeli pomysł z baterią jest dobry to jak musiałbym to podłączyć?
  • Bosch
    Marian B
    Level 37  
    Zasilacz 12V o wydajności w okolicach 1A w zupełności wystarczy nawet do bardzo głośnego grania. Jeżeli przewidziany jest akumulatorek, to zasilacz może być jeszcze mniejszy i będzie służyć tylko do podładowania akumulatora w przerwach, np. w nocy.
  • Bosch
    James596
    Level 21  
    1A nie wystarczy, przy mocnym odkręceniu głośności radio będzie przygasało lub wyłączało się. Do słuchania na pełnej głośności = zasilacz 12V 4A.
    supermarcinmh
    Level 9  
    czyli coś takiego mógłbym zamontować?:

Zasilacz napięciowy LED POS FTPC50V12 12V/4,1A 50W

i zakładając ze będzie bateria łączę to najpierw z baterią a baterię z radiem tak?
    supermarcinmh
    Level 9  
    No dobra chcę tylko porady czy to dobrze dobrany zestaw (czy np radio nie za słabe do tych głośników itp).

BLAUPUNKT TOKYO 110

BLAUPUNKT BGX 663

Zasilacz 230V DC 12V 50 Wat NAPIĘCIE WYJŚCIOWE 12V DC
    4,2 A

jeżeli coś jest ewidentnie nie tak proszę o sugestię odpowiedniej części.

Dziękuję
    supermarcinmh
    Level 9  
    czyli wszystko jest ok?

dzięki
    MrDoimer
    Level 38  
    NIe znam sie na ladowaniu akumulatora itd., ale samo zasilanie radia mozesz w bardo prosty i tani sposob rozwiazac. Wystarczy najtanszy zasilacz komputerowy ATX. NIewazne czy 250W czy 350W i tak wystarczy.
    supermarcinmh
    Level 9  
    ze względu na wagę zrezygnowałem z akumulatora będzie samo radio i głośniki w obudowie mdf
  • Helpful post
    ametyst12
    Level 14  
    supermarcinmh wrote:
    No dobra chcę tylko porady czy to dobrze dobrany zestaw (czy np radio nie za słabe do tych głośników itp).

BLAUPUNKT TOKYO 110

BLAUPUNKT BGX 663

Zasilacz 230V DC 12V 50 Wat NAPIĘCIE WYJŚCIOWE 12V DC
    4,2 A
    Według mnie ten zestaw jest ok, więc generalnie ok, co do zasilania jak wspomniał przedmówca może być też zasilacz atx komputerowy, co do ładowania może być 12v akumulatora nic się nie stanie najwyżej nie będzie doładowywał się do maxa.