Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miele W2105 łożyska i simering

broncobilly 19 Jul 2015 20:22 1533 7
 • #1
  broncobilly
  Level 10  
  Hurtownia AGD zaproponował mi do niej polskie łożytska FŁT

  6305 w cenie 16zł/szt
  Średnica wewnętrzna: 30mm, Średnica zewnętrzna: 72mm, Szerokość: 19mm>


  6306 w cenie 21zł/szt
  Średnica wewnętrzna: 25mm, Średnica zewnętrzna: 62mm, Szerokość: 17mm

  Simmering 35x76x10/14 w cenie 15zł/szt

  może ktoś doświadczony podpowie coś na temat ich jakości - czy warto je wkładać czy ew poszukać coś innego ? (ew jakie, gdzie i za ile można kupić?)

  Fartuch mojej pralki posiada dwa niewielkie nacięcia i przecieka - niestety są problemy ze zdobycie odpowiednika do tego modelu czy ktoś próbował coś takiego łatać u wulkanizatora ?

  z fartuchem niby można zaryzykować prowizoryczną naprawę dopóki nie trafi się na oryginał (Miele Polska nie ma go na stanie) ale wymiana łożysk to już grubsza sprawa i oszczędność paru zł może się zupełnie nie opłacać
 • #2
  Piotr2608

  Level 41  
  Nie chcę być źle odebrany ale nie ma co ucierać pupy szkłem. Skoro stać kogoś na takową pralkę to naprawdę nie ma co oszczędzać na częściach. Po drugie słabo Pan coś szukał skoro niczego Pan nie znalazł:
  - fartuch
  https://north.pl/karta/fartuch-do-pralki-miele-w2105,YSX-L0-ZMM1-70T.html

  łożyska
  - https://north.pl/czesci-agd/czesci-do-pralek/...do-w2105-pralki-miele,940,W2105,m1906594.html

  Albo coś naprawia się jak należy albo wcale.
 • #4
  Piotr2608

  Level 41  
  ale pod spodem jest do zamówienia komplet - czas oczekiwania do 2 tygodni - są oryginalne
 • #5
  broncobilly
  Level 10  
  niestety te oryginalne kosztują ponad 650 zł - to chore ceny - jakby złożył pralkę z części kupionych w Miele to kosztował by spokojnie ponad 50 tys i wyszedł by model z sprzed 15 lat :)

  Poza tym North już nie ma części oryginalnych do Miele - dostałem od nich odpowiedź "Niestety wyłączność na sprzedaż części Miele mają tylko autoryzowane serwisy. Przykro mi, ale my nie możemy ich sprowadzić, cena tego zestawu też nie jest już znana."

  może ktoś wie czyje łożyska stosuje Miele ? (SKF, Nachi, NSK, FAG, NTN, SNR, MGK, KOYO czy jeszcze jakieś inne ?

  - skoro w oryginalnym zestawie są trzy uszczelniacze i jakiś smar to czemu North proponują polskie zamienniki z tylko jednym uszczelniaczem ?

  O ile różnice w jakości łożysk mogą być niewielkie to jednak uszczelniacz jest wydaje mi się bardzo istotnym elementem wpływającym bezpośrednio na długotrwałość pracy tych łożysk - może jakiś praktyk powie ile ich ma być i ew jakie ?
 • #7
  Piotr2608

  Level 41  
  Miele produkuje własne części i z nich składa pralki pracujące bezawaryjnie min. 20 lat. Toż to Rolls-Royce w śród pralek. Na każdej części jest podpis osoby wykonującą daną część. Obecnie najtańsza pralka Miele kosztuje coś ok 3,5 tyś zł a najdroższa ok 15 tyś zł. 650 zł za oryginalne łożyska to prawie pół darmo.
  Zadaj sobie pytanie ile ta pralka prała u Ciebie bezawaryjnie. Jak kolega napisał wyżej obecnie albo wymieniamy łożyska co 2-3 lata albo cały bęben bo jest nierozbieralny.
 • #8
  User removed account
  Level 1