Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat - Podgląd kamer z zewnątrz

zonkil 19 Lip 2015 20:39 1572 4
  • #1 19 Lip 2015 20:39
    zonkil
    Poziom 31  

Witam
    Panowie mamy dość duży problem. W miejscowości Stawy koło Imielna nie ma konkretnego lokalnego dostawcy internetu. Pół roku temu zamontowaliśmy monitoring. Właściciel chciałby podglądać obraz z Krakowa. Na miejscu zamontowany Cyfrowy Polsat z anteną kierunkową zewnętrzną. Modem + router Cyfrowy Polsat. Antena dwoma przewodami podłączona do modemu. Jak wiadomo w Cyfrowym Polsacie nie ma możliwości uruchomienia zewnętrznego adresu IP. I teraz pytanie czy istnieje jakiś sposób poglądu kamer na tym systemie? Czytałem coś o tunelowaniu, serwerze pptp itd ale nie wiem od czego zacząć. Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości rozwiązania umowy z dostawcą. Myśleliśmy o zamontowaniu internetu plusgsm tylko do podglądu ale wiąże się to z montażem kolejnej anteny bo na miejscu zasięg zbyt słaby.

Z góry dziękuję za pomoc.

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 19 Lip 2015 20:51
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Tunel VPN - ale do tego potrzebny jest publiczny IP po którejś stronie.

Ewentualnie tam gdzie kamery postaw PC i na nim uruchom team viewer server, następnie z krakowa podłączasz na pulpic PC-a.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 21 Lip 2015 07:57
    zonkil
    Poziom 31  

A jak będzie z jakością poprzez TeamViewier?

0
  • #4 22 Lip 2015 09:00
    kolszak
    Poziom 16  

A po co mieszać do tego TeamViewiera (jak masz tam komputer to możesz zrobić dowolnego vpn'a).
    Zobacz taki projekt vpn'owy N2N na gargoyle to działa bez problemu - używałem w plusie(w sumie też polsat)
    Tam dasz zwykły sprawdzony router DSL'owy + modem od cyfrowego polsatu. Wykorzystasz do podtrzymywania połączenia któryś z serwerów N2N (lub zrobisz swój) i na dvr wbijesz się klasycznie.

0
  • #5 12 Sie 2015 20:27
    zonkil
    Poziom 31  

Postawiliśmy dodatkowy router, wykupiliśmy VPN z statycznym adresem IP i podgląd działa idealnie.

1