Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TOSHIBA Satellite Pro A30 - Klawisze strzałek nie działają w biosie

SamiJa 19 Jul 2015 22:08 1014 4
    SamiJa
    Level 10  
    Witam, byłem w ten weekend u rodziny gdzie zostawiłem starego już laptopa w warsztacie do sterowania polterkkem CNC. W międzyczasie brat użytkował laptopa gdy komputer mu nawalił, do internetu głownie. I powiedział, że coś się zepsuło i przestał chodzić. Dziś po kilku miesiącach byłem u niego i przy okazji wziąłem tego laptopa. Po odpaleniu wyskakuje błąd dysku i system nie startuje. To może nie jest na tyle martwiące. Jak fakt, że nie chodzą strzałki w nim. Klawiatura ogólnie chodzi, jednak po wejściu do biosie działa mi tylko jedna strzałka w górę. Pozostałe nie chodzą, nie mogę więc wybrać start ubuntu z napędu. Ogólnie nic w biosie nie mogę zdziałać bo strzałki nie chodzą. Klawiatura jest do wyrzucenia ? Czy może da się ją jakoś reaktywować ? Szkoda mi laptopa jest solidny i specjalnie go wybrałem do warsztatu aby służył jeszcze. Części do tak starego laptopa już chyba ciężko dostać. No i pewności nie ma co do zakupionej używanej czy by działała. Klawisze są w bardzo ładnym stanie. Co może być przyczyną tej usterki ?
    Maxiset
    Level 19  
    Podłącz klawiaturę usb.
    alojzy7719
    Level 36  
    SamiJa wrote:
    Co może być przyczyną tej usterki?

Wilgoć/zalanie fragmentu klawiatury.
    SamiJa
    Level 10  
    Niestety dałem bratu a w domu nie mam już stacjonarki i nie mam pod ręką. Będę musiał do kogoś podejść aby taki test zrobić. Postaram się jutro. Jeśli komputer zaskoczy to będzie dobrze. Ale klawiatura będzie problematyczna.