Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio 2 - Problem ze skrzynią biegów

20 Lip 2015 07:53 1380 7
  • Poziom 6  
    Witam, wczoraj przez swoją nie uwage i zaspanie odpaliłem samochód na biegu bez wciśniętego sprzęgła. Było słychać zgrzyt i samochód zagsł, pewnie każdy z was zrobił tak chociaż raz w życiu :) Problem polega na tym, że teraz gdy jade i mam wrzuconą jedynke lub dwójke i popuszczam sprzęgło aby ruszyć słychać stukanie w skrzyni. Na innych biegach wszystko jest okej, czasem tego stukania nie ma jak popuszczam bardzo powoli. Czy ktoś wie co się mogło stać i ile mnie mniej więcej bedzie kosztowała naprawa ? Z góry dziękuje za pomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    A mogę z tym jeździć czy uszkodze skrzynie?

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

Dodam że podczas jazdy w zależności czy dodaje gazu czy nie, rusza się gałka zmiany biegów. Na innym forum wyczytałem że to może być przegub wewnętrzny. Co o tym sądzicie?
  • Poziom 6  
    Wydech odpada. Dziwne że zrobiliby się coś z nim po tym jak odpaliłem na bigu. Zresztą rusza sie gałka od zmiany biegów wiec to na pewno coś ze skrzynią
  • Poziom 43  
    sh4re1906 napisał:
    Dodam że podczas jazdy w zależności czy dodaje gazu czy nie, rusza się gałka zmiany biegów.

Jak już wyżej napisał:
    syrius32 napisał:
    Sprawdź wszystkie poduszki silnika i skrzyni.

Jeździć można, ale nie radzę, bo z czasem spowoduje to szybsze zużycie sprawnych poduszek oraz przegubów.

Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Sprawdzone z mechanikiem. Mieliście racje to poduszka silnika. Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia