Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Leon - Auto nie odpala

20 Lip 2015 09:17 1050 5
  • Poziom 8  
    Witam

Posiadam Seata Leona 1.9TDI. Od 3 lat mam pewien problem z samochodem bo płata mi figle, a dokładnie średnio raz na kilka miesięcy nie chce odpalić i odpala np. za 3-6 godzin. Problem występuje nawet gdy auto uruchomię, pojadę dany odcinek drogi, za kilka minut chcę odpalić i nie odpala. Nie ma na to reguły kiedy nie chce odpalić, czasami po postoju cały dzień, czasami po postoju 5 minutowym. Odpala natomiast po czasie, czyli np. po 4-6 godzinach. Byłem z nim na komputerze i wskazał jeden problem z czujnikiem temperatury, ale to raczej nie jest przyczyną. Swojego czasu miałem też problem z nim, że wskazówka od temperatury i paliwa nie ruszała się i była na zero. Teraz to nie występuje, ale może to jakiś komputer? Czujnik?. Auto gdy nie odpala zachowuje się tak, jak by miało moc do odpalenia, ale coś mu nie pozwala. Macie może jakieś pomysły ?:)

Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    barcelona22 napisał:
    Macie może jakieś pomysły ?

Podłączyć tester diagnostyczny i sprawdzić jakie są parametry bieżące i jakie błędy pokazuje auto w chwili gdy nie odpala.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    zobacz czy w momencie kiedy nie odpala, zapala się na chwilkę kontrolka swiec żarowych (spiralka) tak jak zwykle to bywa.
  • Poziom 8  
    W tym momencie nie pojawia się żadna kontrolka, od abs też nie bo auto dopiero próbuje się odpalić. A czy faktycznie może to być czujnik temperatury? czy raczej mało prawdopodobne?

Moderowany przez CameR:

Diagnostyka i odczyt parametrów.

Reg. 3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.

• Moderator Samochody
    Z opisów wychodzi jeszcze na kość stacyjki, a diagnostyka może tu za wiele nie pokazać.