Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 1.4HDi - BSI przekładka

ATBCK 20 Jul 2015 10:32 3882 7
    ATBCK
    Level 2  
    Witam wszystkich

samochód Peugeot 307 1.4HDi 2003r

Peugeot Planet nie łączy się z BSI a przez to także z innymi kalkulatorami, które przechodzą przez BSI.

Łączy się z kalkulatorem silnika, wspomaganiem i ABS, gdyż ta komunikacja idzie przez inne piny w złączu diagnostycznym.

Piny między złączem diagnostycznym a BSI "przedzwonione" czyli jest ciągłość kabli.

Sam interfejs sprawny, gdyż np z 407 i c4 picasso łączy się ze wszystkim.

Obstawiam wadliwe BSI gdyż:
    - nie łączy się z planetem
    - wyświetla błąd airbag (czasami gaśnie i znów się zapala)
    - komputer pokładowy pokazuje zasięg zbiornika paliwa z dokładnoscią do 1km np. 897km (miałem wiele Peugeotów i zawsze zaokrąglane to było do pełnych dziesiątek)
    - centralny zamek z pilota czasami działa czasami nie.

Chciałem kupić gotowy zestaw startowy do odpalenia czyli BSI, komputer silnika i kostkę immo ale nie mogę znaleźć z takimi samymi oznaczeniami.

Moje BSI jest J03 a wszędzie sprzedają J02, poza tym sterowniki silnika też różniły się w zależności od typu pompy wysokiego ciśnienia.

I teraz mam pytanie,

chcę kupić samo BSI J02 i podłączyć pod auto, jednocześnie odłączając sterownik silnika żeby go nie zablokować obcym BSI i odłączając licznik, żeby nie wpisał się przebieg z kosmosu.

Czy Planet połączy się z BSI i odczyta vin przy odłączonym całkowicie sterowniku silnika? To jest moje zasadnicze pytanie.

W ten sposób sprawdziłbym czy to wina BSI czy instalacji w samochodzie.
    jokerro
    Level 34  
    Powinno się połączyć.
    adrian1201
    Level 29  
    Połączy się bez problemu planet pobiera vin z BSI nawet jak odepniesz wszystko i zostawisz tylko BSI to diagnoza z nim będzie,Odepnij tylko licznik co by się przebieg nie zmienił silnik się nie zablokuje,jedynie nie odpali.
    andrzej20001
    Level 43  
    Odepnij COM i radio zobacz czy ożyje komunikacja.
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 38  
    ATBCK wrote:

Te auta są na can-ie a P 307 2003 r jest na van-ie.

Miałem to samo - uszkodzony był właśnie interface i nie łączył się z autami na van.
    ATBCK
    Level 2  
    SZYMON BYDGOSZCZ wrote:
    ATBCK wrote:

Te auta są na can-ie a P 307 2003 r jest na van-ie.

Miałem to samo - uszkodzony był właśnie interface i nie łączył się z autami na van.

Ciekawa wskazówka ale miałem poprzednio też 307 z 2003r i się łączył bez problemu.
    Chyba że się zepsuł w międzyczasie.

Mam w rodzinie 406 z 2002r to chyba też jest na van-ie więc może podepnę interfejs do tego 406 i będzie jasność czy się łączy z van
    Yaph
    Level 2  
    Witam
    Też mam ten problem z 407 planet się łączy a z 307 nie chce. Ja to obchodzę w tren sposób że w momencie wyświetlenia info. o braku połączenia odpinam USB i od razu podłączam. Wybieram jeszcze raz aby ponowił próbę połączenia i wszystko działa ok.
    ATBCK
    Level 2  
    U mnie ostatecznie przyczyną był luźny PIN w interfejsie odpowiedzialny za sieć VAN dlatego z 407 na szynie CAN łączył się bez problemu a z 307 na VAN juz nie.