Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz po burzy , brak reakcji

20 Lip 2015 13:00 570 7
 • Poziom 2  
  Witam , otóż mam taki problem z komputerem . Wczoraj była burza , komputer był odlaczony od zasilania lecz na drugi dzień nie było żadnej reakcji z jego strony . Wymontowany został zasilacz , sprawdziłem czy działa sam , bez żadnych urządzeń podłączonych do niego , działa . Jak go chce podłączyć do płyty głównej nie ma żadnej reakcji . Zasilacz to Qoltec BaseLine 420
 • Poziom 19  
  Odłącz dysk/i HDD i spróbuj włączyć pc.
 • Poziom 2  
  Karta jest czysta , wszystko odlaczone. Podłączajac dysk do gniazda 230 i manewr z zielonym i czarnym kablem działa . Jak go podłącze do pustej płyty głównej , już nie działa

 • Poziom 30  
  Komputer był odłączony od zasilania, ale nie odłączony od internetu i po sieci dostała płyta główna. Przy okazji takiego nieszczęścia jeszcze bywa router do wymiany lub modem USB jeśli taki jest używany.
  Jeśli nie startuje zasilacz z płytą, a sam działa to jest uszkodzony most południowy (chipset) i brak sygnału startu z płyty głównej.
 • Poziom 42  
 • Poziom 2  
  @conan
  Myślę , że to może być to , przyszedł nowy livebox od Orange , prawdopodobnie było spięcie w gniazdku telefonicznym , z którego nie da się odłączyć kabla adsl. Czyli wina leży po stronie płyty głównej ?
  /// Płyta
  Gigabyte GA-H61M-S1

 • Poziom 30  
  Jak zespawało gniazdo telefoniczne to będzie przyczyna - poszło przepięcie po sieci telefonicznej. Na przyszłość w razie burzy trzeba wyjąć kabel LAN i jest to ważniejsze od wypięcia zasilania, bo zasilacz mimo wszystko ma zabezpieczenia i ciężko jest przez niego dotrzeć do płyty głównej, a LAN ma na skróty i od razu w magistralę.
  Dla zaawansowanych jeszcze jest jedna opcja, którą ćwiczyłem - wylutowanie kostki kontrolera LAN z płyty, najczęściej on ulega uszkodzeniu i zwiera zasilanie 5V czuwania, bez tego nic więcej nie ruszy. Karta LAN na PCI lub USB jest za grosze i można ożywić sprzęt.
 • Poziom 2  
  Wychodzi na to , że jest problem na płycie ? Duży jest koszt naprawy tego ?
  Zaobserwowałem też ciche pikanie z :zasilacza po podłączeniu go.