Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz po burzy , brak reakcji

20 Lip 2015 13:00 534 7
  • Poziom 2  
    Witam , otóż mam taki problem z komputerem . Wczoraj była burza , komputer był odlaczony od zasilania lecz na drugi dzień nie było żadnej reakcji z jego strony . Wymontowany został zasilacz , sprawdziłem czy działa sam , bez żadnych urządzeń podłączonych do niego , działa . Jak go chce podłączyć do płyty głównej nie ma żadnej reakcji . Zasilacz to Qoltec BaseLine 420
  • Poziom 19  
    Odłącz dysk/i HDD i spróbuj włączyć pc.
  • Poziom 2  
    Karta jest czysta , wszystko odlaczone. Podłączajac dysk do gniazda 230 i manewr z zielonym i czarnym kablem działa . Jak go podłącze do pustej płyty głównej , już nie działa

• Poziom 29  
    Komputer był odłączony od zasilania, ale nie odłączony od internetu i po sieci dostała płyta główna. Przy okazji takiego nieszczęścia jeszcze bywa router do wymiany lub modem USB jeśli taki jest używany.
    Jeśli nie startuje zasilacz z płytą, a sam działa to jest uszkodzony most południowy (chipset) i brak sygnału startu z płyty głównej.
  • Poziom 42  
    Jaka karta? Kolega Maxiset zasugerował Ci sprawdzenie zasilacza pod jakimś obciążeniem (z odłączonym dyskiem twardym).
  • Poziom 2  
    @conan
    Myślę , że to może być to , przyszedł nowy livebox od Orange , prawdopodobnie było spięcie w gniazdku telefonicznym , z którego nie da się odłączyć kabla adsl. Czyli wina leży po stronie płyty głównej ?
    /// Płyta
    Gigabyte GA-H61M-S1

• Poziom 29  
    Jak zespawało gniazdo telefoniczne to będzie przyczyna - poszło przepięcie po sieci telefonicznej. Na przyszłość w razie burzy trzeba wyjąć kabel LAN i jest to ważniejsze od wypięcia zasilania, bo zasilacz mimo wszystko ma zabezpieczenia i ciężko jest przez niego dotrzeć do płyty głównej, a LAN ma na skróty i od razu w magistralę.
    Dla zaawansowanych jeszcze jest jedna opcja, którą ćwiczyłem - wylutowanie kostki kontrolera LAN z płyty, najczęściej on ulega uszkodzeniu i zwiera zasilanie 5V czuwania, bez tego nic więcej nie ruszy. Karta LAN na PCI lub USB jest za grosze i można ożywić sprzęt.
  • Poziom 2  
    Wychodzi na to , że jest problem na płycie ? Duży jest koszt naprawy tego ?
    Zaobserwowałem też ciche pikanie z :zasilacza po podłączeniu go.