Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kradex - Obudowy dopasowane do Twoich potrzeb

gulson 18 Aug 2015 14:08 21570 114
    Kradex
    Level 11  
    398216 Usunięty wrote:
    A czy (przepraszam jeśli marudzę, ale nie chciałbym odbierać innym szansy na zdobycie ramki, a sam jestem zainteresowany pod warunkiem, że będzie mi pasować (wymiary i sposób mocowania) do moich zastosowań) jest możliwość obejrzenia rysunku technicznego powyższej ramki?

Witam!
    Forma na ramki jest własnością klienta, poproszę go o dokumentacje.
    Proszę napisać na robert.radzikowski(malpa)kradex.com.pl, aby otrzymać darmowe próbki.

Dodano po 3 [minuty]:

sylwek_b86 wrote:
    Witam,
    Więc jak coś, to wyrażam chęć otrzymania takiej ramki ;]

O Panu pamiętamy, tyle razy Pan napisał o tych ramkach, że nikt nieśmiały by Pana pominąć :)
    ---
    Przy okazji chciałbym rzucić pomysł do dyskusji: jeśli będziemy opracowywali nową formę tylko na nasz koszt, to możemy publikować na forum jej projekt, założenie techniczne i orientacyjną cenę. Wtedy osoby zainteresowanie danym produktem będą miały wpływ na naszą politykę.
    Co Państwo o tym myślicie?

pozdrawiamy
    zespół Kradex
  • CSICSI
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Kradex wrote:
    Co Państwo o tym myślicie?

Że jest to jakiś pomysł. :)
    sylwek_b86

Level 15  
    Myślę, że pomysł jest genialny i na pewno zaowocuje ;)
    Kradex
    Level 11  
    Witam Państwa!

W poniedziałek uruchamiamy obiecaną produkcje ramek i gratis roześlemy próbki do osób zainteresowanych. Jeśli ktoś jest jeszcze chętny, to proszę pisać.
    ---
    Wykonaliśmy projekt nowej formy (Z122), jeśli macie Państwo jakieś uwagi, to proszę je opublikować. Formę zamierzamy wykonać za 3 miesiące, więc jest sporo czasu na konsultacje z klientami.
    Kradex - Obudowy dopasowane do Twoich potrzeb Kradex - Obudowy dopasowane do Twoich potrzeb Kradex - Obudowy dopasowane do Twoich potrzeb Kradex - Obudowy dopasowane do Twoich potrzeb Kradex - Obudowy dopasowane do Twoich potrzeb
  • CSICSI
    sylwek_b86

Level 15  
    No obudowa wygląda bardzo ciekawie, jak do urządzenia diagnostycznego lub jako pilot/panel. Gdyby dało się umieścić na spodzie coś co umożliwi zamocowanie na ścianie to z powodzeniem może robić za panel do IB. I w podobnym temacie miałbym zastosowanie dla tej obudowy. Ew dorobić do niej coś w rodzaju stacji dokującej. Można by na spodzie umieścić jeszcze kilka kołków montażowych aby nie było konieczności robienia od razu tak dużego pcb.
    Kradex
    Level 11  
    sylwek_b86 wrote:
    No obudowa wygląda bardzo ciekawie, jak do urządzenia diagnostycznego lub jako pilot/panel. Gdyby dało się umieścić na spodzie coś co umożliwi zamocowanie na ścianie to z powodzeniem może robić za panel do IB. I w podobnym temacie miałbym zastosowanie dla tej obudowy. Ew dorobić do niej coś w rodzaju stacji dokującej. Można by na spodzie umieścić jeszcze kilka kołków montażowych aby nie było konieczności robienia od razu tak dużego pcb.

Witam!

Kołki: nie ma problemu, aby dodać więcej kołków na środku, jeśli ma Pan jakieś sugestie, to jest spora szansa, że zrobimy poprawki pod Pana.
    ---
    Montaż na ścienny: w projekcie tego jeszcze nie ma, ale zakłady, że zarówno GÓRA i DÓŁ będą miały miejsca do przewiercenia obudowy ("błonka do przebicia"), tak więc będzie, można zamiennie używać DOŁU jako GÓRY i GÓRY jako DOŁU. Dodatkowo postaramy się wykonać zaślepki na otwory po wkrętach.
    Tradycyjnie planujemy produkować obudowy w kolorze czarnym i jasnoszarym. Decyzja czy będzie to tańszy PS, czy droższy ABS nie została podjęta. Na specjalne życzenie Klientów możemy wyprodukować je z innego koloru.

Czekamy na dalsze sugestie.
    sylwek_b86

Level 15  
    W takim razie sugerowałbym po 2 rzędy kołków na środku o rozstawie takim jak te na krańcach. Najlepiej po jednej i drugiej stronie. Chociaż ważniejsze było by na spodniej. Jeżeli będą miejsca na przewiercenie to super, jako gotowy panel naścienny już się nadadzą. Zaślepki na otwory - bardzo dobry pomysł. Czy dobrze widzę ? Obudowa ma miejsce na uszczelkę ? Będzie hermetyczna?
    Kradex
    Level 11  
    sylwek_b86 wrote:
    W takim razie sugerowałbym po 2 rzędy kołków na środku o rozstawie takim jak te na krańcach. Najlepiej po jednej i drugiej stronie. Chociaż ważniejsze było by na spodniej. Jeżeli będą miejsca na przewiercenie to super, jako gotowy panel naścienny już się nadadzą. Zaślepki na otwory - bardzo dobry pomysł. Czy dobrze widzę ? Obudowa ma miejsce na uszczelkę ? Będzie hermetyczna?

Zgadza się, obudowa będzie mieć uszczelkę jako element dodatkowy (nie obowiązkowy w zestawie). Ten produkt jest kontumacją serii Z113 i Z118, która świeci u nas spore sukcesy. Idziemy za ciosem i chcemy (jeśli rynek odpowie zapotrzebowaniem) zrobić jeszcze 1-2 podobne (mniejsza i większą). Staramy się wrzucić jak najwięcej funkcjonalności w ramach jednej obudowy. Jeśli użytkownicy Elektrody będą nią zainteresowani, to wyślemy im darmowe próbki, gdy już wykonamy pierwszą serię.
    sylwek_b86

Level 15  
    No to super, wtedy będzie mogła pracować w różnych warunkach. Miałbym jeszcze pewien pomysł do przemyślenia. Brakuje mi obudowy w której mógłbym zbudować budzik (taki wolnostojący na szafce) w którym mógłbym umieścić wyświetlacz TFT. Nic co widziałem nie przypomina budzika. Może coś takiego też warto było by rozważyć. Oczywiście budzik to tylko przykład. Może być kilka innych urządzeń w takiej obudowie. Np Mobilny Panel sterujący do pieca CO ;)
    LordBlick
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeśli będzie można zamawiać bez wkrętów i nóżek, to nowość, bo jak pytałem przy zamówieniu w zeszłym roku to nie było takiej możliwości, a mam pokaźny worek W3x30 i twardych stopek od Z-80…
    Fajnie by było, jakby można było kupować np. tylko ten niższy element od Z-80, gdyż ja w produkcji potrzebuję użyć nie obudowy jako takiej, a raczej jako bazy z przykręconą płytką, którą mój klient mocuje w swoim urządzeniu.
    Co by tu jeszcze…
    Z-34B wymaga każdorazowego powiercenia wiertłem 2.5mm otworów pod wkręty (też używam jako bazę każdą z połówek)
    Z-113 na początku nie posiadała takiego występu od nastawników, a akurat zaprojektowaną mam płytkę, co mi w tym miejscu wypada dławik SMD. Z drugiej strony nie jest to nic, z czym nie można by było sobie poradzić prostymi narzędziami… :P
    No i kiedyś używałem Z-44, która, jako złożona z dwóch identycznych polówek, byłaby najbardziej idealna dla mnie(nawet jakby jej nowsza wersja nie była taka wysoka), ale brakuje w niej dodatkowych tulejek o mniejszym rozstawie, tak z 10 + 30 mm od każdej strony. Jak tulejek za dużo, to można wyciąć jednym ruchem szczypcami, w druga stronę jest zdecydowanie gorzej.
    Kradex
    Level 11  
    sylwek_b86 wrote:
    No to super, wtedy będzie mogła pracować w różnych warunkach. Miałbym jeszcze pewien pomysł do przemyślenia. Brakuje mi obudowy w której mógłbym zbudować budzik (taki wolnostojący na szafce) w którym mógłbym umieścić wyświetlacz TFT. Nic co widziałem nie przypomina budzika. Może coś takiego też warto było by rozważyć. Oczywiście budzik to tylko przykład. Może być kilka innych urządzeń w takiej obudowie. Np Mobilny Panel sterujący do pieca CO ;)

Witam!

Przypadkowo wykonaliśmy właśnie reklamowy zegar w naszej obudowie Z111, ale nie za bardzo to się nadaje na sterownik pieca. Wielu Klientów używa innych obudów pod sterowniki pieca ( czterech używa tego samego produktu Z52 w różnych wersjach).
    Kradex
    Level 11  
    LordBlick wrote:
    Jeśli będzie można zamawiać bez wkrętów i nóżek, to nowość, bo jak pytałem przy zamówieniu w zeszłym roku to nie było takiej możliwości, a mam pokaźny worek W3x30 i twardych stopek od Z-80…
    Fajnie by było, jakby można było kupować np. tylko ten niższy element od Z-80, gdyż ja w produkcji potrzebuję użyć nie obudowy jako takiej, a raczej jako bazy z przykręconą płytką, którą mój klient mocuje w swoim urządzeniu.
    Co by tu jeszcze…
    Z-34B wymaga każdorazowego powiercenia wiertłem 2.5mm otworów pod wkręty (też używam jako bazę każdą z połówek)
    Z-113 na początku nie posiadała takiego występu od nastawników, a akurat zaprojektowaną mam płytkę, co mi w tym miejscu wypada dławik SMD. Z drugiej strony nie jest to nic, z czym nie można by było sobie poradzić prostymi narzędziami… :P
    No i kiedyś używałem Z-44, która, jako złożona z dwóch identycznych polówek, byłaby najbardziej idealna dla mnie(nawet jakby jej nowsza wersja nie była taka wysoka), ale brakuje w niej dodatkowych tulejek o mniejszym rozstawie, tak z 10 + 30 mm od każdej strony. Jak tulejek za dużo, to można wyciąć jednym ruchem szczypcami, w druga stronę jest zdecydowanie gorzej.

Witam!
    Dla zamówień detalicznych obowiązuje jako standard pakowania wersja kompletna= czyli obudowa + wszystkie akcesoria. W drodze wyjątku możemy od Pana odkupić przy kolejnym zamówieniu, to co Pan uzbierał z akcesoriów. Dla większych zamówień możemy Panu sprzedać obudowy bez akcesoriów. Proszę następnym razem złożyć zamówienie na robert.radzikowski(malpa)kradex.com.pl
    ---
    Cieszy nas fakt, że korzysta Pan z kilku rodzajów naszych obudów.
    Niestety w istniejących obudowach nic nie możemy zmienić, ponieważ skrzywdzimy tym dziesiątki Klientów, a skorzysta na tym pewnie tylko Kilka osób.
    Niemniej jednak Pana uwagi są dla nas cenne i przy nowym produkcie Z122 będzie więcej słupków.

pozdrawiamy
    zespół Kradex
    sylwek_b86

Level 15  
    Witam,
    Faktycznie, taka obudowa nie za bardzo nadaje się na sterownik ;]
    Mam pytanie odnośnie ramek na lcd. Niestety ramki które zrobiliście z projektu Waszego klienta nie nadają się do lcd. Ta którą otrzymałem jest dobra do LED14mm ale nie lcd. W związku z tym czy podejmiecie jeszcze działania w wykonania ramek do wyświetlaczy 2x16 znaków tak jak była mowa w korespondencji mailowej ?
    Kradex
    Level 11  
    sylwek_b86 wrote:
    Witam,
    Mam pytanie odnośnie ramek na lcd. Niestety ramki które zrobiliście z projektu Waszego klienta nie nadają się do lcd. Ta którą otrzymałem jest dobra do LED14mm ale nie lcd. W związku z tym czy podejmiecie jeszcze działania w wykonania ramek do wyświetlaczy 2x16 znaków tak jak była mowa w korespondencji mailowej ?

Witam!

Nie zamierzamy odpuszczać tematu, ubolewamy nad faktem, że ramki będące własnością naszego Klienta nie pasują Państwu.
    Ten projekt przeanalizujemy jeszcze raz.

pozdrawiamy
    zespół Kradex
    LordBlick
    Kradex wrote:
    Dla zamówień detalicznych obowiązuje jako standard pakowania wersja kompletna= czyli obudowa + wszystkie akcesoria.
    Zwykle biorę od 30-50 szt. danego rodzaju jednorazowo. Pojęcie „detal” wydaje się być dość rozmyte.
    Kradex wrote:
    W drodze wyjątku możemy od Pana odkupić przy kolejnym zamówieniu, to co Pan uzbierał z akcesoriów.
    Nie mam pomysłu, jak to zrobić, aby wartość zwrotu nie przekraczała kosztów wysyłki.
    Kradex wrote:
    Niestety w istniejących obudowach nic nie możemy zmienić, ponieważ skrzywdzimy tym dziesiątki Klientów, a skorzysta na tym pewnie tylko Kilka osób.
    A gdyby tak, zamiast z góry zakładać krzywdę, wprowadzić możliwość ankietowania odbiorców poszczególnych modeli pod kątem „czy byłoby dla Pana/Pani dużą niedogodnością zmiana konstrukcyjna w postaci…”(myślę głównie o Z44, bo jest z dwóch identycznych połówek). Mogłoby się okazać, że wielu odbiorców by powitało nowe słupki z radością, gdyż znaleźliby więcej zastosowań.
    Co do Z122, to nie wygląda na obudowę, w której mógłbym jeszcze zmieścić nieduży kątownik aluminiowy jako radiator i do tego sporo miejsca się by po prostu marnowało(obszary zaznaczone na czerwono na rysunku) - nic tam nie można zamocować, ani nie ma co projektować PCB kształtem odbiegających od prostokąta, bo fikuśne płytki to trzeba dawać do frezowania, co podraża produkcję.
    Z44 ma dla mnie większy potencjał, ale jest on marnowany, czas spędzony na każdorazowym dokładaniu dodatkowych mocowań, kolejno w każdej z 50 sztuk, jest niewspółmiernie większy niż przy ewentualnym usuwaniu istniejących. Mogliby się też Państwo zastanowić nad wdrażaniem słupków karbowanych u podstawy, co pozwalałoby ich łatwe wyłamywanie.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Niestety - jest jak jest - jesteśmy skazani (my - czyli detaliści) na gotowce. Wielkie dzięki w każdym razie, ze jakieś obudowy są. A że każdy ma inne wymagania, inne pomysły na konstrukcje - cóż... Rozumiem w każdym razie brak możliwości zmian pod konkretnego detalicznego (bo nawet 100 sztuk to jednak detal - biorąc pod uwagę koszty zmian form, czy wyprodukowanie nowych).
    W każdym razie jestem wdzięczny że są jakieś obudowy dostępne - wybór jest dość spory, więc każdy coś może dla siebie dopasować (nawet kosztem częściowej przeróbki mechanicznej; co zresztą nie jest chyba aż tak trudne). Mam jednak nadzieję, że nie jest to ilość skończona i z każdym rokiem pojawiać się będą nowe - co jak widzę jest realne, a kontakt Firmy z użytkownikami forum jest na to dowodem.
    sylwek_b86 wrote:
    Niestety ramki które zrobiliście z projektu Waszego klienta nie nadają się do lcd. Ta którą otrzymałem jest dobra do LED14mm ale nie lcd. W związku z tym czy podejmiecie jeszcze działania w wykonania ramek do wyświetlaczy 2x16 znaków

Dokładnie tak samo myślałem - że będzie to ramka do wyświetlacza 2x16... (chyba nie do końca dobrze zrozumiano nasze zapotrzebowanie) Szkoda, bo tego typu wyświetlaczy w konstrukcjach zamieszczanych na forum "trochę" jest i pewnie będzie jeszcze więcej.
    Kradex
    Level 11  
    [/quote]A gdyby tak, zamiast z góry zakładać krzywdę, wprowadzić możliwość ankietowania odbiorców poszczególnych modeli pod kątem „czy byłoby dla Pana/Pani dużą niedogodnością zmiana konstrukcyjna w postaci…”(myślę głównie o Z44, bo jest z dwóch identycznych połówek). Mogłoby się okazać, że wielu odbiorców by powitało nowe słupki z radością, gdyż znaleźliby więcej zastosowań.
    Co do Z122, to nie wygląda na obudowę, w której mógłbym jeszcze zmieścić nieduży kątownik aluminiowy jako radiator i do tego sporo miejsca się by po prostu marnowało(obszary zaznaczone na czerwono na rysunku) - nic tam nie można zamocować, ani nie ma co projektować PCB kształtem odbiegających od prostokąta, bo fikuśne płytki to trzeba dawać do frezowania, co podraża produkcję.
    Z44 ma dla mnie większy potencjał, ale jest on marnowany, czas spędzony na każdorazowym dokładaniu dodatkowych mocowań, kolejno w każdej z 50 sztuk, jest niewspółmiernie większy niż przy ewentualnym usuwaniu istniejących. Mogliby się też Państwo zastanowić nad wdrażaniem słupków karbowanych u podstawy, co pozwalałoby ich łatwe wyłamywanie.[/quote]

Witam!
    To jest lekko zmieniony projekt Z122, który zawiera dodatkowe słupki, o których Państwo pisaliście. Czy gdybyśmy dodali jeszcze słupki w przedziale zaznaczonym wyżej na czerwono, czy to zwiększyłoby walory użytkowe obudowy? Niestety, jeśli obudowa ma być hermetyczna, to część "przedziału ładunkowego" musi być ukradziona. Inaczej tego załatwić się nie da.
    Co do Z44: niestety już próbowaliśmy dodawać słupki do innych obudów i wyszła potem ogromna awantura od kilku innych klientów, którym obudowa nie pasowała.
    Kradex
    Level 11  
    [quote="398216 Usunięty"]Niestety - jest jak jest - jesteśmy skazani (my - czyli detaliści) na gotowce. Wielkie dzięki w każdym razie, ze jakieś obudowy są. A że każdy ma inne wymagania, inne pomysły na konstrukcje - cóż... Rozumiem w każdym razie brak możliwości zmian pod konkretnego detalicznego (bo nawet 100 sztuk to jednak detal - biorąc pod uwagę koszty zmian form, czy wyprodukowanie nowych).
    W każdym razie jestem wdzięczny że są jakieś obudowy dostępne - wybór jest dość spory, więc każdy coś może dla siebie dopasować (nawet kosztem częściowej przeróbki mechanicznej; co zresztą nie jest chyba aż tak trudne). Mam jednak nadzieję, że nie jest to ilość skończona i z każdym rokiem pojawiać się będą nowe - co jak widzę jest realne, a kontakt Firmy z użytkownikami forum jest na to dowodem.
    sylwek_b86 wrote:
    Niestety ramki które zrobiliście z projektu Waszego klienta nie nadają się do lcd. Ta którą otrzymałem jest dobra do LED14mm ale nie lcd. W związku z tym czy podejmiecie jeszcze działania w wykonania ramek do wyświetlaczy 2x16 znaków

Witam!

Jest dokładnie tak jak Pan pisze. 70% naszej produkcji to obudowy uniwersalne, 30% to produkcja z form, które wykonaliśmy dla Klientów. Zatem 30% obudów nie wymaga żadnego nakładu pracy, a 70% musi być spersonalizowana. Różnica jest taka, że Klient detaliczny nie musi wykładać kilkudziesięciu tyś PLN netto na start, za to może zamawiać ilości detaliczne. Duży klient za to płaci za formę, czeka na nią kilka miesięcy i MUSI zamawiać min 500-1000 szt JEDNORAZOWO. Coś za coś. Nie można wymagać całkowitej personalizacji bez płacenia za nią.
    ---
    Co do poszerzania oferty. Wykonujemy nowy produkt ok co 2 miesiące. Z czego 2-3 rocznie zawsze mają trafiać do OFERTY KATALOGOWEJ. Jesteśmy w trakcie rekrutacji nowego pracownika do narzędziowni. Planujemy niebawem zakup nowego CNC albo Haas albo DMG MORI. W przyszłym roku chcielibyśmy przenieść narzędziownię do większej hali i wymienić pomniejszy sprzęt na nowy. Plany są ambitne, linia kredytowa na leasingi zaraz ruszy, a stale rosnąca sprzedaż zapewni nam zbyt. Lepsze centra CNC 3 osiowe ( z dostawką + 2 osie) umożliwią nam wykonywanie nowych produktów w dużo lepszej jakości i dokładności. Wydajność czasowa procesu wykonania formy niebywale wzrośnie, przez co zachowany ścisłą kontrolę nad kosztami. Innymi słowy: chcemy, aby nowe produkty, były ładniejsze, lepsze i wytrzymalsze i nawet tańsze od starszych produktów.

pozdrawiamy
    zespół Kradex
    LordBlick
    Kradex wrote:
    Czy gdybyśmy dodali jeszcze słupki w przedziale zaznaczonym wyżej na czerwono, czy to zwiększyłoby walory użytkowe obudowy?
    Możliwe, ze tak, usunięcie nadmiarowego słupka przy pomocy dowolnej rurki metalowej o średnicy wew. 7-7.5mm jest niezwykle proste, zwłaszcza, jeśli ta rurka jest podostrzona w ten sposób, ze ostra jest jej krawędź wewnętrzna. Moglibyście nawet wprowadzić takowe narzędzie do wyłamywania słupków do oferty - z jednej strony średnica wew. 6.5mm a z drugiej 7.5mm.
    Kradex
    Level 11  
    LordBlick wrote:
    Kradex wrote:
    Czy gdybyśmy dodali jeszcze słupki w przedziale zaznaczonym wyżej na czerwono, czy to zwiększyłoby walory użytkowe obudowy?
    Możliwe, ze tak, usunięcie nadmiarowego słupka przy pomocy dowolnej rurki metalowej o średnicy wew. 7-7.5mm jest niezwykle proste, zwłaszcza, jeśli ta rurka jest podostrzona w ten sposób, ze ostra jest jej krawędź wewnętrzna. Moglibyście nawet wprowadzić takowe narzędzie do wyłamywania słupków do oferty - z jednej strony średnica wew. 6.5mm a z drugiej 7.5mm.

Witam!

Dziękuję za Pana uwagi.
    Zleciłem dodanie dodatkowych słupków w przestrzeni oznaczonej na czerwono.
    ---
    Czy może Pan przesłać link do takiego urządzenia usuwającego słupki?

pozdrawiamy
    zespół Kradex
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Ja zbędne słupki usuwam dobrymi bocznymi do obcinania końcówek. Jak są zaostrzone z jednej strony "na płasko" usuwa się wręcz bezboleśnie i nie zostawia żadnych wystających resztek.
    LordBlick
    Kradex wrote:
    Czy może Pan przesłać link do takiego urządzenia usuwającego słupki?
    Na własne potrzeby wykonywałem z miedzianego przewodu hamulcowego do samochodu ciężarowego(zazwyczaj ich ciecie polega na dookólnym żłobieniu rowka od zewnątrz, co skutkuje zaostrzeniem przy krawędzi wewnętrznej, co daje dobre podparcie do wyłamania). Nie spotkałem się z masową produkcją takowych, aczkolwiek zlecenie dowolnemu zakładowi produkującemu rury takich powiedzmy 15 cm odcinków nie powinno stanowić problemu. Stal to może nie bardzo, ale mosiądz lub miedź występują w potrzebnych średnicach. Dochodzi tylko ew. koszt zlecenia pocięcia i naostrzenia krawędzi na tokarce. Jeśliby jeden koniec miał być na większą średnicę, to dochodzi prasa na klin rozciągający, lub łączenie dwóch krótszych rurek o różnych średnicach(musi być odpowiednia dźwignia, aby wyłamanie nie wymagało zbytniej siły).
    398216 Usunięty wrote:
    Ja zbędne słupki usuwam dobrymi bocznymi do obcinania końcówek.
    Też można, aczkolwiek nie zawsze jest odpowiednio dużo miejsca, aby takowe szczypce dobrze ułożyć, a i przy usuwaniu 200-go słupka w ciągu kilku godzin mogą się pojawić odciski na rękach… Zrobienie tego dopasowaną rurką jest praktyczniejsze i szybsze.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    LordBlick wrote:
    Zrobienie tego dopasowaną rurką jest praktyczniejsze i szybsze.
    Próbowałeś z tą rurką? Bo usiłowałem sobie taką czynność wyobrazić i wydaje mi się, ze można w ten sposób wyłamać słupek wraz z kawałkiem ścianki... W szczególnych wypadkach zrobić dziurę. No i nie jestem przekonany, czy nie zostanie jakiś kawałek...
    Szczerze, to chciałbym zobaczyć jak to robisz, bo może czegoś z opisu nie rozumiem... :(
    LordBlick
    398216 Usunięty wrote:
    Szczerze, to chciałbym zobaczyć jak to robisz, bo może czegoś z opisu nie rozumiem...
    Jeśli 3 zdjęcia wystarczą, to na przykładzie fragmentu Z-34:
    Kradex - Obudowy dopasowane do Twoich potrzeb Kradex - Obudowy dopasowane do Twoich potrzeb Kradex - Obudowy dopasowane do Twoich potrzeb
    398216 Usunięty wrote:
    wydaje mi się, ze można w ten sposób wyłamać słupek wraz z kawałkiem ścianki
    Nigdy mi się to nie przytrafiło, a jeśli rurka jest dobrze spasowana, to wychodzi wręcz idealnie. To co mam teraz, to nie jest dopasowane, a jednak jak widać, efekt jest zadowalający. Oczywiście, jeśli potrzebna jest super jakość(klient zagląda pod PCB do obudowy), to warto zamówić frezowanie.
    Edit: Dla jeszcze lepszego efektu warto przed wyłamaniem zrobić pełne okrążenie, tak aby pod mniejszym naciskiem dolna krawędź słupka została lekko zarysowana na swoim obwodzie.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    LordBlick wrote:
    Jeśli 3 zdjęcia wystarczą
    Dzięki, o to mi chodziło. Faktycznie - efekty bardzo dobre.
    Kradex
    Level 11  
    Witam!

Kończący się rok wspólnej pracy z Klientami, niżej zamieszczam podsumowanie tego, co udało nam się osiągnąć.
    Kradex - Obudowy dopasowane do Twoich potrzeb Kradex - Obudowy dopasowane do Twoich potrzeb Kradex - Obudowy dopasowane do Twoich potrzeb Kradex - Obudowy dopasowane do Twoich potrzeb

Dodano po 58 [minuty]:

Dodam jeszcze tylko, że żeby nie zaśmiecać forum wiadomościami, które mogłyby być źle postrzegane uruchomiliśmy naszą witrynę na facebooku. To tam chętnie będziemy wymieniać się uwagami na temat naszych produktów, informować o nowościach czy promocjach. Warto śledzić, bo już niedługo, specjalnie dla użytkowników elektrody, będzie tam niespodzianka. facebook.com/czasnaobudowe
    TechEkspert
    Editor
    Brawo, zawsze miło patrzeć jak firma rozwija się w Polsce.

Czy na niespodziankę dla forumowiczów można liczyć jeszcze w tym roku?

Zapytam o dość nietypową sprawę,
    temat jest dość mało popularny ale zaryzykuję, w końcu to temat gdzie zaglądają specjaliści od obudów,
    jaką obudowę można zastosować do zewnętrznego czujnika UV?

Z jednej strony powinna być odporna na UV, z drugiej strony przepuszczać światło do czujnika, dodatkowo powinna wytrzymać niskie oraz wysokie temperatury oraz być odporna na wodę.

Dodatkowo czujniki UV to dość małe elementy np. UVIS25, Si1132. Być może takie tanie czujniki nie wytrzymają długotrwałej ekspozycji, może zastosować przesłonę mechaniczną która odblokuje dostęp promieniowania UV na czas pomiaru?
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Kradex wrote:
    uruchomiliśmy naszą witrynę na facebooku. To tam chętnie będziemy wymieniać się uwagami na temat naszych produktów, informować o nowościach czy promocjach.
    Byłbym zobowiązany (w imieniu tych nielicznych, którzy na FB nie zaglądają), gdyby Firma nie zapominała również i TU informować o nowościach, promocjach itp.
    TechEkspert
    Editor
    Korzystając z okazji zapytam o jeszcze jedną rzecz,
    czy w ofercie Kardex znajdują się lub są w planach obudowy dla urządzeń nowego trendu IoT?

Zwykle są to niewielkie czujniki lub beacony zasilane bateryjnie (np. CR2032 lub 2xAAA / 2xAA) komunikujące się bezprzewodowo (BT4.0, WiFi, LoRa, 6LoWPAN, ZigBee, pasma ISM itp.).
    Czas pracy bateryjnej to zwykle około 1-2 lat czasami wymagana jest szczelność obudowy (warunki kuchenne lub zewnętrzne).

Układy wykonawcze IoT lub bramki (np. BT4.0<->Ethernet lub LoRa<->WiFi) pozwalające na łączność z internetem urządzeń IoT będących w ich zasięgu, wymagają zwykle nieco większej obudowy i zasilania sieciowego.

Urządzenia IoT zaczynają wkraczać do domu i dobrze aby miały obłe kształty i kolorystykę pozwalającą przykleić czujnik IoT np. do ściany w pokoju mieszkalnym.
    Najlepiej aby wkręty mocujące nie były widoczne, lub były ukryte po stronie która jest przymocowana do podłoża.

Domyślam się że pytanie jest trudne a parametry dość rozmyte, ale czy trend IoT wpływa także na producenta obudów?

Przykład profesjonalnej obudowy produktu np. beacon comarch
    Kradex
    Level 11  
    398216 Usunięty wrote:
    Kradex wrote:
    uruchomiliśmy naszą witrynę na facebooku. To tam chętnie będziemy wymieniać się uwagami na temat naszych produktów, informować o nowościach czy promocjach.
    Byłbym zobowiązany (w imieniu tych nielicznych, którzy na FB nie zaglądają), gdyby Firma nie zapominała również i TU informować o nowościach, promocjach itp.

Witam!
    Facebook jest dla nas dużo mniej ważny do Elektrody. Na fb będziemy w zasadzie informować szeroką rzeszę Klientów o planach i naszych dokonaniach, a na Elektrodzie będziemy wchodzi w merytorycznie dyskusje. Absolutnie o nikogo za burtą nie zostawimy.

pozdrawiamy
    Zespół Kradex

Dodano po 15 [minuty]:

TechEkspert wrote:
    Korzystając z okazji zapytam o jeszcze jedną rzecz,
    czy w ofercie Kardex znajdują się lub są w planach obudowy dla urządzeń nowego trendu IoT?

Zwykle są to niewielkie czujniki lub beacony zasilane bateryjnie (np. CR2032 lub 2xAAA / 2xAA) komunikujące się bezprzewodowo (BT4.0, WiFi, LoRa, 6LoWPAN, ZigBee, pasma ISM itp.).
    Czas pracy bateryjnej to zwykle około 1-2 lat czasami wymagana jest szczelność obudowy (warunki kuchenne lub zewnętrzne).

Układy wykonawcze IoT lub bramki (np. BT4.0<->Ethernet lub LoRa<->WiFi) pozwalające na łączność z internetem urządzeń IoT będących w ich zasięgu, wymagają zwykle nieco większej obudowy i zasilania sieciowego.

Urządzenia IoT zaczynają wkraczać do domu i dobrze aby miały obłe kształty i kolorystykę pozwalającą przykleić czujnik IoT np. do ściany w pokoju mieszkalnym.
    Najlepiej aby wkręty mocujące nie były widoczne, lub były ukryte po stronie która jest przymocowana do podłoża.

Domyślam się że pytanie jest trudne a parametry dość rozmyte, ale czy trend IoT wpływa także na producenta obudów?

Przykład profesjonalnej obudowy produktu np. beacon comarch

Co i rusz pojawią się nowe trendy. Nie tak dawno rozmawiałem osobiście z Szefem Elektrody o Banana Boxach - temat również świeży, ale po analizie polskiego rynku wychodzi, że idzie tego łącznie 200 szt miesięcznie. Są to ilości marginalne i pomijalne dla producenta. Jeśli chodzi o temat z linka to wycenialiśmy zbliżone rozwiązanie dla pewnego producenta. Póki co było to pierwsze zapytanie. Na każdy nowy temat jesteśmy otwarci, jeśli pojawiają się sensowne ilości. Nie możemy sami z siebie wykonać nowej obudowy (aż tak specjalistycznej) bez potencjalnego Klienta, zakładając a nóż widelec ktoś ją kiedyś może kupi.
    Jeśli pojawi się zapotrzebowanie rynku to bardzo chętnie wejdziemy w ten rynek. Moim zdaniem tego typu produkty nie trafią masowo do sprzedaży detalicznej. Duże firmy zamówią formy na wyłączność i będzie zamawiać dla siebie tysiące sztuk miesięcznie. Oczywiście zawszę mogę się mylić. Czas zweryfikuje moje przypuszczenia.
    Jeśli jest Pan zainteresowany współpracą proszę przesłać więcej informacji na robert.radzikowski(malpa)kradex.com.pl

pozdrawiamy
    Zespół Kradex

Dodano po 14 [minuty]:

TechEkspert wrote:
    Brawo, zawsze miło patrzeć jak firma rozwija się w Polsce.

Czy na niespodziankę dla forumowiczów można liczyć jeszcze w tym roku?

Zapytam o dość nietypową sprawę,
    temat jest dość mało popularny ale zaryzykuję, w końcu to temat gdzie zaglądają specjaliści od obudów,
    jaką obudowę można zastosować do zewnętrznego czujnika UV?

Z jednej strony powinna być odporna na UV, z drugiej strony przepuszczać światło do czujnika, dodatkowo powinna wytrzymać niskie oraz wysokie temperatury oraz być odporna na wodę.

Dodatkowo czujniki UV to dość małe elementy np. UVIS25, Si1132. Być może takie tanie czujniki nie wytrzymają długotrwałej ekspozycji, może zastosować przesłonę mechaniczną która odblokuje dostęp promieniowania UV na czas pomiaru?

Witam!

Przerabialiśmy już takie tematy. Mamy Klienta z pierwszej piątki najlepszych firm, który zamawia Z65 PS jasny z filtrem UV. Idzie tego kilka tysięcy sztuk rocznie. ( link do zwykłej wersji: http://www.kradex.com.pl/shop?product=36&...&session=41971b841f1c5143c70f5a7f69f6e2d6 ) Obudowy ( w zasadzie wszystkie ) blakną pod wpływek światła słonecznego. Na czarnym kolorze tego nie widać, a na jasnym wyraźnie kolor się zmienia po kilku latach. Analizowałem temat i dodając filtr UV do obudowy możemy temu zaradzić. Niestety filtr UV przestaje działać po 3-5 latach i wtedy kolor obudowy zaczyna blaknąć. Czy warto stosować filtr? Moim zdaniem nie. Jeśli obudowa ma grubość ścianki 2-3 mm i jest wykonana z materiału PS/ABS/PC ABS szarego RAl7035 to żadnego światła nie przepuści. Chyba, że wieczko wykonany z transparentnego (bezbarwnego) ABSu. Ale w takim wypadku po co stosować filtr UV. Standardowo PS wytrzymuje -40+80'C, a ABS (zwykły) -40'+90'C dodając uszczelkę do naszej obudowy zwykłej obudowy hermetycznej osiągamy co najmniej IP 55. W kwestii przesłon nie będę się wypowiadał, ale wiem, że części Klientów frezujemy otwór na czujkę, a oni go sobie sami uszczelniają. Mam nadzieję, że byłem dla Pana pomocny. Przepraszam, że tyle czekał Pan na odpowiedz, ale mamy koniec roku i właśnie pobiliśmy wynik z 2014r.
    pozdrawiamy
    Zespół Kradex

Dodano po 5 [minuty]:

Nasz nowy wstępny projekt obudowy o wstępnej nazwie Z124 - centralka alarmowa. Wyceniamy rynek centralek na 20 tyś sztuk i zamierzamy troszkę na nim namieszać.
    Koncepcja powstała po Konsultacjach z potencjalnymi użytkownikami.
    Obudowa będzie miała miejsce na klawiaturę na czole. Czekam na Państwa opinie.

Kradex - Obudowy dopasowane do Twoich potrzeb Kradex - Obudowy dopasowane do Twoich potrzeb Kradex - Obudowy dopasowane do Twoich potrzeb Kradex - Obudowy dopasowane do Twoich potrzeb Kradex - Obudowy dopasowane do Twoich potrzeb

pozdrawiamy
    zespół Kradex

Dodano po 3 [minuty]:

sylwek_b86 wrote:
    Witam,

Po konsultacjach z Panem Sylwestrem z firmy El Car podjęliśmy decyzje o wykonaniu na nasz koszt ramki na wyświetlacz LCD. Projekt wykona Pan Sylwester, a obudowa będzie naszą własnością i trafi do ogólnej sprzedaży. Firma El Car będzie mieć prawo zakupu obudowy ze specjalnym rabatem.

pozdrawiamy
    zespół Kradex