Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kradex - Obudowy dopasowane do Twoich potrzeb

gulson 20 Lip 2015 13:25 21294 114
  • Kradex - Obudowy dopasowane do Twoich potrzeb

Firma KRADEX chciałaby Państwu przedstawić swoją ofertę ciekawych, obudów do zamontowania własnej elektroniki. Jesteśmy polskim producentem i istniejemy na rynku już 30 lat. Dysponujemy szerokim asortymentem obudów uniwersalnych, obudów do zasilaczy, pilotów, centralek alarmowych, multimetrów, głośników, modułów elektrycznych oraz wielu innych. Posiadamy własną narzędziownie i biuro projektowe. Nasza oferta nie tylko jest skierowana do dużych firm produkcyjnych czy dystrybucyjnych, ale także każdy majsterkowicz znajdzie coś dla siebie. Dlatego Wszystkich, którzy znają naszą Firmę, zachęcamy do śledzenia nowości na naszej stronie oraz kontaktu w wypadku jakichkolwiek projektów. Jeśli Ktoś nas jeszcze nie zna zapraszamy do współpracy, a nasz zaangażowany zespół pomoże Państwu znaleźć rozwiązania dla swoich wszystkich ciekawych pomysłów.

Kilka słów o nas:

Produkcja
    Jesteśmy w stanie wykonać dla klienta produkt indywidualny w kolorach z palety RAL, zaprojektować detal, wykonać prototyp 3D, formę wtryskową, rozpocząć produkcję wyprasek. Możliwe jest także malowanie i frezowanie obudów na zamówienie. Przy zamówieniach indywidualnych Klient ma także możliwość wyboru rodzaju materiału (np.: polistyren (PS), polipropylen (PP), PC ABS, Noryl). Posiadana przez nas wiedza i technologia umożliwia stworzenie wypraski dokładnie takiej jak potrzebuje klient. Przy większych zamówieniach oferujemy korzystne rabaty. Standardowo nasze obudowy produkowane są z polistyrenu (PS) lub z ABS w kolorze czarnym i jasnoszarym. Odpowiedni dobór materiałów, nowoczesne wtryskarki oraz sprawdzone źródła zaopatrzenia w surowce dają w efekcie produkt najwyższej jakości w bardzo konkurencyjnej cenie. W chwili obecnej posiadamy 13 wtryskarek o łącznej średniej wydajności 20.000 obudów na dobę, jesteśmy więc w stanie szybko zrealizować nawet bardzo duże zamówienia. Stale rozszerzamy asortyment produkowanych przez nas obudów. Gwarantujemy ciągłość produkcji i dostaw produkowanych przez nas obudów oraz ich wysoką jakość nawet dla dużych ilości.

Własne magazyny
    Posiadamy zaplecze magazynowe na terenie zakładu produkcyjnego. Dzięki łącznej powierzchni magazynowej ponad 1000 m2 (kubatura 3000 m3), utrzymujemy wysokie stany magazynowe i dzięki temu klienci mają pewność, że każde małe i średnie zamówienie zostanie zrealizowane w ciągu 24 godzin.

Najnowszy produkt
    Nasza ostatnia nowość to obudowa do zasilacza Z120J. Obudowa wykonana jest z materiału ABS, w kolorze jasnoszarym RAL7035. Posiada z jednej strony wtyk z zamontowanymi bolcami a z drugiej gniazdo Schuko. Gniazda takie stosowane są w krajach Unii Europejskiej jak np. Niemcy, Czechy czy Słowacja, dzięki czemu nasz produkt jest bardziej uniwersalny.

Z Elektrodą ruszamy na podbój… :-)

Każdego z Państwa zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat naszej Firmy, zgłaszania pomysłów na udoskonalenie naszej pracy, produktów oraz tych, dotyczących ciekawych nowości, które być może dzięki Państwu wprowadzimy do sprzedaży. Dla każdego zarejestrowanego użytkownika forum elektroda.pl, na hasło „Elektroda”, proponujemy rabat 7%.

Potrzebujecie jakiejś obudowy? A może czegoś niestandardowego? Posiadacie własne pomysły? Zapraszamy na www.kradex.com.pl – szybko realizujemy trudne zamówienia, na cuda trzeba trochę poczekać :-)

Artykuł sponsorowany na podstawie materiałów firmy Kradex.

Fajne! Ranking DIY
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    O autorze
    gulson
    Administrator Systemowy
    Twórca portalu elektroda.pl od roku 1999. Zajmuje się opieką portalu, od czasu do czasu publikując tutaj ciekawostki i felietony. Interesuje się wszystkim, co jest związane z nowymi technologiami. Z wykształcenia technik elektronik, inżynier i magister informatyki po Politechnice Łódzkiej.
    gulson napisał 19117 postów o ocenie 1730, pomógł 65 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2001 roku.
  • BotlandBotland
    sylwek_b86

Poziom 15  
    Najbardziej mi brakuje ramek na wyświetlacze, standardowe, ledowe i tft. Takie żeby się dało umieścić wyświetlacz w otworze. Fajnie by było gdyby kradex wprowadził obudowy z możliwością użycia sensorów dotykowych i wyświetlacza.
    krzysiek1959
    Użytkownik obserwowany
    Zwracałem się do firmy w 2008r. o wdrożenie do produkcji ramek do wyświetlaczy alfanumerycznych LCD lecz zostało bez echa,na pewno sklepy.osoby prywatne ,osoby z elektrody były by bardzo zainteresowane.Pozdrawiam
  • BotlandBotland
    ADI-mistrzu
    Poziom 30  
    Na waszej stronie brakuje jednej podstawowej rzeczy: dokumentacji.
    Powiedzmy spodoba mi się obudowa i skąd teraz mam wiedzieć jaki kształt i w których miejscach mają być otwory na płytce PCB?

Akurat potrzebuję zrobić zakupy na obudowy a nie mogę za bardzo ryzykować z wymiarami.

Po za tym oferta jest zadziwiająco podobna do firmy Maszczyk...
    Szymon Tarnowski
    Poziom 27  
    ADI-mistrzu napisał:
    Konkurencja ma na stronie dokumenty ze zwymiarowanymi detalami.

ADI-mistrzu napisał:
    Akurat potrzebuję zrobić zakupy na obudowy a nie mogę za bardzo ryzykować z wymiarami.
    U mnie się to kończy zakupem sztuki na wymiar.

ADI-mistrzu napisał:
    Niech Cie to nie zwiedzie, mają dużo podobnych obudów o identycznych wymiarach zewnętrznych i wyglądzie, ale nieco innych detalach wewnętrznych (słupki, zatrzaski, mocowania).
    SQLmaster
    Poziom 24  
    Fajna nazwa firmy. jak Złodziejex albo Rabusiex :D

A tak poważnie - również dołączam do prosby o dołaczanie szkicu z wymiarami zewnętrznymi / wewnętrznymi.

Bez tej wiedzy kupowanie obudowy to taki kot w worku - nie wiadomo czy projekt się zmieści.
    Zbigniew 400
    Poziom 38  
    Wielokrotnie korzystałem z ich obudów i było ok. Raz się mi pomylili z długością wkrętów.
    Generalnie firma jest ok.

Dodano po 1 [minuty]:

Też ich molestowałem o obudowy do szaf sterowniczych. Kupiłem u kogoś innego i mam do końca życia. Niestety ekonomia się kłania.
    Nathir
    Poziom 14  
    Jeśli potrzebuję większą ilość obudów to kupuję właśnie u was.

Szkoda, że frezowanie małych ilości (chciałem kiedyś 20 sztuk powycinać) jest u was nieopłacalne. Rysunek wysłałem w cadzie, powiedziałem, że mogę narysować w czymkolwiek, byle było taniej, ale i tak wycena była taka, że za te pieniądze złożyłbym CNC ze sklejki + sterownik i wyciąłbym sam z wymaganą przeze mnie dokładnością :)

No i jak kolega wyżej pisał, rysunki obudów w PDFach to moglibyście umieścić na swojej stronie. Teraz jak dopasowuje PCB pod obudowę, to szukam dokumentacji gdzieś na innych stronach zamiast u producenta...

Ale na obudowy nie mogę narzekać, jakość jest jak najbardziej okej, łatwo się je "obrabia", z wysyłką nie zwlekacie itd.
    Osobiście poza frezowaniem małych ilości to polecam :)
    sundayman
    Poziom 24  
    To ja dodam swoje 3 grosze.

Problem z brakiem dokumentacji jest większy niż się Wam drodzy producenci wydaje.
    W przypadku amatora to jeszcze macie z tego powodu małą stratę.

Ale nawet niewielka firma, taka jak moja często kupuje obudowy w ilościach rzędy przynajmniej dziesiątek szt. I kiedy nie ma dostępu do dokumentacji (o modelach 3D nie wspominając) - to taki producent jest odrzucany na starcie. Bo nie ma czasu na marnowanie go na zamawianie próbek, wymiarowanie itp.

Chyba, że to jest coś wyjątkowego - no ale życie nie opiera się na wyjątkach.

Sam szukając obudów preferuję te które mają dokumentację i najlepiej jeszcze model 3D. A ileż to roboty jednorazowo przygotować takie informacje ?
    Luklukowaty
    Poziom 19  
    Witam,

również z chęcią dopowiem i swoje 3 grosze do tematu.

Bardzo mi się spodobało, że firma również chce zaistnieć na rynku amatorskim i mam nadzieję, że wysłucha opinii osób z Elektrody i co najważniejsze - ustosunkuje się do nich. Nic nie jest lepsze jak szczera rozmowa producenta z klientami.

To moje uwagi:

1) Dokumentacja - dokładne rysunki 2D oraz modele 3D (np. STEP) to podstawa podstaw, jeżeli chcecie uzyskać target małych przedsiębiorców. W takiej firemce szuka się obudowy, ale nie ma czasu i chęci na kupowaniu próbek, ślęczeniu z poziomicą, a tym bardziej o budowaniu modelu 3D - ja osobiście wybieram firmy, które bez problemów udostępniają modele 3D

2) Zawsze chciałem to napisać - dlaczego prawie wszystkie obudowy "amatorskie" muszą być tak ohydnie brzydkie. Szczerze mówiąc to wstyd zrobić w takiej obudowie profesjonalny produkt w małej firmie. Wolę już wybrać nawet 10 razy droższego Phoenixa lub inne markowe produkty i mieć obudowę z porządnego plastiku i ładnie wyglądającego (niestety nie są one wszystkie) ! Wydaje mi się dodatkowo, że różnica w produkcji obudowy brzydkiej od ładnej nie różni się wiele

3) Brak współczesnych standardów przemysłowych. Obudowy (ładnie wyglądające, nowoczesne i z dobrego plastiku) panelowe, przemysłowe np. 96x96, a te na szynę DIN też pozostawiają wiele do życzenia.

Przepraszam bardzo za to zdanie, ale mam wrażenie, że nie macie działu projektowego, a jeżeli macie to siedzą tam osoby, które graficznie i designersko żyją 20 lat wstecz.

Mam wielką nadzieję, że się to zmieni, bo z wielką chęcią chciałbym stosować polskie i tańsze wyroby, jednakże indywidualne zamówienie jest dla nas przeszkodą bo robimy bardzo małe ilości produktów.
    Jarkon2
    Poziom 25  
    Tak, obudowy KRADEXa są zdecydowanie najtańsze, a ich jakość jest adekwatna do ceny :)
    Dokumentacja do niektórych obudów jest, ale kiedyś sprawdziłem jedną obudowę z jej dokumentacją, bo coś mi nie chciało pasować - różnice między wymiarami rzeczywistymi, a tymi z dokumentacji były OOOgromne (rzędu mm).
    Od tego czasu projektując nowe urządzenia zawsze najpierw wymiaruję suwmiarką upatrzoną obudowę i dopiero do niej projektuję pcb i układ. Nie rozumiem kolegów, którzy twierdzą, że nie mają na to czasu. Dokładne zwymiarowanie obudowy zajmuje 5-10min, przy większych góra pół godziny, a tą samą obudowę można później wykorzystywać do różnych urządzeń.
    Dodam, że z KRADEXa stosuję głównie obudowy na szynę, inne ich pudełka ciężko nazwać obudowami.
    Krzysiek16
    Poziom 24  
    To nie jest artykuł, tylko reklama. Nawet do artykułu sponsorowanego tu jest daleko. Post powinien być zgłoszony z powodu umieszczenia w niewłaściwym dziale, ale nie ma do kogo, bo przecież umieścił go sam Admin.

A tak w temacie: prawdą jest, że na stronie brak dokumentacji. Modele trójwymiarowe już bym odpuścił, bo zaraz się okaże, że każdy by chciał model w innym formacie i cała firma musiałaby siedzieć i tylko robić dokumentację.
    A wygląd obudów jest ok, dobrze że nie wyglądają jak ajfony i inne nowe wynalazki.
    sundayman
    Poziom 24  
    Cytat:
    Nie rozumiem kolegów, którzy twierdzą, że nie mają na to czasu

Prowadząc sam małą firmę, wczoraj wyszedłem z pracy dziś o 8 rano :)
    Kiedy się pracuje po kilkanaście godzin dziennie, a to nie jest rzadkość, nie ma czasu na zabawy i eksperymentowanie.

Mój czas jest tak drogi, że wolę kupić obudowę droższą, ale taką co do której wiem, że będzie pasować, mam model 3D który mogę wykorzystać w projektowaniu itp.

Oczywiście - czasem cena ma znaczenie. Kiedy ma to być znacząca ilość - wtedy warto zaoszczędzić te kilka zł. Ale wtedy tym bardziej warto posadzić na kilka dni kogoś, żeby przygotował modele 3D. Przecież to się robi raz, i nie zmienia co chwilę.
    sylwek_b86

Poziom 15  
    Dobrze powiedziane, zgadzam się z przedmówcą. Dokumentacja raz zaprowadziła mnie na manowce.. dobrze, że znalazłem resztki obudowy którą chciałem wykorzystać ponieważ płytki poszły by do kosza... A razem z nim kilka stów.. Ale myślę, że trzeba ramki na wyświetlacze, obudowy tablicowe (jest taka jedna Z-114 w której będzie najnowszy mój produkt) jest naprawdę przemyślana i elegancko wykonana a dodatkowo cena... stosunek cena/jakość 6+. Aż nie wiarygodne że kradex taką zrobił :) Ale zrobił, szkoda że dokumentacji trzeba szukać na stronie Maszczyka...
    Jarkon2
    Poziom 25  
    @sundayman rozumiem Cię. Ja liczę trochę inaczej, bo dla ilości od 100szt. w górę. Wówczas koszt 100 droższych obudów jest dużo większy od kosztów 100 obudów KRADEXa + czasu potrzebnego na zwymiarowanie obudowy. Tańsze urządzenia (a obudowa, to znaczny % ceny) łatwiej sprzedawać.
    Zbigniew 400
    Poziom 38  
    Panowie nie narzekajcie tak. Ekonomia !!!! Te super obudowy pochodzą z firm światowych, sprzedawane są duże ilości. Cena formy i cena tworzywa i ilość rzutuje na produkcję. A może tak wspólnie sfinansujemy formę /obudowa wyłoniona w referendum/, KRADEX będzie robił a udziałowcy odbiorą kasę za formę/w obudowach/. Kto policzy za jaki czas się zwróci ?
    sylwek_b86

Poziom 15  
    Ja bym chciał wiedzieć jak ma wyglądać taka forma, tzn co musi mieć aby mogli zrobić obudowę. Dużo osób ma frezarki cnc myślę, że taką formę dało by się zrobić samemu. Potem można by wysłać do kradexu żeby produkowali.
    zgierzman
    Poziom 26  
    Obudowy brzydkie jak noc i do tego części słabo spasowane.

Robiłem kiedyś płytkę do Z100, zwymiarowałem, zleciłem produkcję i bardzo się zdziwiłem, że nie pasuje. Ale pasowała, tylko odwrotnie.
    Zapomniałem o tym, że pomimo, iż obudowa wygląda na symetryczną względem osi poziomej, to słupki do mocowania PCB rozmieszczone są od czapy...

Dobre na prototypy i amatorskie konstrukcje których się nie pokazuje ludziom.
    Jeśli ktoś chce profi, niech szuka gdzie indziej.

Cena OK, a jak wiadomo, cena czyni cuda ;-)
    Szymon Tarnowski
    Poziom 27  
    Luklukowaty napisał:
    2) Zawsze chciałem to napisać - dlaczego prawie wszystkie obudowy "amatorskie" muszą być tak ohydnie brzydkie. Szczerze mówiąc to wstyd zrobić w takiej obudowie profesjonalny produkt w małej firmie. Wolę już wybrać nawet 10 razy droższego Phoenixa lub inne markowe produkty i mieć obudowę z porządnego plastiku i ładnie wyglądającego (niestety nie są one wszystkie) ! Wydaje mi się dodatkowo, że różnica w produkcji obudowy brzydkiej od ładnej nie różni się wiele
    Podpiszę się pod tym, bardzo wiele modeli obudów z początku produkcji jest kiepsko zaprojektowana. Albo brak kołków pod PCB, albo jakieś śruby na panelu przednim albo kołki wypadające w miejscu złącz albo brak możliwości skręcenia obudowy. Zupełnie jakby ktoś je produkował na ilość bez konkretnej aplikacji. Do "ładnych" projektów, gdzie klient bierze urządzenie w rękę lubię używać obudowy marki Hammond, niestety mała obudowa wielkości pudełka zapałek kosztuje 10zł. U polskich dostawców (nie tylko Kradex) brakuje ładnych dezajnersko obudów, a urządzenia w nich przypominają produkty sprzed 20 lat.
    Kradex
    Poziom 11  
    sylwek_b86 napisał:
    Najbardziej mi brakuje ramek na wyświetlacze, standardowe, ledowe i tft. Takie żeby się dało umieścić wyświetlacz w otworze. Fajnie by było gdyby kradex wprowadził obudowy z możliwością użycia sensorów dotykowych i wyświetlacza.

Witam!

Zawsze jesteśmy zainteresowani poszerzeniem oferty o obudowy, na które jest zapotrzebowanie klientów. Niemniej jednak koszt nowej formy zaczyna się realnie od 20-30.000 zł netto. Jeśli jest Pan zainteresowany współpracą to proszę o przesłanie zapytania na kradex(malpa)kradex.com.pl

pozdrawiamy
    zespół Kradex

Dodano po 6 [minuty]:

krzysiek1959 napisał:
    Zwracałem się do firmy w 2008r. o wdrożenie do produkcji ramek do wyświetlaczy alfanumerycznych LCD lecz zostało bez echa,na pewno sklepy.osoby prywatne ,osoby z elektrody były by bardzo zainteresowane.Pozdrawiam

Od 2008 roku bardzo wiele się zmieniło w naszej firmie. Każdy nowa obudowa wprowadzona na rynek to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ktoś musi pokryć te koszty. Czasami dla małego zapotrzebowania nie opłaca się produkować formy. Jeśli projekt jest ciekawy i uniwersalny wprowadziliśmy nową opcje finansowania dla Klientów.
    50% kosztów ponosi Klient i dostaje on specjalną cenę na nowy produkt.
    50% kosztów ponosi Kradex i obudowa trafia również do naszej katalogowej oferty.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu na robert.radzikowski(malpa)kradex.com.pl

pozdrawiamy
    zespół KRADEX

Dodano po 22 [minuty]:

ADI-mistrzu napisał:
    Powiedzmy spodoba mi się obudowa i skąd teraz mam wiedzieć jaki kształt i w których miejscach mają być otwory na płytce PCB?

Witam!

Dziękuję za przesłanie Pana uwag. Od dłuższego czasu zdajemy sobie sprawę, że nasza dokumentacja technologiczna nie spełnia wymagań klientów i zawiera czasem błędy. Od ponad 2 lat walczymy z tym problemem. Niestety kolejne zatrudnione osoby/firmy nie potrafiły zrobić jej dobrze. Rozważaliśmy nawet zakup dokumentacji od Firmy MASZCZYK, która jest dystrybutorem naszych produktów z rodziny "Z". Po sprawdzeniu, okazało się, że ich dokumentacje również zawierają błędy. Teraz udało nam się pozyskać do zespołu nowego pracownika, który systematycznie wykonuje rysunki od zera. Na naszej stronie będą pojawiać się nowe rysunki podpięte pod produktu: http://www.kradex.com.pl/shop?product=774&lang=pl&session=2e12a051ef616433c5909a8307b9fd50

Jeżeli potrzebuje Pan sprawdzić czy nasz produkt będzie pasować do projektu, możemy Panu wysłać darmowe próbki oraz poprzednie rysunki.

pozdrawiamy
    zespół Kradex

Dodano po 4 [minuty]:

Zbigniew 400 napisał:
    Wielokrotnie korzystałem z ich obudów i było ok. Raz się mi pomylili z długością wkrętów.
    Generalnie firma jest ok.

Dodano po 1 [minuty]:

Też ich molestowałem o obudowy do szaf sterowniczych. Kupiłem u kogoś innego i mam do końca życia. Niestety ekonomia się kłania.

Witam!

Specjalizujemy się w ofercie obudów plastikowych dla elektroniki. Niestety szafy sterownicze to zupełnie inny rynek, który rządzi się innymi prawami. Obecnie czas w kolejce oczekiwania na wykonanie u nas nowej formy to ponad 3 miesiące. Mamy za dużo zleceń na formy z naszej branży, żeby podjąć się wykonania pojedynczej formy dla zupełnie innej branży. Wolimy umacniać nasz 15% udział w rynku obudów.

pozdrawiamy
    zespół Kradex

Dodano po 6 [minuty]:

Nathir napisał:
    Jeśli potrzebuję większą ilość obudów to kupuję właśnie u was.

Szkoda, że frezowanie małych ilości (chciałem kiedyś 20 sztuk powycinać) jest u was nieopłacalne. Rysunek wysłałem w cadzie, powiedziałem, że mogę narysować w czymkolwiek, byle było taniej, ale i tak wycena była taka, że za te pieniądze złożyłbym CNC ze sklejki + sterownik i wyciąłbym sam z wymaganą przeze mnie dokładnością :)

No i jak kolega wyżej pisał, rysunki obudów w PDFach to moglibyście umieścić na swojej stronie. Teraz jak dopasowuje PCB pod obudowę, to szukam dokumentacji gdzieś na innych stronach zamiast u producenta...

Ale na obudowy nie mogę narzekać, jakość jest jak najbardziej okej, łatwo się je "obrabia", z wysyłką nie zwlekacie itd.
    Osobiście poza frezowaniem małych ilości to polecam :)

Witam!

Niestety kiedyś bywało tak, że ze względu na duże obłożenie działu frezowania, przestawaliśmy dosyć wysokie oferty na frezowanie ilości detalicznych. Takie małe zamówienia wymagają tak samo długiego ustawiania plotera i mocowań jak zamówienia na frezowania 1000 szt. Obecnie rozładowaliśmy kolejkę kupując nowy ploter frezujący i zastanawiamy się nad zakupem kolejnego. Jesteśmy teraz wstanie wykonać frezowanie detalicznych ilości w korzystnej dla Klienta cenie.

Co do rysunków: zdajemy sobie sprawę z tego sprawę, proszę pisać do biura, a otrzyma Pan darmowe próbki i rysunki, nowe systematycznie będą pojawiać się na stronie.

Co do obudów: niezmiernie cieszy mnie fakt, że nasze obudowy spełniają Pana oczekiwania.

pozdrawiamy
    zespół Kradex

Dodano po 43 [minuty]:

Luklukowaty napisał:
    Witam,

również z chęcią dopowiem i swoje 3 grosze do tematu.

Bardzo mi się spodobało, że firma również chce zaistnieć na rynku amatorskim i mam nadzieję, że wysłucha opinii osób z Elektrody i co najważniejsze - ustosunkuje się do nich. Nic nie jest lepsze jak szczera rozmowa producenta z klientami.

To moje uwagi:

1) Dokumentacja - dokładne rysunki 2D oraz modele 3D (np. STEP) to podstawa podstaw, jeżeli chcecie uzyskać target małych przedsiębiorców. W takiej firemce szuka się obudowy, ale nie ma czasu i chęci na kupowaniu próbek, ślęczeniu z poziomicą, a tym bardziej o budowaniu modelu 3D - ja osobiście wybieram firmy, które bez problemów udostępniają modele 3D

3) Brak współczesnych standardów przemysłowych. Obudowy (ładnie wyglądające, nowoczesne i z dobrego plastiku) panelowe, przemysłowe np. 96x96, a te na szynę DIN też pozostawiają wiele do życzenia.

Przepraszam bardzo za to zdanie, ale mam wrażenie, że nie macie działu projektowego, a jeżeli macie to siedzą tam osoby, które graficznie i designersko żyją 20 lat wstecz.

Mam wielką nadzieję, że się to zmieni, bo z wielką chęcią chciałbym stosować polskie i tańsze wyroby, jednakże indywidualne zamówienie jest dla nas przeszkodą bo robimy bardzo małe ilości produktów.

Witam!

Nie ma nas (Producenta) bez Was (Klientów). Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się rozpocząć współpracę z Elektrodą.pl. aby uzyskać jak najwięcej opinii na nasz temat. Każda uwaga, nawet boleśnie szczera jest dla nas bardzo ważna, dzięki temu wiemy nad czym musimy popracować.

ad1) Jeszcze raz powtórzę, od ponad 2 lat walczymy z tym tematem i powoli wychodzimy na prostą. Nowe rysunki dla ok 20 produktów już wiszą na stronie, w ciągu miesiąca będą kolejne 20-30 szt. Ma Pan absolutną racje, dokumentacja wszystkim ułatwia pracę i jest niezbędna.

ad2) Ma Pan znów racje, różnica w produkcji ładnej obudowy i brzydkiej jest prawie żadna. Polega ona jednak na tym, że trzeba mieć formę wtryskową na ładną obudowę. Nasze katalogowo - flagowe produkty to obudowy z rodziny "Z" od (od Z1 do Z110). Im niższy numer tym starsza obudowa. Zatem pierwsze produkty mają już prawie 30 lat, a 30 lat temu nie było takiej technologi produkcji jak obecnie, i nikt się nie przejmował wyglądem projektując produkt. Zdajemy się sprawę, że naszej najstarsze produkty odstają od wyrobów konkurencji. Jednak dalej sprzedają się dobrze w ilości od kilku do kilkunastu tyś. sztuk rocznie. Próbowaliśmy wycofać z produkcji Z11 (sprzedaż średnia ok 30 szt rocznie) i Z12 (sprzedaż średnia ok 150 szt rocznie), kilku klientów detalicznych było tym faktem oburzonych, dlatego bardzo szybko obudowy wróciły do oferty. Obecnie nasze najnowsze produkty wyglądają dużo lepiej i powoli kanibalizują najstarsze odpowiedniki.

ad3) Nasze obudowy w standardzie produkowane są z PS czarnego i jasnego (lub czasem z ABSu). Jeżeli Klient sobie życzy możemy wykonać obudowę z dowolnego innego materiału i koloru ( jeśli jest to technicznie możliwe i dany kolor jest dostępny w Polsce) dla ilości ok 300 szt. Jeżeli życzy Pan sobie abyśmy dobrali Panu produkty ( z tych nowszych i ładniejszych) to proszę przesłać zapytani na robert.radzikowski(malpa)kradex.com.pl

Ma Pan racje designersko dużo produktów jest z "poprzedniej epoki", ponieważ jak już napisałem w poprzedniej epoce były one projektowane. Rozwijamy biuro projektowe, aby spełnić coraz większe oczekiwania klientów.

W razie jakikolwiek dalszych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.
    Uprzejmie dziękuję Panu, że poświęcenie chwili czasu na napisanie uwag. Chcielibyśmy Panu podziękować przyznając rabat 15% na dowolną (jedną) naszą obudowę. Obowiązuje on do końca roku.
    Rabat dotyczy również innych użytkowników, którzy napisali swoje konstruktywne uwagi. Proszę podawać nazwy użytkowników, aby otrzymać rabat podczas składania zamówienia.

pozdrawiamy
    zespół Kradex

Dodano po 13 [minuty]:

Jarkon2 napisał:
    Krzysiek16 napisał:
    To nie jest artykuł, tylko reklama.

Ja bym nie chciał takiej reklamy jak opinie w postach powyżej :)

Witam!

Niestety nie mogę się z Panem zgodzić. Mamy całkiem sporo reklam, ale brakowało nam kanału komunikacji z małymi klientami. Z każdym dużym klientem B2B mamy rozwiniętą indywidualnie komunikacje w temacie produktów na wyłączność, które dla nich wytwarzamy. Teraz przyszedł czas na wysłuchanie uwag mniejszych klientów, którzy jako cała kategoria stanowią bardzo ważną część naszej sprzedaży.
    Jeśli pojawialiby się tylko komentarze poklepujące nas po plecach, wtedy uznał bym taką reklamę za niewypał. Nic byśmy się nie nauczyli nowego, nic nie zostałoby poprawione. Wszystko pozostałoby po staremu. Każda uwaga sensowna i merytoryczna jest dla nas warta tysiące (jak nie dziesiątki) zł przyszytych przychodów, ponieważ nie produkujemy obudów sami dla siebie, ale po to aby spełniamy oczekiwania klientów i im służyły.

pozdrawiamy
    zespół Kradex

Dodano po 2 [minuty]:

sundayman napisał:
    Cytat:
    Nie rozumiem kolegów, którzy twierdzą, że nie mają na to czasu

Prowadząc sam małą firmę, wczoraj wyszedłem z pracy dziś o 8 rano :)
    Kiedy się pracuje po kilkanaście godzin dziennie, a to nie jest rzadkość, nie ma czasu na zabawy i eksperymentowanie.

Mój czas jest tak drogi, że wolę kupić obudowę droższą, ale taką co do której wiem, że będzie pasować, mam model 3D który mogę wykorzystać w projektowaniu itp.

Oczywiście - czasem cena ma znaczenie. Kiedy ma to być znacząca ilość - wtedy warto zaoszczędzić te kilka zł. Ale wtedy tym bardziej warto posadzić na kilka dni kogoś, żeby przygotował modele 3D. Przecież to się robi raz, i nie zmienia co chwilę.

Ma Pan absolutną racje i Pana podejście jest rozsądne. Jak już pisałem pracujemy nad rysunkami.

Dodano po 23 [minuty]:

Zbigniew 400 napisał:
    Panowie nie narzekajcie tak. Ekonomia !!!! Te super obudowy pochodzą z firm światowych, sprzedawane są duże ilości. Cena formy i cena tworzywa i ilość rzutuje na produkcję. A może tak wspólnie sfinansujemy formę /obudowa wyłoniona w referendum/, KRADEX będzie robił a udziałowcy odbiorą kasę za formę/w obudowach/. Kto policzy za jaki czas się zwróci ?

Witam!

Cieszę się bardzo, że ten temat został poruszony, ponieważ bardzo często nasi klienci nie znają realiów wykonania nowej formy. Myślę, że jest to dobre miejsce na poruszenie tego tematu.

Czas wykonania formy i koszt:
    Formy małe i średnie wymagają ok 2-3 miesięcy pracy a koszt średni zaczyna od ok 20-25.000 zł netto. Ostatnio pracowaliśmy nad projektem specjalnej listwy zasilającej: koszt formy 70.0000 zł, 5 miesięcy pracy.
    Czy da się to zrobić taniej? Oczywiście, że się da. Da się i zrobić ponoć za 10.000 zł netto. Da się też zrobić dużo drożej. Takie oferty dostają nasi klienci. Koszt pracy operatora CNC to 4000 zł miesięcznie. Bardzo często nad formą pracują 2-3 osoby. Do tego dochodzi jeszcze stal i koszty pracy maszyn. Nasza narzędziownia przygotowuje tylko i wyłącznie formy pod naszą produkcje. Nie wykonamy formy tylko po to, aby klient zlecił produkcje innej firmie. Mieliśmy już takie przypadki, że klient wybrał ofertę innej firmy za 15.000 zł (nasz wynosiła 20.000 zł), a po pół roku przyjechał z formą i prosił, żebyśmy poprawili pracę po kimś. Obudowa nie wypadała z formy ponieważ ścianki nie były zbieżne o 1,5 stopnia. Absolutnie nie twierdzę, że inne firmy nie potrafią wykonać formy dobrze. Twierdzę, że jeśli KRADEX podejmuje się wykonania formy i uruchomienia z niej produkcji seryjnej, to forma musi być dobrze zrobiona, a jakość jest związana z ceną. Jeśli klient zleci nam produkcje to dajemy gwarancje na 500.000 wtrysków. Ponadto my ponosimy koszt serwisu, regeneracji i utrzymania gotowości produkcyjnej. Jeśli wykonamy źle formę, to my będziemy potem mieli z tym problem. Forma będzie cały czas trafiała do naprawy i powstaną ekstremalnie kosztowane przestoje na wtryskarkach. Nasz największy klient, który posiada ok 40 form na wyłączność chciał nas sprawdzić, czy nie przepłaca za wykonanie form. Przekazał innej firmie zlecenie i od roku nie otrzymał zleconej formy.
    ----
    Często dzwonią Klienci i mówią, że potrzebują nową formę na nową obudowę, ale ich zapotrzebowanie to 50 szt rocznie albo nawet miesięcznie. Dla takich ilości nie opłaca się wykonać formy. Proszę sobie podzielić cenę przez szacowane roczne zapotrzebowanie, wtedy wyjdzie Państwu realna cena produkcji 1 sztuki. W takiej sytuacji doradzamy wykorzystanie gotowych standardowych produktów.
    ----
    Jeśli chodzi i finansowanie wykonania formy, to mamy kilka możliwości:
    1) Klient płaci 100% ceny i produkt jest jego własnością i nie trafia do naszej oferty katalogowej. Klient może odebrać swoją formę w każdej chwili. My produkujemy z niej obudowy i możemy również być magazynem Klienta.
    2) Klient płaci 50% ceny i otrzymuje specjalną cenę dla siebie, Kradex płaci 50% ceny i dodajemy produkt do oferty jako nasz.
    3) Możliwe są też inne relacje, np udział w zyskach ze sprzedaży, inne proporcje.
    ----

W razie jakichkolwiek pytań proszę o przesyłanie zapytań na kradex(malpa)kradex.com.pl
    Do każdej sprawy podejdziemy indywidualnie.

pozdrawiamy
    zespół Kradex

Dodano po 8 [minuty]:

sylwek_b86 napisał:
    Dobrze powiedziane, zgadzam się z przedmówcą. Dokumentacja raz zaprowadziła mnie na manowce.. dobrze, że znalazłem resztki obudowy którą chciałem wykorzystać ponieważ płytki poszły by do kosza... A razem z nim kilka stów.. Ale myślę, że trzeba ramki na wyświetlacze, obudowy tablicowe (jest taka jedna Z-114 w której będzie najnowszy mój produkt) jest naprawdę przemyślana i elegancko wykonana a dodatkowo cena... stosunek cena/jakość 6+. Aż nie wiarygodne że kradex taką zrobił :) Ale zrobił, szkoda że dokumentacji trzeba szukać na stronie Maszczyka...

Witam!

Obudowa Z114 jest jednym z naszych najnowszych dzieci :). Została wykonana po konsultacja z jednym z naszych Klientów, pod jego projekt. Z góry wiedzieliśmy, że obudowy tablicowe słabo się w Polsce sprzedają (ta sprzedała się w ilości ok 100 szt w tym roku), jednak wykonaliśmy ją dlatego, że potrafimy :) Ten produkt, nie będzie rentowny przez wiele lat, ale skoro został wprowadzony do oferty, to w niej pozostanie. Ponieważ Klienci tacy Jak Pan już ją kupują i planują jej użycie na większą skalę.

pozdrawiamy
    zespół Kradex

Dodano po 10 [minuty]:

sylwek_b86 napisał:
    Ja bym chciał wiedzieć jak ma wyglądać taka forma, tzn co musi mieć aby mogli zrobić obudowę. Dużo osób ma frezarki cnc myślę, że taką formę dało by się zrobić samemu. Potem można by wysłać do kradexu żeby produkowali.

Witam!

Wykonując formę samemu można bardzo dużo zaoszczędzić (głównie koszty pracy operatorów CNC, stał narzędziową i tak trzeba kupić, a w detalu dostanie Pan gorszą cenę niż Narzędziownie). Marnuje Pan swój cenny czas, który też wymiernie kosztuje Pan. Gotową formę może oddać nam Pan do produkcji, bądź innej firmie. Jeśli jednak popełni Pan błąd w projekcie, koszty przeróbek/napraw będą na tyle wysokie, żeby wychodzi drożej niż średnia cena wykonania formy na Polskim rynku. Temat projektowania form jest głęboki i sądzę, że to forum nie jest najlepszym miejsce na taką dyskusje.

pozdrawiamy
    zespół Kradex

Dodano po 2 [minuty]:

seba_x napisał:
    Szukam ładnej obudowy na ścianę z możliwością zamontowania dotykowego lcd takiego jak ten - https://www.adafruit.com/products/2050
    Czy w Kradex-ie znajdę taką obudowę ?

Witam!

Proszę o przesłanie zapytania na robert.radzikowski(malpa)kradex.com.pl razem z ilości sztuk oraz wymiarami. Sądzę, że uda się dopasować, coś co spełni Pana oczekiwania.

pozdrawiamy
    zespół Kradex

Dodano po 32 [minuty]:

Szymon Tarnowski napisał:
    Luklukowaty napisał:
    Podpiszę się pod tym, bardzo wiele modeli obudów z początku produkcji jest kiepsko zaprojektowana. Albo brak kołków pod PCB, albo jakieś śruby na panelu przednim albo kołki wypadające w miejscu złącz albo brak możliwości skręcenia obudowy. Zupełnie jakby ktoś je produkował na ilość bez konkretnej aplikacji. Do "ładnych" projektów, gdzie klient bierze urządzenie w rękę lubię używać obudowy marki Hammond, niestety mała obudowa wielkości pudełka zapałek kosztuje 10zł. U polskich dostawców (nie tylko Kradex) brakuje ładnych dezajnersko obudów, a urządzenia w nich przypominają produkty sprzed 20 lat.

Witam!
    Tak jak pisałem już kilka razy, produkty wyglądają jakby były projektowane 20 lat, bo mają dokładnie tyle lat. Obecnie staramy się powoli wprowadzać nowe obudowy o odświeżonych wyglądzie do oferty zbliżone wymiarami do starych typów. Cel jest taki, aby NOWE produkty zastąpiły stare, aby to klient wybierał, którą obudowę woli.
    ---
    Firma Hammond robi bardzo ładne obudowy, w bardzo wysokiej cenie i bardzo wiele można się od niej nauczyć. Trzeba pamiętać, że została ona założona w 1917 roku w zupełnie innych warunkach. Firma Kradex powstała 30 lat temu w Polsce postkomunistycznej, gdzie niczego nie było, pierwsze nasze wtryskarki było wykonane własnoręcznie przez Naszego Szefa. Cały czas staramy się nadrabiać zaległości cywilizacyjne. Wszystkie wtryskarki własnej roboty poszły już na złom, obecnie 100% naszego parku maszynowego to niemiecki wtryskarki Arburga, albo nowe, albo kilku letnie. Jest to sprzęt porównywalny z tym jaki używa światowa czołówka. Firma Samsung dominuje na rynku tworzywa ( głównie ABSy dla naszej branży), czyli wszyscy kupują od tego samego producenta i wszyscy używają sprzętu tej samej klasy. Koszt produkcji obudowy, o której Pan pisze to ok 2-3 zł netto dla ilości 1000 szt. Pozostałe 8 zł netto to zysk całej plejady pośredników i ewentualna opłata za transport przez ocean.
    ----
    Potrzeba nam kilku lat, aby nadgonić różnice jakie nas dzielą od światowej czołówki. Naszą ambicja jest produkowanie obudów b. dobrej jakości, ale w polskiej cenie. Każda uwaga klienta w tym temacie jest dla nas bezcenna.

pozdrawiamy
    zespół Kradex
    ADI-mistrzu
    Poziom 30  
    Bardzo mnie to cieszy że się rozwijacie i widzicie problemy.
    W dzisiejszych czasach mamy mnóstwo wykształconych osób ale bez wiedzy, więc rozumiem problem z zatrudnieniem osoby od dokumentacji.
    Życzę powodzenia, w Polsce potrzebne są takie firmy!

Chciał bym nadmienić jeszcze do osób które Twierdzą że to niewielka strata czasu gdy zamawia się próbkę obudowy aby zaprojektować elektronikę.
    Owszem jest, przy istniejącej dokumentacji (a jeszcze lepiej plikach DWG) narzuca się w programie CAM rysunek techniczny i można od razu narysować obrys płytki.
    Tego samego dnia możemy zamówić obudowę która powiedzmy przyjdzie za dwa dni, w w przeciągu dwóch dni da się już ułożyć płytkę na sensownym etapie.
    W innym przypadku tracimy dwa dni na oczekanie aż obudowa przyjdzie.
    Przeliczcie sobie 16h roboczych za powiedzmy swoją stawkę i ile poszło pieniędzy?
    SQLmaster
    Poziom 24  
    ADI-mistrzu napisał:

Może i podobne wizualnie. Tyle że w podobnej cenie to Z-xxx są o wiele solidniejszymi obudowami jak KM-xxx. O wiele.
    Kradex
    Poziom 11  
    SQLmaster napisał:
    ADI-mistrzu napisał:

Może i podobne wizualnie. Tyle że w podobnej cenie to Z-xxx są o wiele solidniejszymi obudowami jak KM-xxx. O wiele.

Witam!

Obudowy są typu "Z" są produkowane przez firmę Kradex, zaś typu "KM" przez firmę Maszczyk. My handlujemy ich obudowami, a oni naszymi.

pozdrawiam
    zespół Kradex
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    ADI-mistrzu napisał:
    Po wysłaniu maila przesyłają dokumentację w formie elektronicznej. Bardzo miła i profesjonalna obsługa. Od dłuższego czasu korzystam z tych obudów przy wykonywaniu najróżniejszych urządzeń na zamówienia (jednostkowe) - co prawda brak mi czasem jakiegoś wymiaru pośredniego, ale zawsze można zastosować "numer większą".
    Szkoda tylko, że np. Z-15 nie jest produkowana "ślepa", a tylko w wersji z otworami na wentylację.
    Obudowy Maszczyka też znam - i jedne i drugie w dużej mierze się uzupełniają, chociaż część modeli mają bardzo zbliżonych do siebie.
    Ogólnie - obudowy te mają jedną podstawową (ogromną!) zaletę - są... i do tego dość tanie. Porównując je do obudów (ich cen) zachodnich producentów... nie ma porównania.

P.S.
    Jedyny minus co do obudów Kradex'a - ostatnio (nie pamiętam jak wcześniej) nóżki są robione z twardego plastiku. Gdyby były bardziej elastyczne (coś a'la guma) były by bardziej stabilne. W obudowach Maszczyka z kolei są zbyt elastyczne - jest kłopot z przykręceniem (konieczne jest podłożenie pod łeb śruby podkładki, a to z kolei może powodować, że śruba wystaje poza obrys samej nóżki - co jest bez sensu).
    Kradex
    Poziom 11  
    398216 Usunięty napisał:
    ADI-mistrzu napisał:
    Po wysłaniu maila przesyłają dokumentację w formie elektronicznej. Bardzo miła i profesjonalna obsługa. Od dłuższego czasu korzystam z tych obudów przy wykonywaniu najróżniejszych urządzeń na zamówienia (jednostkowe) - co prawda brak mi czasem jakiegoś wymiaru pośredniego, ale zawsze można zastosować "numer większą".
    Szkoda tylko, że np. Z-15 nie jest produkowana "ślepa", a tylko w wersji z otworami na wentylację.
    Obudowy Maszczyka też znam - i jedne i drugie w dużej mierze się uzupełniają, chociaż część modeli mają bardzo zbliżonych do siebie.
    Ogólnie - obudowy te mają jedną podstawową (ogromną!) zaletę - są... i do tego dość tanie. Porównując je do obudów (ich cen) zachodnich producentów... nie ma porównania.

P.S.
    Jedyny minus co do obudów Kradex'a - ostatnio (nie pamiętam jak wcześniej) nóżki są robione z twardego plastiku. Gdyby były bardziej elastyczne (coś a'la guma) były by bardziej stabilne. W obudowach Maszczyka z kolei są zbyt elastyczne - jest kłopot z przykręceniem (konieczne jest podłożenie pod łeb śruby podkładki, a to z kolei może powodować, że śruba wystaje poza obrys samej nóżki - co jest bez sensu).

Witam!

Dziękuję bardzo za pozytywny komentarz. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci również powstali po zmianach ustrojowych i tak jak my, toczą nierówną walkę z zachodnimi firmami, które posiadają bardzo dużo przewagę. Staramy się walczyć tam gdzie my mamy przewagę nam nimi:
    - cena.
    - bardzo krótkim czasem realizacji (wysokie stany magazynowe).
    - indywidualnym podejściem nawet do bardzo małych zamówień na niestandardowe produkty.
    - usługami dodatkowymi: frezowaniem, nadrukiem, klawiaturami, itp
    ---
    Co do nóżek, to mamy w ofercie trzy rodzaje:
    - Nóżki Plastikowe NP
    - Nóżki Gumowe Małe NGM
    - Nóżki Gumowe Duże NGD
    Być może zamiana nóżek plastikowych na nóżki gumowe rozwiąże Pana problem.
    Możemy przesłać Panu darmowe próbki do kolejnego zamówienia.

pozdrawiamy
    zespół Kradex
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    Kradex napisał:
    To bardzo miłe, jednak korzystam raczej z "zestawów" dostępnych w sieci sklepów. Jak pisałem - robię indywidualne (pojedyncze raczej) zamówione urządzenia i po prostu nie opłaca mi się zamawiać przez internet (przesyłka...). Wydaje mi się, że byłoby lepiej, gdyby sklepy miały też na stanie (z zaznaczeniem, ze są zamienne) takie zestawy nóżek - wówczas łatwiej by było (nam - indywidualnym/jednostkowym odbiorcom) dopasować sobie nóżki do konkretnego urządzenia (czasem "twarde" nóżki są OK, a czasem (zwłaszcza gdy urządzenie jest lekkie) byłyby lepsze o większej "przyczepności" do podłoża. Oczywiście - "zestawy" (z nóżkami twardymi) mogłyby zostać w niezmienionym stanie, chodzi mi raczej o możliwość dokupienia innych.
    W sklepach w których się zaopatruję takiej możliwości nie ma.

W każdym razie to bardzo miło, że firma poważnie traktuje swoich klientów - nawet tak drobnych jak my (w większości indywidualni/jednostkowi) użytkownicy Elektrody.
    Kradex
    Poziom 11  
    398216 Usunięty napisał:
    Kradex napisał:
    To bardzo miłe, jednak korzystam raczej z "zestawów" dostępnych w sieci sklepów. Jak pisałem - robię indywidualne (pojedyncze raczej) zamówione urządzenia i po prostu nie opłaca mi się zamawiać przez internet (przesyłka...). Wydaje mi się, że byłoby lepiej, gdyby sklepy miały też na stanie (z zaznaczeniem, ze są zamienne) takie zestawy nóżek - wówczas łatwiej by było (nam - indywidualnym/jednostkowym odbiorcom) dopasować sobie nóżki do konkretnego urządzenia (czasem "twarde" nóżki są OK, a czasem (zwłaszcza gdy urządzenie jest lekkie) byłyby lepsze o większej "przyczepności" do podłoża. Oczywiście - "zestawy" (z nóżkami twardymi) mogłyby zostać w niezmienionym stanie, chodzi mi raczej o możliwość dokupienia innych.
    W sklepach w których się zaopatruję takiej możliwości nie ma.

W każdym razie to bardzo miło, że firma poważnie traktuje swoich klientów - nawet tak drobnych jak my (w większości indywidualni/jednostkowi) użytkownicy Elektrody.

Witam!

Pomimo, że mamy 567 produktów w ofercie na stronie internetowej, nasz program księgowy posiada ponad 3400 artykułów, oznacza to, że każdą część składową produktu kompletnego można kupić oddzielnie, bez reszty zestawu. Nóżki gumowe jak i inne podzespoły są częścią składową produktów, które są na wystawach u naszych Dystrybutorów. Więc można wziąć z półki produkt i wyjąć z niego np nóżki i jeśli będą Panu pasowały, to Dystrybutor je dla Pana zamówi od dzielnie. Wszystko się da zrobić.

pozdrawiamy
    zespół Kradex
    Menos
    Poziom 12  
    Zanim zacznę cokolwiek kupować zawsze sprawdzam jaki jest koszt przesyłki.
    Na Państwa stronie tej informacji brakuje.