Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Canon MF-6140DN --> laptop, - WiFi.

20 Lip 2015 15:53 1170 5
 • Poziom 26  
  Jak podłączyć drukarkę Canon MF-614DN poprzez router D-Link DWR-116 ( Plus GSM - telefon stacjonarny ). Drukarkę z routerem kablem sieciowym to jest oki., natomiast jak się konfiguruje laptop ? ( tut. będą dwa laptopy - biuro ).

  Na chłopski rozum zapewne trzeba przypisać do routera numery IP obydwu laptopów ( ale nie mam pewności), - jeżeli tak, jak to zrobić ręcznie?, chyba że jest możliwość automatycznego wykrycia i skonfigurowania.
  Z góry dziękuję za rady i sugestie.
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Nie jestem ekspertem w drukarkach sieciowych ale wydaje mi się, że router powinien nadać IP'eki automatycznie, jeśli tylko ma włączone DHCP. Dalej w windowsie musisz właczyć odnajdowanie drukarek. Co do samej drukarki, no to chyba musisz się do niej zalogować przez sieć i sprawdzić czy nie ma jakichś ustawień widoczności w sieci (skoro jej w folderze sieciowym nie widać). Ip drukarki sprawdzisz w tabeli DHCP routera i wystarczy, że w przeglądarke na którymkolwiek z laptopów podpiętych do routera wpiszesz ten numer ip drukarki i już będziesz podłączony do strony konfiguracyjnej drukarki.
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  Tutaj program do sprawdzenia, jaki IP ma dany sprzęt w sieci LAN.
  Następnie takie IP (choć można je też zmienić na inne) ustawiamy w statycznym IP w routerze - komputerów i drukarki.
  Pamiętać też należy, że po wprowadzeniu tych danych restartujemy komputery, drukarkę i router! - i dopiero wtedy na każdym komputerze instalujemy program do obsługi tej drukarki przez sieć LAN.
 • Poziom 26  
  Dzięki bardzo chłopaki :) , - działa.
  Router przypisał IP pozostałym urządzeniom, tj. takie samo jak swoje z tym, że do laptopa końcówka ..2, drukarka końcówka ...3.
  Na koniec driver drukarki i jest oki.
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  Dodam tylko na koniec, że tak samo warto postąpić (ta sama droga przyznawania IP) z każdym sprzętem w domu, który podłączymy do naszej sieci LAN (tv, player, konsola...) i nie ma znaczenia, czy łączenie będzie kablowe, czy tylko wifi - znacznie łatwiej się potem w tym "połapać", łatwiej zarządzać, ba, nawet zmieniając router można sprzętom w nowym nabytku nadać takie samo IP - i nie ma konieczności konfiguracji, instalacji wszystkiego od nowa na komponentach naszej sieci - należy tylko pamiętać, by router załączyć zawsze jako pierwszy.
 • Poziom 26  
  Działa do teraz, jeszcze raz dzięki fest :)