Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Amica ZIA 6435-wewnątrz woda pod klapę,wyrzuca różnicówkę

Los Valdemaros 20 Jul 2015 16:53 3243 12
Helukabel
 • #1
  Los Valdemaros
  Level 8  
  Witam forumowiczów

  Na razie bazuję na info od żony i wynikach mojej dzisiejszej inspekcji:
  - b.słaby pobór wody,zaczęło lecieć spod spodu + poszła różnicówka.

  Po otwarciu:woda pod krawędź klapy.Wybrałem ręcznie,sprzęt wyciągnięty,rozebrany,osuszony,również pod włącznikiem Aqua Stopu -niestety, za każdym razem wywala różnicówkę-stąd na razie nie jestem w stanie stwierdzić czy pompa coś daje,i skąd ewent cieknie.

  Amica ma 5 lat,działała dotychczas bez uwag.Wstępnie wykluczyłem obluzowane zaciski,sparciałe przewody itp-całość wygląda w środku b.przyzwoicie,wszystkie przewody czyste,jak dla mnie drożne,lokal 5 letni,woda średnia.
  Żona niemalże myje wcześniej talerze przed załadowaniem-więc nie ma tu resztek itp szajsu-sypie sole,cuda-zmywacze,chucha na nią-sprzęt aż pachnie,tyle że właśnie zbiesił się :-/.

  Manualnie jestem niezły,z narzędziami zaznajomiony-gorzej z dostępem do ewent mierników-od czego zacząć,i co ewent sprawdzić?

  Jeszcze jedna kwestia:dół,lewa strona,pojemnik na sól(?),w ponad 3/4 wypełniony właśnie solą.Nie wiem-nie zdążyło to się rozpuścić,czy zebrało się za dużo od tej żoninej troski?

  pozdrawiam
 • Helukabel
 • #2
  Los Valdemaros
  Level 8  
  Panowie-naprawdę spośród blisko 50 osób,które przeczytały to wciągu 24h-nie znajdzie się choć jedna kumata do udzielenia odpowiedzi:?: -czy może jeszcze o coś innego chodzi (widzę jakieś ,,tajemnicze" wirtualne punkty,ale no proszę..,przecież tego raczej nie da się wymienić na chleb).


  pozdrawiam zaangażowanych
 • Helukabel
 • #3
  Loker
  Level 39  
  A cóż Ci mamy odpowiedzieć? Wywala różnicówkę - znaczy gdzieś jest upływność, którą trzeba na początek zlokalizować...

  Quote:
  czy może jeszcze o coś innego chodzi (widzę jakieś ,,tajemnicze" wirtualne punkty,ale no proszę..,przecież tego raczej nie da się wymienić na chleb).
  - daruj sobie proszę takie komentarze, nie wszyscy myślą portfelem.
 • #4
  Los Valdemaros
  Level 8  
  ,,..znaczy gdzieś jest upływność.." -Allejuja.. :please:

  A już tak poważnie-toż widzę i słyszę-chodzi mi oczywiście o odpowiedź/rady,jak to sprawdzić-eliminować poszczególne ewent źródła-np.typu ,,chłopie,odłącz grzałkę/pompę/elektrozawór/ lub/i bulbulator czy dozownik antymaterii (niepotrz.skreślić)- a jeśli te czynności nic nie dały-a nie masz miernika-to ewent przyczyna może siedzieć w np w zawilgoconych kablach sterowania pod klapą-więc bierzesz krzyżak,odkręcasz mocowanie frontu,wtedy zewrzyj/rozewrzyj C4 do L5, i ogólnie..coś tam coś tam.." -że tak polecę klasykiem..
  ____________________________________________________________________

  Nic nie wiem o tych punktach,ni ziębi mnie to, ni grzeje (na różnych tzw forach tematycznych widziałem już i kebaby i wirtualne piwa)-pytanie mogło coś sugerować (i sugerowało -))-przeglądając jeden z wątków dyskusji z działu ,,moto" natknąłem się właśnie na frazę ,,nie będę tracił na darmo punktów na odpowiedzi".Smutne-Stąd moja uwaga,

  Wypada cieszyć się,że nie wszyscy,wg,Kolegi,myślą portfelem-i piszę to bez ironii,w tzw realu spotykam się z tym najczęściej-choć niestety,coraz częściej zdarzają się ,,ludzie-fachowcy",od których można usłyszeć że ,,za darmo to boli gardło"-z życia wzięte.

  Tyle tego nieco literackiego rozwinięcia na post poprzednika-(przynajmniej odezwał się więc ktoś TU żyje).

  Reasumując:zmywarka stoi,żona zaraz wyjedzie,ciśnienia nie mam-pogrzebię po południu.Tylko to bieganie do skrzynki nieco wkur..rza,i nastawianie zegarów.

  pozdrawiam zaangażowanych
 • #5
  Stefciu_B
  Home appliances specialist
  Los Valdemaros wrote:
  Panowie-naprawdę spośród blisko 50 osób,które przeczytały to wciągu 24h

  Jeszcze 50 osób nie przeglądało Twojego postu
  Los Valdemaros wrote:
  skąd ewent cieknie

  skoro Ty nie możesz zlokalizować wycieku,
  Los Valdemaros wrote:
  nie znajdzie się choć jedna kumata do udzielenia odpowiedzi:?:
  to dlaczego masz pretensje do tych którzy nie widzą Twojego sprzętu :(
  Masz wyciek musisz go znaleźć i sprawdzić co zostało zalane że wyrzuca różnicówka.
 • #6
  Los Valdemaros
  Level 8  
  Boshhhe...

  Kolega tak,niestety,na poważnie?

  Panie Stefciu..pan przeczyta ewent jeszcze raz moje posty-opis,typ,co i gdzie się stało,oraz kiedy o tym napisano -i zapytanie co i jak ewent sprawdzić,skoro nie włączę-bo różnicówka-wiec jak mam sprawdzić skąd był ewent wyciek?


  Wydaję mi się że opisałem to przystępnym językiem-czy są tam jakieś mega niejasności,więc tak trudno wskazać/zasugerować kierunek działań?

  Żonglowanie wyrwanymi z kontekstu cytatami,wybranymi selektywnie,oraz przypisywanie komuś niewypowiedzianych przez niego rzeczy dostatecznie celnie opisano już wielokrotnie-,więc i szkoda klawiatury na punktowanie tego typu działań.

  Panie Stefciu,bez urazy-pan nie idzie tą drogą-),bo jest pan w mylnym błędzie-że tak znowu polecę klasykiem.

  BtW:jak Pan ,,obliczył" owe ,,50 osób,które jeszcze nie przeczytało.." :?: -),-ja w momencie pisania swojego ówczesnego kom oparłem się na liczbie wyświetleń-i choć faktycznie,nie mam doktoratu z wróżenia-to założyłem,że ,,wyświetlony=przeczytany" - bo raczej nie nabiję sobie ,,oglądalności" klikając na swój temat-stąd uwaga na ten temat-a nie pretensja.Pozdrawiam.
  ____________________________________________________________________
  Może ja nieco doprecyzuję,o co kaman:poproszę o uwagi osoby,które chcąc pomóc,faktycznie mają coś konstruktywnego do powiedzenia w temacie-bo są np. merytorycznie dobre -albo żal im bliźniego swego-lub jedno i drugie -).

  pozdrawiam merytorycznych zaangażowanych
 • #7
  Loker
  Level 39  
  Wróżek tu nie ma - wybija różnicówka, to odłączyć wszystko i po kolei podłączać patrząc, kiedy różnicówka "wywali" - tylko z głową... Jak woda była "pod klapę" to może każdy podzespół galwanicznie podłączony do sieci.
 • #8
  Los Valdemaros
  Level 8  
  Witam

  starałem się-w sumie zebrałem z 6,7 kopów prądem :crazyeyes: -miejsca tam mało,i widocznie elektrycznie słabiej jestem ogarnięty,więc i postanowiłem odpuścić.

  Natomiast w ,,cudowny" sposób pojawiły się kontrolki,różnicówka na miejscu,zaczął działać elektrozawór-oczywiście,pewnie odparowała do końca wilgoć,której mogłem nie widzieć/czuć.

  I teraz tak,może sytuacja rozjaśnia się :

  Ruszyłem czujnie z programem-i jak na razie jedyne,co uzyskałem to parę litrów wody wewnątrz,aż do poziomu klapy.
  Przerwałem eksperyment,coby nie przelać,nie zalać dolnej płyty i nie bawić się potem z RC.

  Jak na te kilkanaście sekund pokazu-tak na 99% nie widzę żadnej wody na połączeniach,pod spodem,dolnej klapie itd-tam jest sucho jak na pustyni-a wpatrywałem się teraz jak sroka w gnat.
  ____________________________________________________________________

  Czyli-jeśli prawidłowo rozkminiam-to zalanie dołu i i w efekcie zadziałanie RC-to skutek ciągłego pobierania wody-a nie przyczyna,dobrze myślę?

  Elektrozawór nie odcina i puszcza wody do zgonu? Skąd do zaworu idzie impuls (czujnik?)-pytam jako laik z zacięciem do kminienia i dłubania.

  pozdrawiam merytorycznych
 • #9
  Loker
  Level 39  
  Nie znam tego modelu zmywarki - poszukaj, czy jest tam presostat, jeśli tak to sprawdź drożność wężyka.
 • #10
  Los Valdemaros
  Level 8  
  Myślał ja i myślał,mechanicznie jest to proste-tknęło mnie jeszcze żeby zajrzeć do sterowania-w klapie-a tam niestety,,,subtelna woń" spalenizny.

  Po konsultacji tel orzeczono,że niestety uszkodzony jest moduł sterujący-co po uwzględnieniu ceny i wieku zmywarki, czynić ma naprawę nieopłacalną/zbyt drogą -(.

  Pytanie:kto miałby na zbyciu niepotrzebną/względnie tanią, płytę sterującą do tego typu zmywarki?
 • #11
  User removed account
  Level 1  
 • #12
  Los Valdemaros
  Level 8  
  Hmm..człowiek nie siedzi w tym to i specjalnie nie wie.
  Mnie powiedziano 600zł + tzw robocizna -)
  i na pewno nie przesłyszałem się -/.

  Nawet padło stwierdzenie ,,wie pan,jakby to było coś za powiedzmy 150zł,no to jeszcze..ale w 5-cio letniej zmywarce" itd.

  Ok,więc teraz pytanie-bo tzw zapach spalenizny to czuję teraz ogólnie od jednego i drugiego elementu,pewnie już z tej autosugestii -))-to sterowanie z lewej (czarna obudowa) kosztuje 160 PLN, tak?
  Zmywarka Amica ZIA 6435-wewnątrz woda pod klapę,wyrzuca różnicówkę
 • #13
  User removed account
  Level 1