Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG 7556/1 - Brak działania przycisków Start oraz "P&quo

0ski 20 Lip 2015 17:36 1275 0
    0ski
    Poziom 1  
    Witam!

Nabyłem tę zmywarkę parę ładnych lat temu, ale do tej pory jej nie używałem, ponieważ nienormalnie dużo czasu zajęło mi przygotowanie do niej podłączeń (w sensie hydraulicznym, ale też sieć elektryczna i w ogóle miejsce). Więc stała na tyle długo, że gwarancja się skończyła, a ja jej nawet raz nie użyłem. Problem polega na tym, że bez problemu mogę ją włączyć i wyłączyć przyciskami On, Off, natomiast nie działa kompletnie przycisk P, bo gdy go przyciskam, to zielona diodka pod konkretnymi programami się nie przełącza, tylko pozostaje przy ikonce symbolizującej płukanie wstępne. Zmiana programu na 2 jest przecież niezbędna do ustawienia stopnia twardości wody. Wiem, że mam stopień 2 i już nasypałem sól (1,5kg) do pojemnika, zalewając uprzednio cały pojemnik wodą. Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale ta sól tam jest nadal w formie stałej, próbowałem tę sól rozmieszać łyżeczką zgodnie z zaleceniem w serwisie, ale ta sól w dalszym ciągu jest nierozpuszczona (pewnie tak ma być, choć nie wiem). Dalsza sprawa - nie działa również start, tzn. nawet jakbym chciał zastartować to nieszczęsne płukanie, to i tak start nie działa. Nie działa również tryb testowy - naciskam i trzymam start na wyłączonej zmywarce, następnie wciskam ON i nie dochodzi wogóle do migania diodki start, choćbym nie wiem ile trzymał ten przycisk. Kilka dni temu, zanim jeszcze znalazłem na tym forum info jak mam wejść do tego trybu serwisowego, to chyba niechcący go kiedyś uruchomiłem, tylko wtedy jeszcze nie wiedziałem jakie ważne jest,to co pika (a właściwie ile razy pika) po jego zakończeniu i sobie gdzieś poszedłem i wróciłem za kilkanaście minut, kiedy tryb testowy był już zakończony. A teraz go nie jestem w stanie uruchomić. Czy ktoś ma pomysł o co może chodzić?

Pozdrawiam!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.