Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy zasilacz ogarnie taką kartę ?

20 Lip 2015 18:50 732 18
  • Poziom 6  
    Witam. Od razu mowie ze jestem nowy i nie wiem czy dobry dział.

Posiadam taki o to komputer:

Płyta główna: gigabyte ga-p31-s3g
    Procesor: Intel Core 2 quad q6600 4 rdzenie po 2.40ghz
    3gb ramu ddr2 ( 1x 2gb, 1x 1gb )
    Dysk twardy 160GB
    Karta graficzna radeon x550 saphire 128mb

Oraz zasilacz 420w firmowy, sata*2. ( firmowy )

Mam pytanie, czy kupując kartę nvidie geforce gt 430 1gb pamięci, 128bit Zasilacz mi nie zrobi "psikusa" i nie spali mi się, albo mi kartę?:)

Po wpisaniu tej karty w google, pierwszy link ze strony nvidii, i zakładka specyfikacja. Tam znajdują sie jej wszystkie informację.

Proszę o pomoc, czy to pójdzie na takim zasilaczu. Mam również dwa inne zasilacze, jeden firmy CHIEFTEC 400w, oraz HEDY 500w. Oba nie są firmowe, a zasilacz firmy HEDY, mimo że 500w, nie jest jak wczesniej napisałem firmowy, oraz jest na czarnych listach zasilaczy. Wcześniej zasilacz ten (500w) chodził bez problemu z nvidia fx5200 oraz procesorem quadem.

Z góry dziękuje.
  • Poziom 26  
    A co to znaczy "firmowy"? Otwórz obudowe i zobacz co masz napisane na tabliczce znamionowej.
    Chieftec jest jak najbardziej markowym zasilacze. Sam posiadam i nie narzekam. Tego drugiego zasilaczem nazwać nie można.
    Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Hedy ma 20A, Chieftec 26 chyba, a sata*2 ma 34a.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Teraz pytanie ogólne, podłączając tą kartę, ogarnie mi to aktualny zasilacz 420w, 34a ?

Specyfikacja GPU:
    Rdzenie procesora 96
    Taktowanie procesora (MHz) 700 MHz
    Taktowanie jednostek cieniowania (MHz) 1400
    Wypełnianie tekstur (miliardy/s) 11.2

Specyfikacja pamięci:
    Częstotliwość taktowania pamięci (MHz) 800 - 900 (DDR3)
    Standardowa konfiguracja pamięci 1 GB DDR3
    Szerokość interfejsu pamięci 128-bit
    Przepustowość pamięci (GB/s) 25.6 - 28.8

Dodano po 45 [minuty]:

reff, proszę o pomoc;)
  • Poziom 6  
    zasilacz sata 2305 lpk2-25
  • Poziom 6  
    To nie ruszy na żadnym ? ;x
  • Poziom 6  
    Ale pójdzie z dymem co ? Grafika, zasilacz, czy wszystko
  • Poziom 6  
    To jaki zasilacz byś polecał do 150zł ? ;p
  • Poziom 26  
    @Piotrek Majstersztyk Kolego nie przecze, że jest niedoświadczony czy coś, ale sukcesywnie zasilam zasilaczem marki Chieftec swój zestaw i nie widze przeciwskazań do chociaż podłączenia na próbe.
    Autorze: to jest loteria co by sie spaliło. Może wszystko, albo np. karta albo co innego. Proponuje podłączyć zestaw do tego Chiefteca i chociaż spróbować. Ja sam zasilam i nic sie nie dzieje.
    Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    To więc tak, spróbować podłączyć to wszystko wraz z nową grafą, do tego chiefteca ? Nie do tego SATA 420w ? Jak sprawdzić czy wszystko jest okej i zostawić ? czy trzeba zostawić i tylko liczyć ze się nie spali nic jak się włączy ? Podajcie też jakieś zasilacze do 150zł dobre
  • Poziom 26  
    @Piotrek Majstersztyk przepraszam niedoczytałem. :D "błąd bramkarza".
    @SPEQxx Możesz spokojnie podłączyć do tego Chieftec. Jeśli komputer wstanie i wszysko jest dobrze to spróbuj odpalić jakoś gre i zobaczyć czy sie komputer wyłączy. Jeśli pod obciążeniem pracuje to raczej chyba nie ma podstaw do zmiany zasilacza. Jeśli jednak chcesz nowy zasilacz to zobacz sobie aukcje nr. 5192090333. Fortron 450W.

Btw. Do czego ma służyć ta karta? Z tego co wiem karta jest do multimediów, do gier sie nadaje. Jeszcze uzupełnij do czego ma Ci służyć ta karta.
    Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Karta ma służyć do gier, ale nie jakiś o nieziemskich wymaganiach typu gta 5 czy coś innego.