Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B5 - Brak iskry coś z bezpiecznikami

Ggajoss13 20 Lip 2015 19:25 4119 31
  • #1 20 Lip 2015 19:25
    Ggajoss13
    Poziom 9  

Witam Pacjent to audi a4 b5 98r wersja USA
    Mam problem tym razem z bezpiecznikami
    po zmnianie skrzyni, sterownika silnika dalej nie mam iskry
    zauważyłem że na trzech bezpiecznikach nie mam prądu znaczy w gnieżdzie jest po jednej stronie ale wkładam bezpiecznik i nie ma na bezpieczniku
    dziwna sytuacja :cry: nie wiem o co chodzi i prosze o poradę może ktoś tak kiedyś miał
    bezpieczniki nr. 28, 29, 34

0 29
  • #2 20 Lip 2015 19:36
    ladamaniac
    Poziom 37  

Czy jak wkładasz bezpieznik to napięcie znika po tej jednej stronie w gnieździe?
    Jeśli tak, szukaj słabych styków, zaśniedziałych przewodów i zimnych lutów.Sprawdź napięcie w gnieździe żarówką np 21W.

1
  • #3 20 Lip 2015 20:01
    Ggajoss13
    Poziom 9  

dokładnie tak
    sprawdzałem próbówką i jest napięcie z jednej strony wkładam bezpiecznik nie ma
    nie spotkałem się z takim czymś nigdy, w tych gniazdach nie ma zaśniedziałych styków
    a żarówką zaraz sprawdze albo miernikiem nawet lepiej chyba będzie nawet

Dodano po 5 [minuty]:

jest 4.30 V sprawdzam na jednym tylko bo jak znajdę przyczyne z resztą sobie poradze :D

Dodano po 12 [minuty]:

żarówką tez sprawdzałem to nie świeci a powinno
    zimne luty ? gdzie mam sprawdzać w sterowniku silnika chyba tak bo to na układach scalonych sa zimne luty

0
  • #4 20 Lip 2015 20:25
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Przecież komputer nie podaje zasilania na bezpieczniki.
    Musisz szukać pomiędzy akumulatorem a bezpiecznikami lub stacyjka a bezpiecznikami.
    Gdybyś podał od czego są te bezpieczniki to może by ktoś powiedział skąd idzie zasilanie bo może być jeszcze po przekaźniku odciążającym.
    Kali tam jest silnik?

0
  • #5 20 Lip 2015 20:29
    Ggajoss13
    Poziom 9  

Fakt masz rację
    2.8
    Dwa bezpieczniki są od sterowania silnikiem a trzeci od pompy paliwa

0
  • #6 21 Lip 2015 06:31
    ladamaniac
    Poziom 37  

Zimne luty mogą być w przekaźniku włączającym zasilanie na te bezpieczniki, ale to w dieslu, w benzyniaku były normalne.
    Poszukamy kawałka schematu.

0
  • #7 21 Lip 2015 08:15
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Więc już jest trochę jaśniej.
    W tym silniku jeden przekaźnik podaje zasilanie na wtryskiwacze i elektrozawory na silniku oraz podaje napięcie na pompę paliwa. Czyli jeden przekaźnik zasila 3 obwód i każdy obwód ma swój bezpiecznik.
    Teraz nie wiemy czy z komputerem w aucie jest komunikacja.
    Cewka przekaźnika z jednej strony zasilana jest po stacyjce a z drugiej dostaje masę z ECU.
    Jeżeli jest komunikacja z ECU to przekaźnik powinien dostawać masę ale tylko podczas kręcenia rozrusznikiem lub przez jakieś 2 sek po włączeniu zapłonu. Musisz sprawdzić czy ten przekaźnik ma sterowanie na cewkę i czy ma zasilanie na styk roboczy.
    Masz uszkodzony przekaźnik, brak jego zasilania lu brak sterowania cewki.
    Silników 2.8 było trochę modeli.
    Tu masz część schematu dla modelu ALG i zaznaczony przekaźnik o który chodzi.

0
  • #8 21 Lip 2015 14:31
    ladamaniac
    Poziom 37  

grala1 napisał:
    Jeżeli jest komunikacja z ECU to przekaźnik powinien dostawać masę ale tylko podczas kręcenia rozrusznikiem lub przez jakieś 2 sek po włączeniu zapłonu.

Właśnie. Mierzyłeś podczas kręcenia rozrusznikiem ??

0
  • #9 21 Lip 2015 19:00
    Ggajoss13
    Poziom 9  

Nie, nie sprawdzałem podczas kręcenia
    zaraz będe szukał tego przekaźnika i sprawdze napięcie podczas kręcenia rozrusznikiem :)
    jak sprawdze który to przekaźnik mam na podmiankę :D

Dodano po 2 [godziny] 11 [minuty]:

Witam to tak przekaźnik wpiełem drugi i to samo
    zasilanie na pezekaźnik idzie stały i po zapłonie
    ale nie ma starowania na cewkę
    (jak to zauważyłem )
    przekreciłem zapłon wpiełem igłe do pinu kostki cewki i zwierałem z masą to iskra się pojawiła
    Czy ECU jest uszkodzony nie daje impulsu (masę na cewkę )
    dodam że błedów w sterowniku silnika nie ma po za jednym związanym z przepustnicą ale tym się zajmę jak odzyskam iskrę

0
  • #10 21 Lip 2015 19:13
    ladamaniac
    Poziom 37  

Najbardziej podejrzany jest czujnik położenia wału w tym momencie. Masz napięcie po włączeniu zapłonu przez te kilka sekund? Jeśli tak, to czy masz napięcie podczas kręcenia rozrusznikiem??

0
  • #11 21 Lip 2015 19:22
    Ggajoss13
    Poziom 9  

Właśnie czyjnik położenia wału musiałem przerabiać znaczy samą instalacje bo miałem inną wtyczkę :P
    może źle złączyłem kable znaczy nie tak podpiełem bo z masą się nie pomyliłem mogłem z tymi dwoma ale myślałem że jak jest to czujnik ferromagnetyczny to nie ma znaczenia i podłączyłem do niego miernik to coś pokazywał
    orientujesz się czy ma to znaczenie ?

0
  • #12 21 Lip 2015 19:31
    Erwin123
    Poziom 26  

wystarczy podłączyc vaga zeby było wiadomo czy sterownik widzi obroty czy tez nie.

0
  • #13 21 Lip 2015 19:36
    Ggajoss13
    Poziom 9  

gdzie mam napięcie podczas kręcenia rozrusznikiem ?
    w gnieździe tego przekaźnika ?

Dodano po 2 [minuty]:

tak podpiełem na bloju pierwszym nie ma obrotów
    tylko teraz czy jest uszkodzony czujnik czy jest źle podpiety i czy przez źle podpiety mogę uszkodzi coś np cewki jak nie w tym momęcie bedzie wysyłany sygnał

Dodano po 36 [sekundy]:

ale blędu z czyjnika też nie ma

0
  • #14 21 Lip 2015 19:43
    ladamaniac
    Poziom 37  

Nie wiem, jak ten sterownik, ale niektóre przy odwrotnym sygnale nie zapalą. Spróbuj obrócić kolejność przewodów. Poza tym, sprawdź czy widzi obroty testerem.

0
  • #15 21 Lip 2015 19:53
    Ggajoss13
    Poziom 9  

testerem w vagu ?
    sprawdzałem na bloku01 podczas kręcenia to cały czas było 0

0
  • #16 21 Lip 2015 20:27
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Oczywiście że przewody przy czujniku mają znaczenie - jak je podłączysz odwrotnie to nie będzie miał zasilania i nie będzie działał.

0
  • #17 21 Lip 2015 20:32
    Ggajoss13
    Poziom 9  

czujnik ferromagnetyczny nie musi i nie ma zasilania w ogóle
    podłączyłem odwrotnie i tez nie pokazuje mi żadnych obrotów
    czujnik zepsuty ? był sprawny sam wyciągnełem go z działającego samochodu

0
  • #18 21 Lip 2015 20:34
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
  • #19 21 Lip 2015 20:35
    T5
    Moderator Samochody

Zdemontuj czujnik, włącz zapłon i pomachaj nim przed czymś metalowym- słuchaj czy się wtryskiwacze odezwą.

0
  • #20 21 Lip 2015 20:51
    Ggajoss13
    Poziom 9  

Czujnik hasła to czujnik położenia walka rozrządu a nie wału ;-)
    Odzywają się wtrysku wiec czujnik wygląda na sprawny
    Ale zauważyłem na czujniku za uszczelka jest taka plastikowa obejma taka podkładka może jest za daleko po prostu I nie ma impulsu wgl
    Juz sprawdzam na bieżąco :-D

0
  • #22 21 Lip 2015 21:00
    T5
    Moderator Samochody

Ggajoss13 napisał:
    Właśnie czyjnik położenia wału musiałem przerabiać znaczy samą instalacje bo miałem inną wtyczkę
    Ggajoss13 napisał:
    Czujnik hasła to czujnik położenia walka rozrządu a nie wału

Zacznij pisać konkretnie i po polsku. Bo raz piszesz tak a raz tak.

Obroty silnika czytane są z czujnika położenia wału- nie widzi obrotów, nie odpala.

-2
  • #23 21 Lip 2015 21:08
    Ggajoss13
    Poziom 9  

Co jest nie jasne? Sorry za błędy
    Czujnik położenia wału korbowego musiałem przerobić bo zmieniałem koło zamachowe i czujnik wału w manualu jest w innym miejscu. Miałem taki czujnik wału korbowego tylko od ma inną wtyczkę, która przerobiłem
    Zaraz sprawdzę czy vag pokazuje obroty

0
  • #24 21 Lip 2015 21:15
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
  • #25 21 Lip 2015 21:45
    Ggajoss13
    Poziom 9  

Jak macham na vagu pokazuje cały czas zero w obrotach silnika

Dodano po 22 [minuty]:

Dodano po 6 [minuty]:

A co z tymi bezpiecznikami ze jest takie słabe napięcie?
    Proszę o pomoc nie wiem o co chodzi już nie mam pomysłów :-(

0
  • #26 22 Lip 2015 07:48
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
  • #27 22 Lip 2015 08:00
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Ggajoss13 napisał:
    Czujnik położenia wału korbowego musiałem przerobić bo zmieniałem koło zamachowe i czujnik wału w manualu jest w innym miejscu

A patrzyłeś w ogóle czy to właściwy czujnik i ma odpowiednią długość?
    Czy czujnik, koło zamachowe i komputer silnika są z jednego kompletu czy każde z innego silnika.?
    W ogóle masz jakieś błędy w sterowniku silnika?
    Po drugie jak czujnik wału nie daje impulsu to ecu nie wygeneruje błdu synchro.

0
  • #28 22 Lip 2015 09:57
    Ggajoss13
    Poziom 9  

Jak może to być czujnik halla jak bo biorę bez podłączenia do silnika na mierniki pokazuje mi wartości
    Sorry ale moim zdaniem czujnik halla to czujnik wałka rozrządu którego sprawdzić można dioda a nie ten

W automatycznej skrzyni na kole zamachowym jest taka koronka z której czujnik odczytuje informacje o obrotach,
    Ja zmieniałem koło zamachowe z silnika 2.6 razem z sprzęgłem i skrzynia manualna ale w tym silniku czujnik położenia wału znajdował się w bloku silnika bo na tym kole zamachowym nie ma takiej koronki,
    Ten właśnie czujnik jest z tego silnika 2.6, a na etka pokazuje mi ze w moim silniku jest ta tak zwana koronka w środku silnika na kole zamachowym jak w tym 2.6
    A ECU jest z innego samochodu bo właśnie sterownik z ECU musiał być z manualnej skrzyni i z silnika 2.8

Sorry za zawiłości ale to właśnie taki ciężki przypadek jest

Dodano po 6 [minuty]:

A w sterowniku silnika mam tylko błąd przepustnicy ale to raczej nie ma wpływu na iskre zajmę się tym jak dam rade zrobić to

0
  • #29 22 Lip 2015 13:28
    ladamaniac
    Poziom 37  

Czujnik Halla to tylko zasada działania, może być jako czujnik wału, wałka, ABSu, potencjometru gazu, przepustnicy i wiele innych. Podaj kod silnika. Sterownik, czujnik i jego miejsce zamontowania, nadajnik czyli zębatka, kołek, czy co tam, oraz miejsce jego położenia stanowią komplet, choć jedna część nie od kompletu, może spowodować, że nie zapali.
    Podaj kody silnika oraz kod silnika dawcy komputera.

0
  • #30 22 Lip 2015 16:22
    Ggajoss13
    Poziom 9  

Nie będe wiedział kodu silnika dawcy bo nie mam takiej możliwości kupiłem przez allegro
    a kod silnika mojego auta zaraz zobaczę musze iść do garażu
    mogę podać kod sterowników obu pojazdów jeżeli to pomoże
    nr sterownika jaki był w moim Audi 4D0 907 551 H
    nr sterownika jaki zakupiłem 4D0 907 551 F

Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

dodzwoniłem się do gościa od którego kupiłem sterownik i kod silnika dawcy jest ACK, a mój kod silnika to AHA

0