Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przenośna konsola N64 zbudowana na oryginalnych cześciach

mi_ma 20 Lip 2015 21:49 4659 2
  • Przenośna konsola N64 zbudowana na oryginalnych cześciach

Pomimo, że stare konsole doczekały się różnego rodzaju emulatorów zarówno na komputery, coraz popularniejsze komputery jedno-płytkowe, także na smartfony, to jednak znajdują się wciąż zapaleńcy, który chcą aby ich ulubiona konsola stała się przenośną, ale z zachowaniem oryginalnych części. Podobnie jest z pokazaną poniżej przenośną konsolą Nintendo 64. Podobne projekty wielokrotnie się już pojawiały i poniższy nie odbiega swoją konstrukcją od przyjętego już schematu.
    Autor projektu zwyczajnie wykonał nową obudowę z elementów zarówno frezowanych, jak i wykonanych w technologii druku 3d. Bazą do budowy projektu była oczywiście oryginalna konsola, z której wymontowano obwód drukowany. Po drobnych modyfikacjach został on umieszczony w nowej obudowie. Oprócz głównego obwodu autor zaprojektował kilka prostych PCB, na których oparł przyciski swojej konsoli oraz wzmacniacz audio. Do obudowy dodano dwa akumulatory 3.7V, i ekran. Całość została rozmieszczona w specjalnie przygotowanych miejscach, przykręcona i połączona przewodowo. W ten sposób autor uzyskał dosyć solidną konstrukcję, która nie jest narażona na uszkodzenia wynikające z niechlujnego montażu. Projekt nie jest odkrywczy, ale pokazuje jak wygląda dobrze przemyślany i wykonany konsekwentnie projekt. Polecam wszystkim, którzy uważają, "że ta opaska jest tylko na chwilę... później zrobię solidniejsze mocowanie..."

Przenośna konsola N64 zbudowana na oryginalnych cześciach Przenośna konsola N64 zbudowana na oryginalnych cześciach Przenośna konsola N64 zbudowana na oryginalnych cześciach
    Przenośna konsola N64 zbudowana na oryginalnych cześciach Przenośna konsola N64 zbudowana na oryginalnych cześciach Przenośna konsola N64 zbudowana na oryginalnych cześciach Przenośna konsola N64 zbudowana na oryginalnych cześciach

Link

Przenośna konsola N64 zbudowana na oryginalnych cześciach

Źródło http://forums.modretro.com/viewtopic.php?f=3&t=14218

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    mi_ma
    Tłumacz Redaktor
    DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
    Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
    Specjalizuje się w: elektronika wojskowa
    mi_ma napisał 831 postów o ocenie 742, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2006 roku.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Computer ControlsComputer Controls
    Arek G.
    Poziom 14  
    RetroPI z Raspberry PI bylo by lepszym rozwiazaniem poniewaz jest to emulator nie tylko Nintendo ale tez innych konsol.

Ogolnie projekt jest ciekawy.