Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mercedes Vito W639 Lift (2012r.) 116CDI - jaki olej do silnika?

20 Lip 2015 22:23 3231 8
  • Poziom 13  
    Szukam informacji i nie mogę znaleźć, jaki olej do MB Vito 116 CDi (163KM) z 2012 roku?
    Z jednej strony producenci olejów piszą że 5W30 lub 5W40 natomiast niektórzy użytkownicy piszą o 10W40.
    Sam Mercedes podaje że 5W30 lub 5W40 jak tutaj np. http://bevo.mercedes-benz.com/bevolisten/229.31_de.html

Pytanko do użytkowników/serwisantów Mercedesa, jaki olej leje serwis do auta z przebiegiem rzędu 100 tys. km?
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Serwis raczej na pewno leje 5W dlatego że jest droższy więc więcej można zarobić na sprzedaży. Ja osobiscie również lałbym 5W do tak młodego auta.
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Mercedes podaje również grupę olejów 228.51
    Wszystko zależy od tego, jaki tam masz silnik. Bo 160 konny silnik to może być zarówno typ 646 jak i 651. Stosowane do nich oleje nie są zupełnie takie same. Najważniejsze jednak kryterium, to obecność filtra DPF. I jest to na pewno dużo ważniejsze, niż 5W czy 10W. Do aut z silnikiem wyposażonym w filtr cząstek stałych MUSI być olej z niską zawartością popiołu.
    Ale takich informacji niestety nie podałeś.
  • Poziom 13  
    Na 90% nie mam DPF. Czy po nr VIN można sprawdzić czy auto ma DPF? A jeśli tak to gdzie?
    p.s. auto młode, 3 letnie ale przejechane już ponad 100 tys km!
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    viper111 napisał:
    Czy po nr VIN można sprawdzić czy auto ma DPF? A jeśli tak to gdzie?

To znaczy gdzie można sprawdzić, czy gdzie ma DPF?
    Podaj VIN, to sprawdzę co się uda. Dla DPF jest zdaje sie kod KA1 - ale może to z jakiejś innej bajki mi siedzi w głowie ;)
    W każdym razie daj VIN - jak sie wstydzisz to może być na priv.
  • Poziom 13  
    Wysłałem nr VIN na PW. Wolę na forum nie wrzucać nr VIN :)
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Wg podanego VIN masz motor nowszej generacji 651.940 i kod KA1 (filtr DPF)
    Tak więc obowiązuje arkusz olejów 229.31 oraz 229.51 (oleje "Low SPAsh" o niskiej zawartości popiołu) Ilość: 9 litrów
  • Poziom 13  
    Zatem pozostaje tylko jedno pytanie, czy 5W30 czy 5W40? Jaka jest różnica?
  • Poziom 13  
    Olej 5W30
    Specyfikacja 228.51 lub 229.51