Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch SGV46A13/42 diody nie świecą nie daje się włączyć głównym klawiszem

aspick72 21 Jul 2015 11:47 4935 2
    aspick72
    Level 8  
    Zmywarka zabudowana model jak w temacie zepsuta? Na początku cyklu spłukiwała naczynia i stanęła. Po otwarciu drzwi ramiona stały, ale było słuchać takie ciągłe buczenie pod spodem lewa strona jakby chciało coś zastartować z małymi przerwami (woda stoi w zmywarce). Słychać również cykliczne załączania Aquastopu. Paliły się chyba wszystkie diody.

Po próbie resetu słuchać było tylko raz próbę jakby startu, ale coś jakby blokowało i słychać było załączanie Aquastopu też tylko raz. Kolejne próby resetu i te same objawy. Diody wszystkie święcą. Następnie odłączenie zasilania na dłuższą chwilę, włączenie zasil. i dalej to samo. Kolejne kilka prób resetu i odłączania zasilana i dalej słychać pojedyncze próby startu. Aż po którymś włączeniu zasilana nic - nie działa. Teraz na panelu żadne kontrolki się nie świecą, włącznik główny nic całkowita cisza.
    Sprawdziłem ;
    1. Na spodzie było troszkę wody, ale pływak miał jeszcze dużo do załączenia elektro styku.
    2. Zasilanie na włącznik główny dochodzi, a styki mu przeczyściłem.
    3. Wymontowałem pompkę odpływu, na krótko sprawdziłem i działa.
    4. Przewody, rurki, obieg, płaszcz, przepływomierz, elektro zawory są czyste.
    5. Pompa myjąca jest ponad rok po regeneracji.
    5. kabelki w drzwiach wyglądają ok.
    Proszę o pomoc z góry dziękując.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
    aspick72
    Level 8  
    Z czystej ciekawości zajrzałem do modułu sterującego.Na jego obudowie są oznaczenia;
    BSH 5600.052.550
    PRG 90 267 -00
    AKO 546 422
    Tam na płycie patrząc okiem laika wygląda wszystko ok. Luty jak nowe, nic nie jest spalone.Czysto z jednej i drugiej strony.
    (Mogę podrzucić fotki jak ktoś bardzo chce )
    Nie wiem co mam robić . pomocy!!!
    filip.koniecz
    Level 5  
    Dzien dobry, mam identyczny problem jak w opisie.Czy udalosie Tobie/komus znalezc przyczynę?