Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VLC Media Player - VLC Media Player obraz się zacina.

21 Lip 2015 17:10 9534 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    od jakiegoś czasu używam programu VLC Media Player w wersji 2.2.1,
    odtwarzając filmy obraz się zacina, następnie rozmywa (widoczne na screenie nr.1) Podobnie jest z streamem, tylko w tym przypadku obraz zacina się regularnie co minutę. Nie wiem co zrobić, problem jest bardzo uciążliwy.
    Dodam, że użycie procesora jest w granicach 30%, specyfikacja pokazana na screenach. :)
    Z góry dziękuje za pomoc :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Problem pojawił się od razu po zainstalowaniu programu czy po jakimś czasie? Jeżeli od razu być może wystąpił jakiś błąd podczas instalacji i źle on działa. Spróbuj go odinstalować i wyczyścić system (i rejestr) programem CCLeaner, a także usuń po nim wszystkie pliki jakie pozostały (mogą być jakieś foldery w Moje Dokumenty i w Roamingu, wyczyść też Local w Roamingu)
  • Poziom 10  
    Rozumiem, że zacinanie i rozmywanie obrazu występuje przy różnych filmach i strumieniach - mam na myśli uszkodzone pliki.
    Oczywiście reinstalacja VLC nie zaszkodzi, ale możesz jeszcze sprawdzić, czy w czasie odtwarzania nie są generowane w dzienniku zdarzeń błędy aplikacji.
    Zastanawiam się również nad konfliktem kodeków, ale fakt, że zacinanie się jest cykliczne chyba ten problem eliminuje.
    Napisz coś zdziałał i jakie daje to efekty - myślimy dalej...
  • Poziom 16  
    U mnie występują podobne problemy przy oglądaniu mpeg. Nie mam rozwiązania problemu. Więc jeśli ktoś zna rozwiązanie, byłbym wdzięczny za informacje.
  • Poziom 9  
    U mnie również VLC nie radzi sobie zadowalające z niektórymi plikami wideo.
  • Poziom 33  
    rafcyk7 napisał:
    Dodam, że użycie procesora jest w granicach 30%, specyfikacja pokazana na screenach. :)
    Przy czterech procesorach logicznych może to oznaczać, że jeden z nich jest w pełni obciążony. Sprawdź, czy masz ustawiony odpowiedni plan zasilania.