Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie gniazda jack do głośnika

21 Lip 2015 19:44 1212 3
  • Poziom 2  
    Dzień dobry.
    Potrzebuję waszej pomocy!
    Zakupiłem niedawno na olx małą kolumnę do gitary z jednym głośnikiem.
    Niestety brakowało w niej gniazda jack oraz przewodów.
    Zdobyłem gniazdo jack 6,3 niestety stereo (nie mieli innego) i teraz mam problem z podłączeniem. Posiadam wzmacniacz lampowy Kustom Defender 5H i boję się, że się spali jak podłącze go do źle podłączonego głośnika.

Załączam zdjęcie z moim pomysłem na zrobienie tego. Powiedzcie czy tak przylutować czy inaczej, proszę.

1 z 1 i do minusa na głośniku
    2 z 3 i do plusa na głośniku
  • Poziom 39  
    Chcąc podłączyć słuchawki musisz być świadom uszkodzenia ww słuchawek w momencie bezpośredniego podłączenia ich pod głośnik. Musisz zastosować dzielnik rezystancyjny.
  • Pomocny post
    Poziom 28  

Te wolne piny zagnij do srodka albo utnij.
    Jeśli używasz tylko jednej kolumny z jednym głośnikiem to nieistotne gdzie podłączysz "plus" a gdzie "minus".
    Narysowałem łączenie wyprowadzeń z gniazdka, bo prawdopodobnie ma ono funkcję rozłączania sygnału (przeciwległe wyprowadzenia mają różne funkcje - dla uproszczenia i bez zbędnego gadania zrób jak narysowałem :P

Dodano po 2 [minuty]:

niewolno2 napisał:
    Chcąc podłączyć słuchawki musisz być świadom uszkodzenia ww słuchawek w momencie bezpośredniego podłączenia ich pod głośnik. Musisz zastosować dzielnik rezystancyjny.

Chyba nie do końca zrozumiałeś o co chodzi. Kolumny gitarowe podpina się zwykle do heada przez duży jack i to jest osobne wyjście niz słuchawkowe. Tak samo jak dodatkowe wyjścia do petli efektów, które też sa duzymi jackami.
  • Poziom 2  
    Jutro tak zrobię i zobaczymy czy działa :)