Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada do 20 mbit - da się wyciągnąć max z linii??

Krzychu K. 21 Lip 2015 20:06 780 7
  • #1 21 Lip 2015 20:06
    Krzychu K.
    Poziom 21  

Witam
    poruszałem mój wątek w podobnej sprawie pod tym adresem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2970403.html
    położyłem nową linie przewodem ytksy 4x2,5 i jest jednakowo
    polecacie jakiś router ADSL co by lepsze margin miał???
    posiadam na stanie Netgear GDN2200
    statystyki połączenia:
    myślałem że gdy zmienię przewód od puszki od domu do gniazdka,krótszą drogą(w puszce kable lutowane,osłona z termokurczki)zmiejszy się tłumienie i wzrośnie margines ale to nic nie pomogło....u mnie dawno spadło drzewo obalając słup tp i od tamtego czasu przewód od mojego domu jest prowadzony najwyrażniej prosto do wiązki z ziemi mocowaną na słupie na mój przewód-może to wpływać na jakość połaczenia???
    z góry dziękuje za pomoc,pozdrawiam.

0 7
  • #2 22 Lip 2015 14:51
    Rognor
    Poziom 21  

Co do pytania z tematu to nie ma szans na max czyli 20 Mb/s, zbyt wysokie tłumienie, rzadko się udaje, ale linia musiałaby być znakomita, a twoja jest przeciętna.

Krzychu K. napisał:
    polecacie jakiś router ADSL co by lepsze margin miał???
    Nie. Są trzy metody ale głupie:
    1. uszkodzić lekko linię to DLM zmniejszy synchro i zwiększy margines
    2. kupić uszkodzony router (głównie modem, tak żeby jego winą była masa błędów i rwania synchro) to DLM zrobi to samo
    3. samemu zwiększyć margines na routerach z Broadcom, ale to zmniejszy synchronizację (ta metoda akurat ma sens gdy ktoś chce większej stabilności kosztem synchro albo wyższej synchronizacji kosztem niższej stabilności i kary od DLM).

Niski margines (standardowy) wynika z tego, że cały zapas poszedł na podwyższanie synchro z 12448 na 17151.

0
  • #3 22 Lip 2015 15:31
    Krzychu K.
    Poziom 21  

Wiesz kolego może ile może wynosić najniższy margines żeby nie zrywało synchronizacji,mój router dobrał odpowiednie parametry pobierania-tak żeby nie sypało błędami????
    dzisiaj po powrocie z pracy zauważyłem lepszy margines

0
  • #4 22 Lip 2015 16:00
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Krzychu K. napisał:
    Wiesz kolego może ile może wynosić najniższy margines żeby nie zrywało synchronizacji

to zależy od stanu technicznego lini, w idealnej lini bez błędów margimens może być 0 i nie będzie rwało,

6 przyjmuje się jako standard, ale czasem i 10 nie wystarczy.

0
  • #5 22 Lip 2015 20:56
    Rognor
    Poziom 21  

Krzychu K. napisał:
    Wiesz kolego może ile może wynosić najniższy margines żeby nie zrywało synchronizacji
    Zależy od stanu linii i sprzętu, niektórym chodzi poniżej 1 dB.
    Krzychu K. napisał:
    mój router dobrał odpowiednie parametry pobierania-tak żeby nie sypało błędami????
    Dobrał w porozumieniu z portem na centrali i według ustawień na porcie (więc celował w 6 dB).
    Krzychu K. napisał:
    dzisiaj po powrocie z pracy zauważyłem lepszy margines
    Nie ma się z czego cieszyć, zmiana o 2.1 dB. Jakby teraz wskoczyło 6 dB po restarcie to potem możesz mieć 3.9 dB (6.0-2.1). Taka zmiana to nic złego, ot normalne zachowanie, bez rewelacji, bez tragedii (tragedię opisujesz w swoim drugim temacie, a tam zmiany były kosmiczne, nie po 2 dB).

0
  • #7 23 Lip 2015 20:31
    Rognor
    Poziom 21  

Nie osiąga, brakuje ma bardzo bardzo dużo (ok. 4000 na synchro). Pobiec na 100 m 20 sekund i poprawić się na 17 sek to nie problem, a on ma wynik typu 11,5 sekundy a musi zejść na 10,00. Zaś brak puszki może mieć wpływ, bo kable bardziej mokną i styki też, więc wszystko jest w dużo gorszym stanie niż w puszce.

0
  • #8 23 Lip 2015 21:21
    Krzychu K.
    Poziom 21  

Wiesz-te przewody wyglądają na dobrze zabezpieczone-jutro zrobię foto to wstawię
    jest może na forum jakiś technik obsługujący łącza
    TP/Orange teraz??
    mi się zdaje że brak puszki i spięcie "na krótko" nie pozwala na większy margines DL
    pamiętam jak to drzewo spadło u sąsiada to puszka się rozsypała w mak-były w niej kondensatory i trochę elektroniki,technicy przyjechali i zrobili jak jest do tej pory....

0