Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór telefonu od Orange do 1000zł

norbus2000a 21 Jul 2015 21:18 825 13
    norbus2000a
    Level 14  
    Cześć !

Na początku września będę brał telefon z Orange. Do tej pory byłem przekonany, że Galaxy A5 będzie dobry, ale nasłuchałem się, że za tą cenę dostanę coś znacznie lepszego.

Następnym kandydatem jest HTC Desire 820. Ma go mój kolega i po nie całym miesiącu zaczęły odchodzić mu plastiki na krawędziach ekranu(Trzyma telefon w silikonowym etui). Także jakość wykonania (A5 jest metalowy) przemawia na korzyść A5. Natomiast podzespoły, bateria, większy ekran na korzyść HTC. Głośniki stereo są mi obojętne, jak już słucham czegoś z telefonu to w słuchawkach.

Możecie zobaczyć pozostałe telefony od Orange na orange.pl > Telefony i urządzenia > Przedłużam umowę > Taryfa: Smart Plan Halo II, Abonament: 29,98zł, 24 miesiące. Budżet to max 1000zł.

EDIT:
    Sprawdziłem jeszcze Sony Xperia M4 Aqua, podzespoły dobre, co wy o niej myślicie?

Doradźcie mi drodzy forumowicze :D.
    janek1815
    Level 38  
    Moje zdanie jest takie jeśli chcesz wydać 1kzł na powyższe telefony to lepiej kup je sobie w sklepie czy aukcjach a wybierz lepszy abonament tzn tańszy lub więcej minut w pakiecie. W dodatku umowę masz na 12 miesięcy i za rok możesz negocjować warunki.
    User removed account
    Level 1  
    lis250
    Level 10  
    Posiadałem sony xperie m4 aqua jest to bardzo dobry telefon użytkowałem go pół roku, tylnia klapka bardzo się rysa. Przy małym użytkowaniu telefon na baterii pracuje bardzo długo. POLECAM :)
    norbus2000a
    Level 14  
    Może to trochę zataiłem, ale abonament nie jest na mnie. Jest na moją ciotkę, która wykupuję abonament babci. Trochę to zagmatwane. Z racji tego, że babci nie kupi się telefonu z dotykiem, bo i po co, to ja wynegocjowałem sobie taką możliwość. Np. Galaxy A5 w tym abonamencie kosztuję 979 zł, a najtańszy na allegro(też z Orange) 999zł, więc raczej bardziej opłaca mi się skorzystać z okazji.

EDIT:
    @lis250
    Co mnie od niej odstraszyło to rysowanie się tylnej klapki, luzy na niej, i wada aparatu jaką posiadał egzemplarz pewnego pana z Youtube.
    User removed account
    Level 1  
    lis250
    Level 10  
    Kraniec_Internetów ma racje zastanów się dobrze umowa trzyma
    norbus2000a
    Level 14  
    Cytat(Ja): "Może to trochę zataiłem, ale abonament nie jest na mnie. Jest na moją ciotkę"
    Jak mam zmienić umowę/wziąć np. bez telefonu?
    User removed account
    Level 1  
    norbus2000a
    Level 14  
    Ludzie, abonament nie jest w moich rękach. Poza tym, proszę Was, zacznijmy deliberować nad pytaniem o telefon, a nie o sposobie jego kupienia. Jakikolwiek dobry telefon, gdzie bym go nie dostał ma kosztować max 1000zł.

@lis250
    Posiadałeś telefon Sony, słuchałeś może na nim muzyki przez słuchawki. Jeżeli tak, to jak z jakością i głośnością?
    User removed account
    Level 1  
    janek1815
    Level 38  
    norbus2000a wrote:
    Ludzie, abonament nie jest w moich rękach.
    Ty czegoś nie widzisz kupno samego abonamentu bez telefonu to lepsze warunki od operatora i umowa na 12 miesięcy. Nie wykluczone że w ciągu roku ceny jeszcze spadną i za rok startujesz na nowych warunkach. Kupując abonament+ telefon jakakolwiek zmiana może wtedy nastąpić za 2 lata. Nie wiem co teraz ma Orange do zaoferowania ponieważ się już praktycznie wyniosłem od nich z 5 numerami został mi tylko jeden jeszcze. Oni dopiero otwierają oczy jak stanowczo powiesz NIE. Taki mały offtop.

Ja też jestem za SONY
    norbus2000a
    Level 14  
    OK, po wczorajszym przeglądnięciu internetu, stwierdziłem, że jednak nie warto tego telefonu brać w Orange. Choćby dlatego, że mogę mieć zablokowany bootloader na stałe. Czy T-Mobile też stosuję taką praktykę? Na allegro, ktoś sprzedaję za 750zł tygodniowy telefon(z T-Mobile). Jeżeli ma paragon i kartę gwarancyjną, kupować go?
    ElektronicznyMichal
    Level 19  
    Najlepiej poczekać na szalone dni które są co jakiś czas. Ja ostatnio wziąłem S6 za 1200 zł przy abo 60 zł.