Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung B1045AV Pralka - Cieknie woda z dozownika (szuflady)

emoemo 21 Jul 2015 22:46 6006 7
 • #1
  emoemo
  Level 15  
  Witam serdecznie mało znam się na pralkach i mam zapytanie chodzi o moją pralkę, cieknie z niej woda z dozownika co zrobiłem,
  Oczyściłem dysze dozownika są czyściutkie, węże dozownika są czyste,dozownik przechyliłem też do tyłu, lekko odkręcałem kranik,
  Dmuchając w węże od dozownika czyli boczny i dolny ( te co idą do bębna ) nie idzie powietrze tylko cofa się zbiornik pralki do tyłu po otwarciu drzwiczek pralki powietrze idzie bardzo dobrze, mam też takie pytanie czy pralka ta nie ma odpowietrznika bębna jeśli ma gdzie on się znajduje bo odpowietrznik hydrostatu to wiem gdzie jest, pytam bo wydaje mi się że woda z dozownika schodzi wolno do bębna proszę o podpowiedz z góry serdecznie dziękuję.
 • #3
  emoemo
  Level 15  
  Witam dziękuję za zainteresowanie.

  Stefciu_B wrote:

  Wąż odpowietrzający masz u góry zbiornika i połączony z zasobnikiem

  Czyli z boku dozownika dmuchałem w niego idzie ciężko powietrze po otwarciu drzwiczek pralki powietrze idzie swobodnie jak dmucham ale jak zamknie drzwi idzie ciężko a nawet wcale.

  Stefciu_B wrote:

  podkręć przednie nóżki trochę do góry.

  Dozownika przechyliłem na tył dając gumowe podkładki ale to nic nie pomogło, wiec i nóżki nic nie pomogą.

  Pytanie jeśli dmucham w węże te co idą do zbiornika powinien być przedmuch czy porostu nie da się dmuchnąć w nie, bo jeśli powietrze nie chce iść to jak ma swobodnie wlewać się woda do bębna?? na myśli mi przychodzi że woda wolno schodzi z dozownika do bębna i dlatego się przelewa woda. Chyba że tak musi być że powietrze nie idzie swobodnie dmuchając w węże.
  Proszę o rady.
 • Helpful post
  #4
  Stefciu_B
  Home appliances specialist
  emoemo wrote:
  na myśli mi przychodzi że woda wolno schodzi z dozownika do bębna i dlatego się przelewa woda.

  Któreś modele Samsunga miały zamontowaną w zbiorniku przy wejściu węża zasobnik-zbiornik taką membranę, być może u Ciebie ona powoduje taki efekt?
 • #5
  emoemo
  Level 15  
  Niestety nie ma ten od góry i od dołu są zwykłe węże karbowane
 • Helpful post
  #6
  gamoń
  Level 15  
  Witam , moim zdaniem bez znaczenia czy drzwi są zamknięte czy nie , powinno się dać dmuchnąć w grubszy wąż , zdemontuj obydwa węże i zobacz czy na 100% nie ma takiej gumowej "klapki ", która robi za zawór zwrotny .( to o czym pisał Stefciu_B ).
  Osobiście sprawdziłbym jeszcze ten gruby wąż od dołu pralki i filtr na dole , bo dziwne jest że nie możesz przedmuchać resztek wody po praniu przy zamkniętych drzwiach .

  Może najszybszy sposób to zdemontowanie węża odpowietrzającego od zasobnika , włożenie do środka przewodu ( drutu ) i właczenie pralki ( wąż odpowietrzający NIE ZAMONTOWANY do zasobnika ) ( przewód ((drut)) oczywiście zagięty żeby nie wpadł do srodka ).
 • #7
  emoemo
  Level 15  
  Rzeczywiście jest zawór zwrotny w weżu czyli gumowy okrągły krążek po włożeniu przewodu jest przedmuch więc co może być że leci woda?
  Nie wiem pod ciąć przegródkie w szufladzie płynu do płukania z pierwszym dozownikiem?
 • #8
  emoemo
  Level 15  
  Dziś postanowiłem dokładniej sprawdzić pralkę po grzebałem trochę jeszcze drutem w tym wężu odpowietrzającym, przedmuchałem dozownik kompresorem wyleciało jeszcze trochę kamienia złożyłem i po pierwszym praniu na razie sucho nie leci woda ;-) przyczyną chyba jednak był ten zawór zwrotny musiał się przykleić bo teraz woda na odkręcony na maxa zaworze (kranie) woda szybko schodzi do zbiornika na razie nie zamykam temat ale dla was leci koledzy pomógł.