Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica Minolta - model c253 skanowanie po SMB

GISek 22 Jul 2015 11:08 8415 17
 • #1
  GISek
  Level 10  
  Witam,

  Chciałbym zapytać, czy ktoś z Was wie jak ustawić skanowanie po SMB na drukarce konica minolta bizhub C253. Przewertowałem instrukcję, ale moje zwoje mózgowe są za słabe żeby to ogarnąć.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  drebin
  Level 28  
  Witaj.
  Należy utworzyć i udostępnić folder na dysku PC, następnie logujesz się na konto admina na stronie http kopiarki i tam w zakładce adres book tworzysz odbiorcę, nazwa kompa lub IP, nazwa folderu , login i hasło do windowsa.
 • Helpful post
  #3
  copyman
  Photocopiers specialist
  Tworzysz w komputerze folder na dysku C o nazwie np. skan , udostępniasz go ze wszelkimi uprawnieniami WSZYSTKIM , wchodzisz po IP na stronę maszyny , znajdujesz książkę adresową i dodajesz nową pozycję wybierając SMB , pojawi się tabelka do wypełnienia . Wpisujesz nazwe użytkownika (np.imię) która bedzie wyświetlała sie na przycisku na pulpicie , zaznaczasz że ma być na głównym ekranie , możesz zarządzać kolejnoscia ręcznie wpisując numer w kolejności jaki ma mieć ten użytkownik lub jeżeli tego nie zrobisz maszyna sama bedzie trzymała kolejność dodawanych pozycji. Następnie możesz podać IP komputera (dobre gdy nie ma DHCP) jeżeli jednak jest to zaznacz wybór nazwy hosta i wpisz w pole nazwy hosta nazwę komputera dużymi literami . Następnie w polu ścieżki wpisz : /skan (lub nazwa folderu który udostępniles) i zaakceptuj te wpisy. Pozycja zostanie dodana a na ekranie maszyny po wybraniu opcji skanowania pojawi sie ikonka (przycisk) dodanego wlasnie komputera . Wybierasz ją , ustawiasz parametry skanowania i gotowe ! Ważne - w nazwie komputera nie mogą być polskie litery i inne znaki. Warto tez w centrum sieci i udostępniania odznaczyć udostępnianie chronione hasłem .

  C.
 • #4
  GISek
  Level 10  
  Dzięki za informacje, jutro spróbuję to zastosować. Mam pytanie apropos tej ścieżki do katalogu. Czy to ma być nazwa udziału? tak mam w Ricoh afficio, tam się podaje udział w moim przypadku to jest taki wpis "\\WIN8\skany". Dotyczy on katalogu C:\skany.
  Czy tutaj to działa na tej samej zasadzie?
 • #5
  Romeoo
  Level 18  
  Trochę inaczej, w Minoltach wpisujesz nazwę komputera i nazwę folderu w osobne pola.
 • Helpful post
  #6
  copyman
  Photocopiers specialist
  Dokładnie, tak jak Ci napisałem - nazwa hosta to nazwa komputera pisana dużymi literami bez polskich znaków i symboli a file path to ścieżka do folderu tyle że zapisana inaczej /skan . Zatem u Ciebie nazwa hosta(kompa) to WIN8 a file path to /skany

  C.
 • #7
  GISek
  Level 10  
  Działa:)

  Dziękuję Copyman:) A powiedz jak to wygląda , jeśli chciałbym zrobić skanowanie na konkretny email? Kopiarka powinna wtedy mieć swoją skrzynkę mailową, zgadza się? Czy można w książce adresowej trzymać wtedy odnośniki zarówno dla skanowanie SMB jak i do emaili
 • #8
  drebin
  Level 28  
  Musisz wpisać serwer SMTP i dane do jakiegoś konta z którego będzie maszyna wysyłała maile, w kopiarce możesz wpisać adresy mailowe i SMB.
 • #9
  GISek
  Level 10  
  A gdzie ten serwer smtp się wpisuje?
 • #10
  drebin
  Level 28  
  Logujesz się po http na kopiarkę na konto admin - Network - email setting - email tx (SMTP).
  Wpisujesz adres SMTP, numer portu, adres email, nazwę i hasło.
 • #11
  GISek
  Level 10  
  spróbuję:)

  ten adres SMTP jak ma wyglądać? Numer portu daje się konkretny?
 • #12
  drebin
  Level 28  
  Adres i port SMTP są ściśle powiązanie z twoim kontem mailowym, dla przykładu adres na WP, serwer smtp : smtp.wp.pl lub adres ip, port 587.
 • #13
  GISek
  Level 10  
  aaa:) no fakt:) nie złapałem o co chodzi z tym SMTP:) Czy jeszcze jakieś dodatkowe dane trzeba wpisywać w ustawienia sieci? jakieś DNSY? czy tylko ustawić skrzynkę emailową?

  Po tym etapie można dodawać skrzynki mailowe odbiorców do książki adresowej?
 • #14
  drebin
  Level 28  
  Jeśli wpiszesz nazwę serwera smtp zamiast adresu IP to DNSy są wymagane. Po tej operacji możesz dodawać odbiorców do książki adresowej.
 • #15
  GISek
  Level 10  
  No to tak, ustawiłem serwer DNS na 192.168.0.1 zgodnie z ipconfig /all
  potem przeszedłem do ustawienia konta. Założyłem konto na gmail.com. podałem serwer SMTP, ustawiłem SMTP po SSL, podałem numer portu na 465, zaznaczyłem autoryzację poczty wychodzącej zgodnie z loginem i hasłem skrzynki, którą stworzyłem na GMAIL dla drukarki.
  To wszystko drukarka łyknęła.
  W książce adresowej dodałem konto mailowe, które mam na portalu O2. No i kłopot. generalnie skany się nie wysyłają z powodu błędu połączenia z serwerem. Zmieniłem skrzynkę odbiorczą dla skanowanych rzeczy na inny adres na GMAIL i to samo.
 • Helpful post
  #16
  copyman
  Photocopiers specialist
  Sprawdź jeszcze raz konfigurację a zwłaszcza ustawienia autoryzacji serwera. Nie mam doświadczenia z gmail ale spróbuj założyć skrzynkę na interii lub wp. Wiem z autopsji że działały i nie było problemów.

  C.
 • #17
  GISek
  Level 10  
  sprawdzałem ustawienia gmail dotyczące skrzynki i wszystko wygląda ok, ale mimo to jest błąd połączenia z serwerem. Czy ktoś mógłby mi zrobić zdjęcie przykładowego ustawienia dla realnego konta? żebym miał jakiś punkt zaczepienia...

  Dodano po 18 [minuty]:

  Znalazłem taki tutorial
  https://www.youtube.com/watch?v=mdUL5-vTSpk

  dotyczy chyba konta na gmail. Nie rozumiem tylko czemu w sekcji system settings->machine settings podane są konta nie gmail. Natomiast w ustawieniach skrzynki mailowej drukarki EMAIL TX (SMTP) device email address też nie jest kontem gmail, natomiast dopiero w SMTP authentication jest podany login konta gmail.
  NIe bardzo rozumiem jakie konto mam podawać w tych wszystkich ustawieniach.
  Przy okazji chyba w złym miejscu wprowadziłem adres podstawowy DNS - zamiast na IPV4 podałem na IPV6
 • #18
  GISek
  Level 10  
  Udało się:) zmieniłem skrzynkę na portalu o2.pl i poszło:) Dziękuję za pomoc:)