Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Magnetofon typu Deck do 100zł kupić

zyrol81 22 Lip 2015 13:25 1107 8
  • #1 22 Lip 2015 13:25
    zyrol81
    Poziom 12  

Witam.

Poszukuję Magnetofon typu deck do 100zł. Najlepiej z pilotem lub sterowany z pilota technicsa (posiadam wzmacniacz technicsa z pilotem obsługującym wszystkie urządzenia technics). Deck ma być czarny i ma posiadać miękka mechanikę.
    Nie ma znaczenia czy jedno- czy dwukasetowy. Ma być sprawny i działać jak należy.

Możecie mi coś polecić ciekawego w tej cenie?

Pozdrawiam.

0 8
  • #2 22 Lip 2015 18:32
    k52
    Poziom 32  

Sugeruję model Technics rsbx 501. Bo, raz że to bardziej współczesna seria ( 2000r) i druga rzecz, jednokasetowy jest więc teoretycznie mnie zajechany przez przegrywanie niż dwu kasetowy. Model dobry, ma wszystkie czujniki i dolby, lepsze były tylko 3głowicowe rsbx601.
    Za 100zł możesz jakoś trafić .

0
  • #3 23 Lip 2015 07:19
    zyrol81
    Poziom 12  

Miałem kiedyś wieżę panasonica z podobnym systemem głowic i wałków. Wszystko generalnie po rok było rozregulowane, głowice w sumie zniszczone, a jedna kaseta w ogóle przestała odtwarzać. Fakt, że były to czasy, kiedy o CD nikt jeszcze nie słyszał, a sama wieża odtworzyła setki i nagrała setki kaset w ciągu swojego życia. Nie wiem czy to dobry pomysł kupować deck z czymś takim. Być może ta seria technicsa jest dużo twalsza niż mini-wieża panasonica. Chciałbym aby sprzęt kilka lat mi pochodził. No i druga rzecz, że ponieważ mechanika brzmi tak samo, to widziałem, że magnetofon macha głowicami niemal przy każdej czynności. Podczas przewijania głowica dotyka taśmy, podczas startu głowica kilkukrotnie jest obracana to w lewo to w prawo... nie wiem czy to dobry pomysł kupować sprzęt z takim czymś. W sumie mam uraz po starej wieży do tego typu rozwiązań.

0
  • #4 23 Lip 2015 09:20
    k52
    Poziom 32  

Nie zgodzę się, dziecko grało na mini wieżach i wiem jak są zbudowane, a w zasadzie z czego. Na technicsach 501 i 601 także innych deckach grałem kilka lat w domu, lata 80,90 i początek XXI wieku, a teraz 501 gra 16 rok na działce.
    To że coś jest nieco bardziej złożone, nie znaczy automatycznie że jest awaryjne, bo jeśli jest solidnie zrobione to gra latami. W drugą stronę, czy prosta mini wieża za 300zł jest bezawaryjna, bo jest prosta, nie, nie zawsze, zazwyczaj jest zrobiona z cienkiego plastiku i kleju i ma się zepsuć po 24miesiącach. Porównaj Poloneza caro i Mercedesa S z lat 1995, pierwszy prosty, ale awaryjny, drugi nowocześniejszy z luksusowym wyposażeniem, ale jednak solidny i trwały, więc co ma prosta mini wieża panasonica do oddzielnego drogiego prawdziwego decka ?
    Z drugiej strony możesz poszukać jakiejś poczciwej Diory, Kasprzaka o budowie cepa za 50zł jak będzie działać mechanizm ( z miękkiego plastiku i paseczków gumowych) to też usłyszysz muzykę.
    Swoją drogą tak jak nie które mini wieże potrafią zniszczyć kasetę po kilku odtworzeniach, to dobry deck potrzebowałby chyba 20 lat.

0
  • #5 23 Lip 2015 11:11
    zyrol81
    Poziom 12  

Ja nie mówię, że nie. Acz Panasonic i Technics to ta sama firma. Na deckach technicsa nie znam się. Być może tam te mechanizmy są bezawaryjne i faktycznie warto w nie zainwestować. Jeśli mówisz, że sprzęt jest warty uwagi, to wierzę Ci na słowo, że Deck Technicsa to dużo bardziej solidna konstrukcja niż miniwieża Panasonica. Pójdę więc za Twoją radą i wezmę pod uwagę ten model, bo wygląda dość interesująco.
    Orientujesz się, czy ma on sterowanie z pilota?
    Na co zwrócić uwagę, jeśli zdecyduje sie na 501?

0
  • #6 23 Lip 2015 15:31
    nowosybirsk
    Poziom 7  

Technics to rzeczywiscie dobry dlugotrwaly sprzet
    i tani !!

ja polecam ci stare bezpaskowe

rs bx707 bez pilota i juz z pilotem rs bx727

ten model o gory tez jest oki ale nie ma kalibracji osobnej na kanaly L i R

0
  • #7 23 Lip 2015 19:10
    k52
    Poziom 32  

Technics i Panasonic i kilka innych marek to ta sama firma matka, ale nie ta sama firma. Skoda, Seat, VW, Audi, Lambo to też ta sama firma, ale nie to samo. I z szacunkiem dla Skody, Skoda różni się od Audi.
    Firma co robi proszki do prania robi też margarynę, a nie sypiesz na chleb proszku;)

0
  • #8 24 Lip 2015 07:32
    zyrol81
    Poziom 12  

nowosybirsk napisał:

ja polecam ci stare bezpaskowe

rs bx707 bez pilota i juz z pilotem rs bx727

Technicsa rs bx 707 mam i chce go sprzedać, bo szukam czegoś na pilota. Faktycznie sprzęt bardzo dobrej klasy. No i niestety 727 nie kupię do 100zł. To już drogie maszyny, ale faktycznie warte swojej ceny.

Dodano po 1 [minuty]:

k52 napisał:
    Technics i Panasonic i kilka innych marek to ta sama firma matka, ale nie ta sama firma. Skoda, Seat, VW, Audi, Lambo to też ta sama firma, ale nie to samo. I z szacunkiem dla Skody, Skoda różni się od Audi.
    Firma co robi proszki do prania robi też margarynę, a nie sypiesz na chleb proszku;)

Ok. No teraz już rozumiem. Zawsze pisało na pudełkach, instrukcjach, gwarancjach i tonach papieru Panasonic/Technics, dlatego myślałem że to jedna firma jest.

0
  • #9 24 Lip 2015 08:35
    nowosybirsk
    Poziom 7  

offtopic

ale wiesz kto kupuje za tanio
    kupuje dwa razy

polecam mimo wszystko 727 i do gory

0