Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofala LG model MS-1907C - Pali bezpiecznik sieciowy 10A

22 Jul 2015 15:13 1038 4
 • Level 20  
  Witam Kolegów i proszę o poradę. W w/w mikrofali pali się bezpiecznik sieciowy 10A. Znalazłem zwarty kondensator 1uF/2100VAC. Czy może to być przyczyną palenia sie bezpiecznika?. A jeśli tak to ponieważ nigdzie nie mogę kupić takiego kondensatora, czy zamiast niego mogę wstawić 5szt szeregowo połączonych kondensatorów 5uF/450VAC?.Czy przebicie tego kondensatora spowodowane jest poważniejszym uszkodzeniem.? Przepraszam za lamerskie pytania, ale nigdy nie miałem do czynienia z naprawą mikrofalówek, stad moje dylematy.
 • Home appliances specialist
  elmor368 wrote:
  czy zamiast niego mogę wstawić 5szt szeregowo połączonych kondensatorów 5uF/450VAC?

  Nie bardzo :/
  elmor368 wrote:
  Czy może to być przyczyną palenia sie bezpiecznika?.

  Jest to możliwe.
  elmor368 wrote:
  nigdzie nie mogę kupić takiego kondensatora,

  Można kupić. Coś słabo się rozglądasz.
 • Level 20  
  Jak masz coś konkretnego do powiedzenia to podpowiedz, a nie popisuj się swoim miernym dowcipem. Pewnie należysz do tych światłych cynicznych europejczyków.Wypadkowa pojemność to 1uF, a napięcie przebicia to 2250 V. A jak wiesz , gdzie moge dostać ten kondensator to podaj namiary a nie kpij sobie z innych.
 • Home appliances specialist
  elmor368 wrote:
  gdzie moge dostać ten kondensator to podaj namiary a nie kpij sobie z innych

  Na portalach aukcyjnych leżą ich setki. Na samym alledrogo dziesiątki ( Link) Nie kpię sobie, sam z siebie robisz lebiegę.
  Poza tym nie wiem jakie konektory są na poszukiwanym kondensatorze - potrójne podwójne, pojedyncze , wąskie, czy szerokie? Namiar masz, to działaj.
  Nie wiadomo, czy wspomniane wyżej przebicie, to przebicie. Pamiętaj, że każdy kondensator ma wstawiony wewnątrz rezystor rozładowujący rzędu 10MΩ.
 • Level 20  
  Dziś dotarły zamówione kondensatory 5uF/450VAC. Po wymianie uszkodzonego kondensatora 1 uF/2100VAC na 5 szt połączonych szeregowo 5uF/450V mikrofala uruchomiona. Działa bez zastrzeżeń. Koszt kondensatorów to 22zł + przesyłka 9 zł.
  Tym samym kończę i zamykam temat.