Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sygnalizator ti700 a satel micra

replicat 22 Lip 2015 15:17 1323 9
  • #1 22 Lip 2015 15:17
    replicat
    Poziom 8  

Witam. Proszę o pomoc w połączeniu sygnalizatora ti700 z satel micra/gsm.
    Styki przyłączeniowe w ti700r który kupiłem mają zamienione + z- w porównaniu ze schematem połączenia, który jest dostępny na volta. Po podłączeniu napięcia do modułu sygnalizator od razu wyje.

0 9
  • #2 22 Lip 2015 16:17
    bhtom
    Poziom 36  

Witam,

Wystarczy trochę poszukać: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13835510#13835510
    Oczywiście należy pamiętać, że Micra posiada wyjścia przekaźnikowe.

Pozdrawiam.

PS:

replicat napisał:
    ...styki przyłączeniowe w ti700r który kupiłem mają zamienione + z- w porównaniu ze schematem połączenia, który jest dostępny na volta.
    To wymień na taki z prawidłowymi wyprowadzeniami :)

1
  • #3 22 Lip 2015 16:37
    replicat
    Poziom 8  

Dzięki za podpowiedź, ale moja centrala to micra gsm/gpr, a nie ca10 i nadal nie wiem jak powinie być podpięty sygnalizator żeby działała poprawnie.
    Pozdawiam

0
  • #4 22 Lip 2015 19:38
    dzolo35
    Poziom 20  

replicat- To może Ty nam, najpierw narysujesz jak ty to podłączasz do micry , a my ciebie troszeczkę naprowadzimy .
    P.s. na tym forum trzeba pokazać choć trochę własnej inicjatywy , zwłaszcza w tym dziale, tym bardziej, iż wszystko o co pytasz , jest nawet narysowane w instrukcji do micry.

0
  • #5 22 Lip 2015 20:06
    replicat
    Poziom 8  

Witam
    Sygnalizator ti700 podłączyłem tak:
    SA-/COM
    SA+/NO2
    SO-/COM
    SO+/NO1(drugie wejście)
    AUX/NO1(pierwsze wejście)
    AUX/NO2(pierwsze wejście)
    TMP/TMP
    TMP/COM
    czy tak jest poprawnie?
    Pozdrawiam

0
  • #6 22 Lip 2015 22:03
    dzolo35
    Poziom 20  

Tak.
    Masz dobrze podpięte .
    Jeśli sygnalizator dalej wyje, to masz żle zaprogramowane wejścia (bądż żle podpięte czujki,pytanie jakie czujki ,jaka konfiguracja itp.) ,bądż naruszony sabotaż. Zresztą na pasku w programie gprs-soft ,wszystko ładnie widać, co naruszyło wyjście.
    Możliwe że w konfiguracji wyjść, masz też zaznaczoną opcję NC.

1
  • #7 22 Lip 2015 22:10
    replicat
    Poziom 8  

Witam
    Dzięki wielkie za informacje, czujki jeszcze nie są zaprogramowane bo bezprzewodowe, a sygnalizator wyje.
    Jeszcze raz dzięki
    Pozdrawiam

0
  • #8 24 Lip 2015 07:35
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

replicat napisał:
    Raczej bez żartów styki przyłączeniowe w ti700r który kupiłem mają zamienione + z- w porównaniu ze schematem połączenia, który jest dostępny na volta. Po podłączeniu napięcia do modułu sygnalizator od razu wyje.

Styki nie były zamienione, fabrycznie jest to wręcz niemożliwe.
    Gdyby jednak nawet jakimś cudem zostały zamienione, to czy po odwróceniu polaryzacji ten sygnalizator mógłby wyć? To taka dygresja na koniec.

0
  • #9 25 Lip 2015 08:20
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Witam,
    Pozwoliłem sobie usunąć z tematu kilka bardziej " emocjonalnych" wypowiedzi.

replicat napisał:
    Witam
    Dzięki wielkie za informacje, czujki jeszcze nie są zaprogramowane bo bezprzewodowe, a sygnalizator wyje.
    Jeszcze raz dzięki
    Pozdrawiam

To w końcu działa prawidłowo czy nie. Proszę pisać jaśniej.

Pozdrawiam

0
  • #10 05 Mar 2016 23:34
    mil81
    Poziom 7  

U mnie wył bo był spadek napięcia na NO2-NO2. W GPRSSoft pokazywało to jako kolor pomarańczowy. Podłączone miałem tak samo i jest ok.

0