Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszuk. kod do LCD atmega32

JordanH 22 Lip 2015 17:47 990 12
  • #1 22 Lip 2015 17:47
    JordanH
    Poziom 11  

Witam, pracuję na Atmedze 32 szukam kodu do mojego LCD 16x2. Prosiłbym o wstawienie jeśli ktoś może podzielić się swoim działającym kodem dla tego lcd, potrzebuję plik źródłowy oraz nagłówkowy, i przykład jak to wywoływać w f. głównej.
    Schemat połaczeń mam ze strony o avr Kardasia, ale kodu nie podają, a ja początkuję.
    Pozdrawiam :)

0 12
  • #3 22 Lip 2015 17:54
    JordanH
    Poziom 11  

Właśnie pobrałem te pliki, są przystępne. Jednak jak w f. main mam wywoływać funkcje, jakie po kolei byc wyswietlic coś, np wartosc zmiennej ? Sorki, ale tego nie ma na zadnej z 2 stron

0
  • #5 23 Lip 2015 20:47
    JordanH
    Poziom 11  

Przepraszam, że tak aktywuję temat, ale mam problem z tym lcd, identyczny jak koelga poniżej :

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2674777-30.html

W tym poscie nie został rozwiązany jak widać.
    Jestem pewien, że podłączenia mam ok, sprawdzałem testem z miernika. Mam ciągle kwadraty na ekranie, a lcd działa, bo na arduino mi śmiga. Pin Rw mam podpięty do masy. A robię to zgodnie z instrukcją z bloga, który podał kolega w poście powyzej. I tak, pozmieniałem w pliku nagłówkowym piny zgodnie z realnymi podłączeniami. HELP ! (uP działa bo diody mi migają , mój kod :)

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #7 23 Lip 2015 22:09
    JordanH
    Poziom 11  

Tak mam zgodnie z realnym połączeniem sprawdzone kilka razy. Nie wiem co może być przyczyną

0
  • #13 24 Lip 2015 11:16
    JordanH
    Poziom 11  

Tak, zmieniają dokładnie co 2 sekundy ... Udało się rozwiązać problem, ale sam nie wiem co pomogło.
    Otóż wczoraj wieczorem już próbowałem zmieniac na taktowanie wew. i wypinać kwarc, nie pomogło. Również po włożeniu ponownie i ustawieniu na takt. zew.

Dzisiaj zrobiłem to samo, z tym, że na wew. pobawiłem sie tzn. ustawiałem mu 1 mhz 2 mhz... wszystkie po kolei jakie mam, po czym powróciłem na takt. zew i wyświetlacz ożył. Jedyne czego wczoraj nie robiłem to nie wyjmowałem kwarcu z płytki, chociaż nie pamiętam na 100 %.
    Problem rozwiązany, dzięki.

0