Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

taki sam akumulator ale o wiekszej pojemnosci?

Polol95 22 Lip 2015 21:02 1752 6
  • #1 22 Lip 2015 21:02
    Polol95
    Poziom 5  

Witam posiadam drona, który ma akumulator 7.4 V napięcia i 700 mAh pojemności. I tylko to jest podane. A gdybym dokupił akumulator tez LIPO o takim samym napięciu, ale o pojemności 1600 mAh i założył do drona, to nie spali mi się?
    Wedlug mnie nic się staą nie powinno z dronam, ale muszę mieć max pewności, bo dron nie byl tani.
    Sorka za ortografie z telefonu pisze;(

Moderowany przez Madrik:

Poprawiłem. Telefon posiada słownik i automatycznie wstawia duże litery na koniec zdania. Znaki przestankowe także posiada. Proszę pilnować pisowni. Szczególnie, że mylisz jednostki. Akumulator 1600 MAh, to by był wielkości domu.

0 6
  • #2 22 Lip 2015 21:08
    kindlar
    Poziom 38  

W jaki sposób realizowane jest ładowanie akumulatora?

0
  • #3 22 Lip 2015 21:58
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Silniki szczotkowe, czy bezszczotkowe, szczotkowe mogą nie wytrzymać długotrwałych lotów.
    Ważna jest też waga takiego pakietu szukaj lotniczych.
    Zobacz czy nie będziesz miał problemów z mocowaniem większego pakietu dla przykładu
    Pakiet LiPol 7,4V 1600mAh 2S 30C Turnigy
    Pojemność: 1600mAh, Wydajność: 30C ciągły / 40C chwilowy
    Ładowanie: 1,2C (zalecane 1C)
    Waga : 91g
    Wymiary : 107x35x14mm
    pakiety te wymagają ładowania ładowarką LiPO z balanserem.

0
  • #4 23 Lip 2015 14:07
    Polol95
    Poziom 5  

Moja bateria z drona ma 700 mah, silniki są szczotkowe niestety. Chciałem dokupić baterie 2x większej pojemności, [???]skuli [???] krótkiego czasu lotu. :/

Dodano po 1 [minuty]:

Czyli nie mógłbym włożyć większej baterii, bo silniki ulegną uszkodzeniu? :(

Moderowany przez Madrik:

Kolejna poprawka. Szyfrów nie będziemy łamać.

0
  • Pomocny post
    #5 23 Lip 2015 14:52
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Możesz zainstalować większą tylko nie wykorzystuj pełnej mocy cały czas.
    Sprawdź wymiary czy dasz rade zamontować większy pakiet.

1
  • Pomocny post
    #6 23 Lip 2015 17:09
    Madrik
    Moderator Robotyka

Problemem jest ciężar pakietu.
    Większy ciężar to większe obciążenie silników, potrzeba większej mocy dla takich samych osiągów i wyższe prądy. Zmienia się także obciążenie nośności śmigieł, co skutkuje pogorszeniem zdolności do lotu.
    W efekcie, większy akumulator nie zawsze przynosi jakiekolwiek korzyści.

Lepiej jest kupić kilka takich samych pakietów jak oryginalny i wymieniać je jak się wyczerpią.

Jeżeli chcesz coś poprawić, to zważ co do grama pakiet, a potem szukaj po sklepach pakietów o większej pojemności, ale takiej samej, lub nawet niższej masie, przy zachowaniu wymiarów zewnętrznych pakietu (żeby się zmieścił do pojemnika).

Z opisu wynika, że masz zabawkę za 200 czy 300 złotych. One maja bardzo małe zapasy nośności ładunku, a pakiet jest tu ładunkiem.
    Stąd często po zamocowaniu takiej "cegły" nie chcą latać.

1
  • #7 23 Lip 2015 19:34
    Polol95
    Poziom 5  

tutaj kolego masz racje bo dron kosztował 270złoty:) Dziękuje wam wszystkim za te cenne informacje:)
    pozdrawiam

0