Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic sb-wa330 brak dvd

patszy98 23 Lip 2015 00:35 4881 7
  • #1 23 Lip 2015 00:35
    patszy98
    Poziom 4  

Witam. Dostałem wyzej wymieniony sobwoofer lecz nie mam kabla systemowego oraz dvd. Chciałbym to podłączyć wpinajac kable w odpowiednie wejścia kabla systemowego na sobwooferze lecz nie wiem w ktore. Mógł by ktoś mi poradzić jak to podpiąć, chodzi oto w które miejsca wpiąć kable od jecka żeby grał sobwoofer oraz 5 głośników. Dolaczam zdjęcie kabla lecz ja z tego nic nie rozumiem proszę o pomoc w które wejścia powpinać odpowiednie kable

Panasonic sb-wa330 brak dvd

0 7
  • #2 23 Lip 2015 07:43
    Polon_us
    Poziom 41  

patszy98 napisał:
    proszę o pomoc w które wejścia powpinać odpowiednie kable

Przecież to jest pokazane na zdjęciu - zielone strzałki, a niebieski kolor to masa.

Ale kolega zdaje się zapominać, że subwoofer wymaga:

a - zasilania. W normalnej sytuacji dostaje zasilanie poprzez kabel systemowy z DVD.

b - przy braku DVD, trzeba subwoofer "oszukać", że ten DVD jest obecny. Inaczej nie będzie grał.

Widziałem parę podobnych tematów na Elektrodzie. Przy odrobinie cierpliwości kolega sobie je znajdzie. Innym rozwiązaniem może być przejrzenie instrukcji serwisowej tego urządzenia.

0
  • #3 23 Lip 2015 10:38
    patszy98
    Poziom 4  

Szukałem wszędzie ale nic znaleźć nie potrafię a jak oszukac ten sobwoofer? A sobwoofer dos5aje zasilanie bo jest podpięty bez pośrednio do źródła prądu

1
  • #4 23 Lip 2015 10:57
    grubs
    Poziom 32  

A do czego chcesz go podłączyć (model, producent)?

0
  • #6 23 Lip 2015 13:24
    grubs
    Poziom 32  

Tu wystarczył tylko jakiś dziwny mostek. Reszta to chyba fl i fr plus masa.

Link

Aczkolwiek masz trochę inny model więc traktuj to jako naprowadzenie raczej.
    Podejrzewam że omija on sygnał DCDet który można by podać i też by działało.
    A tak mamy od razu zasilanie na transformator który załącza główny obwód zasilający inne układy subwoofera.

Pamiętaj że masz tam wysokie napięcie gdybyś się zdecydował na ten sposób.

1
  • #7 23 Lip 2015 13:53
    Polon_us
    Poziom 41  

Również można sprawdzić ten temat -> Link - j. angielski - wpis #5
    Jest to trochę inaczej zrobione, bez ingerencji w wnętrze subwoofera.

Co prawda, inny model subwoofera jest pokazywany, ale opis gniazda jest identyczny jak na zdjęciu powyżej.
    Także sądzę, że bez problemu powinno to działać w tym przypadku.

0