Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia Sedan - Skoda Fabia 1.4 Mpi z gazem- szarpanie

pb6531 23 Jul 2015 10:45 8805 4
    pb6531
    Level 2  
    Witam, posiadam Skodę Fabie 1.4 Mpi z instalacja gazową. Od pewnego czasu podczas dodawania gazu oraz zdejmowania nogi z gazu samochód delikatnie szarpie, dzieje się tak na wszystkich biegach. Ostatnio czyściłem przepustnice (sam), ponieważ skoda regularnie gasła na wolnych obrotach, ale po wyczyszczeniu wszystko działa jak należy. Dokonałem też wymiany listy gazowej już u gazownika, ponieważ wcześniej Skoda ,, mulila" podczas dodawania gazu, po wymianie listwy Skoda działała super, przed żadnych szarpinieć.. przez tydzień, wróciłem do tego gazownika znowu, podpiął komputer i wyszło z instalacją gazową wszystko w porządku, była jazda próbna i okazało się, że na benzynie też szarpie. Wybrałem się do mechanika, oczywiście jazda próbna..jednak powiedział,że tak musi być bo silnik musi mieć luz i dlatego tak szarpie..a przecież wcześniej było ok.. Zapytał mechanik czy wymieniałem poduszki silnika, lecz nigdy nie były wymieniane, czy to może być wina którejś z poduszki? Zapytałem o to też tego mechanika, powiedział, że możliwe, ale to tylko powinno trochę ustabilizować tylko te szarpnięcia..
    Czy miał ktoś może podobny problem? Czy może powinienem oddać do mechanika samochód aby dokładniej przeczyścił tą przepustnicę bo wina stoi po jej stronie? Czy jednak to wina poduszek?
    Pozdrawiam
    chemikma
    Level 2  
    A kiedy zmieniałeś świece i czy cewki nie maja przebić.
    pb6531
    Level 2  
    4 miesiące temu wymieniona została cewka na nową ( orginalna) i świece oraz dodatkowo znowu czyszczenie przepustnicy.. Niestety nadal występuje szarpanie, szczególnie na postoju. Czasami są mniejsze drgania, a momentami chce wyrwać silnik. Czy może to być spowodowane może jakimiś przebiciami gdzieś na przewodach? Dodam, że szarpanie jest zarówno na gazie i będzie takie samo. Ostatnio też miałem wrażenie, że jak przełączyłem na benzyne i dodałem gazu to jakby nie miał wogóle mocy, dopiero po jakimś czasie przyspieszył.
    chemikma
    Level 2  
    Sprawdź może vagiem wypadanie zapłonów. Czy występuje,jak tak to na którym cylindrze. Zamień świece i ponownie test, potem zamień cewki i ponownie test. Możesz sprawdzić ciśnienie na cylindrach. Ustawienie rozrządu jak ci cały czas szarpie i mocy niema.
    luchu18
    Level 8  
    Witam.

Miałem podobny problem, falujące obroty silnika na biegu jałowym, szarpanie, efekt jak by czasem wypadał jakiś gar przy jeździe, auto oddane do mechanika i ten stwierdził że trzeba na nowo wprowadzić ustawienia do komputera. Ja odebrałem auto po naprawie i miesiąc ok ale po miesiącu znów zaczyna szarpać teraz oddaje go ponownie by to doprowadzili do porządku.