Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup routera Huawei E5573 oraz anteny

23 Lip 2015 15:13 30189 5
  • Poziom 2  
    Chciałbym zakupić jakiś tani router do tego modemu, żeby zasięg był mniej więcej w całym domu. Chciałbym także zapytać czy dokupienie jakieś zewnętrznej anteny (jeśli tak to jakiej) dużo pomoże z prędkościami, w tym momencie mam 15Mb wysyłania i pobierania.
  • Poziom 16  
    kolego router kupisz już za ok od 60zł w górę. antenę do routera polecam kupić w cyfrowym Polsacie taką jaką mają w ofercie. ja taką kupiłem i efekt jest o niebo lepszy. a jeśli chodzi o router to najlepiej bez simlocka
  • Specjalista Sieci, Internet
    @Boryc2014 ty wiesz w ogóle o czym piszesz? @bdata96 ty już masz router , tylko słabiutki MiFi z modemem LTE. Czyli mobilny nie polecany do zastosowań domowych. Ma słabe WiFi, mało klientów , nie ma portów LAN i słabe gniazda antenowe CRC9. Z jakiej sieci go wziąłeś, skąd jesteś? Jeśli z Play to zrobiłeś masakryczny błąd, za ten routerek zapłacisz 24x30=720 zł w abonamencie. Wart 1/3 tej kwoty( za tyle kupisz na Allegro). Jak daleko masz do BTS-a LTE1800Play i jaki poziom sygnału? DL=UL może wskazywać na obciążenie BTS-a , z którego korzystasz. Od tego zależy dobór anteny Dual LTE na 1800MHz. Oczywiście broń Boże nie kupuj jakiejś AKC2uni z CP bo to szmelc a nie antena. Kolejna sprawa to rozszerzenie zasięgu WiFi. Najlepsze rozwiązanie to dodatkowy AP po kablu LAN lub PLC. Niestety ale ten MiFi nie posiada portów LAN i potrzebne inne rozwiązania, Słabe to repeater, lepsze AP Client +AP. Ewentualnie zakup jakiegoś Tp-Linka z USB, zmiana FW na Gargoyle i konfiguracja aby obsługiwał twojego E5573.
  • Poziom 2  
    Ten modem dostałem z sieci play, za bardzo nie wiem jak sprawdzić jak daleko mam do BTS-a, mieszkam w Bochni, małopolska. Mam ten internet na test tzn mogę go jeszcze oddać. Mam jeszcze możliwość wzięcia tylko SIM bez modemu, mógłbyś polecić jakiś lepszy modem?

Dzięki wielkie za odp.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Play nie rozdaje modemów/ routerów za darmo. Karze sobie za nie płacić w abonamencie i to 2-3 razy drożej niż na wolnym rynku. To drogie raty na 24 m-ce. Wciąż na ludzi działa ta magiczna złotówka. W Play jedyną sensowną opcją jest abonament 49,99 zł 6 m-cy, potem 69,99 zł 18 m-cy za internet bez limitu. Do tego bierze się stacjonarny router B315 tylko nie za 1 zł a płaci się za niego 149 zł. Potem 20złx24m-ce czyli razem 629 zł. Router wart 400-450 zł. To stacjonarny router z 4x LAN Gigabit, USB i solidnymi złączami anten zewnętrznych. Ewentualnie bierze się tylko SIM a najlepiej nie wiąże się umową z Play tylko kupuje pre-paid Internet na Kartę i za 45 zł m-c masz no limit na 3G i LTE. Sprzęt kupujesz sam np. B593s-22 czy s-12 ewentualnie DWR-956 lub B315s-22 za około 400 zł. A jak ma się zasięg LTE w Play to internet bez limitu można mieć za darmo na karcie RBM II new za 9 zł. Póki co promocja trwa od 21 m-cy i spokojnie można pobierać po 300GB / m-c nie płacąc nic za internet. Dysponując własnym modemem/routerem z LTE można sporo zaoszczędzić. Sam używam od 21 m-cy. W Bochni nie powinno być problemu z zasięgiem LTE w Play.
  • Poziom 2  
    Okk, dzięki wielkie za pomoc.