Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Książka do nauki podstaw elektrotechniki

michalprog 23 Lip 2015 15:47 1050 3
  • #1 23 Lip 2015 15:47
    michalprog
    Poziom 3  

Poszukuję książki (zbioru zadań) do nauki podstaw elektrotechniki. Proszę o możliwie długą listę takich zbiorów. Znalazłem:

Aleksy Markiewicz: Zbiór zadań z elektrotechniki, WSiP, 2010.
    Henryk Rawa, Marek Siwiński: Zbiór zadań z podstaw elektrotechniki, WSiP, 1995.

Proszę o więcej. Dzięki, pozdrawiam

0 3
  • #2 23 Lip 2015 16:11
    Krawiec91
    Poziom 12  

Krzysztof Cieślicki, Andrzej Syrzycki: Zbiór zadań z elektrotechniki ogólnej, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, 2003
    Jacek Przygodzki: Zbiór zadań z elektrotechniki dla studentów wydziałów nieelektrycznych, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, 2008
    Majerowska Z., Majerowski A.: Elektrotechnika ogólna w zadaniach, PWN

0
  • #3 23 Lip 2015 23:18
    michalprog
    Poziom 3  

Dzięki.

Znalazłem jeszcze taką pozycję:

Tadeusiewicz M., Teoria Obwodów zadania, Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej 1999

Proszę, czy macie jeszcze jakieś książki do polecenia? Chciałbym się z nimi zapoznać i wybrać taką, która ma najwięcej zadań z zakresu 1 sem elektroniki, jeżeli chodzi o obwody elektryczne.

Dzięki, pozdrawiam.

0
  • #4 23 Lip 2015 23:49
    Krawiec91
    Poziom 12  

Zorientuj się tego, czego od Ciebie wymagają, no chyba że dopiero startujesz od października. Bo w zasadzie w każdej będzie mniej więcej to samo:
    - obwody prądu stałego,
    - obwody prądu jednofazowego przemiennego,
    - obwody trójfazowe,
    - stany nieustalone.
    Może w nie każdej są obwody niesinusoidalne
    Jeśli coś więcej jest wymagane, to i tak raczej jak w miarę tego co wymieniłem nie ogarniesz, to będzie ciężko pójść dalej.

0