Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes CLK200 1.8 automat, skrzynia biegów ciągnie

23 Lip 2015 16:30 1563 1
  • Poziom 7  
    Witam.
    Na początku zaznaczam że jestem świeżym posiadaczem MB clk200 z silnikiem 1.8 kompressor z skrzynią automatyczną. Mam problem, kiedy skrzynia jest w położeniu P wszystko jest ok silniczek chodzi równo, natomiast gdy przerzucam na R czy D obroty mi trochę spadają słychać jak by silnik ciężej pracował i delikatnie drży cała buda. Nie wiem czy to normalne bo w sumie wrzucam bieg i auto chce jechać, z drugiej strony trzymając go na hamulcu wydaje mi się ze nie powinien aż tak bardzo "rwać" się do jazdy??? Olej w skrzynie zmieniony tydzień temu, (u ludzi którzy raczej się znają na MB) Panowie proszę o pomoc...
  • Poziom 28  
    Po wrzuceniu biegu skrzynia zawsze będzie nieco ciągnąć, ale jeśli jest podejrzenie, że robi to za mocno, to problem leży w blokadzie lock-up konwertera. Albo uszkodzony sam konwerter, albo sterowanie blokadą. Wibracje na nadwoziu to mogą być uszkodzone poduszki silnika, albo to, co napisałem wyżej, albo jedno i drugie. Podjedź do jakiegoś serwisu zajmującego się naprawą skrzyń automatycznych, niech to ocenią.